Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Матеріал:

Шаблон для формувального та/або рівневого оцінювання "Який у тебе заряд?"

19.01.2023
rar
3 Клас, 4 Клас, 5 Клас, 6 Клас

556

7

Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Опис методичного матеріалу:

Нещодавно мою увагу привернуло відео з соціальних мереж, у якому вчителька пояснювала дітям незалежність рівня знань від характеру їх особистостей. Вона підібрала дуже сучасний та інтуїтивно зрозумілий приклад для діток, зазначивши, що рівень знань, який здобувачі освіти отримують в освітньому процесі - це як заряд мобільного телефону, по якому неможливо визначити модель пристрою, а підзарядити, як і розрядити, легко.

Мені імпонує ця думка. Адже, дійсно, діти - маленькі Всесвіти, дієві ґаджети, які потрібно підзаряджати. Від себе додам, що не тільки наявність світла (в паралелі - викладання уроку вчителем) дає можливість зарядити телефон! На це неабияк впливає сам зарядний пристрій (якість підключення😉, наприклад, та ін.), тому кожен заряджається рівно на стільки, на скільки зможе.

Я не знаю ім'я освітянки, яка так мудро закрутила з мотивацією. Але на думку прийшло створення дидактичного застосунку, який допоможе реалізувати процес формувального та рівневого оцінювання.

Ми з дітками навчаємося дистанційно. Світло маємо тільки 6 години на робочий день (три рази по дві години). Такий варіант ФО мені дуже допомагає, адже діти розуміють по факту скільки набирають балів і про що це говорить. Запровадила цей метод на початку ІІ семестру і можу сміливо зазначити, що це забирає менше 1,5 хвилини в сумі з початком уроку та рефлексією. Учні самі зображують індикатор заряду на початку уроку, економлячи спільний час.

Усе ґрунтується на чесності. Діи знають, що після перевірки роботи я зрозумію, чи правильно вони себе оцінювали☺.

Про кількість завдань, які потрібно успішно виконати, повідомляю на початку уроку разом з демонстрацією відповідного слайду та завдань, критеріїв уроку.

0401c59i-f40d-340x145.png

Наприклад, на уроках української мови я даю можливість помилятися у процесі засвоєння знань, бо ми аналізуємо помилки і підсумовуємо кожну таку ситуацію, діти роблять висновки і помиляються все менше. Такий досвід є позитивним для їх розуміння. На етапі рефлексії вже визначаємо, чи був сформований конкретний критерій, у усвідомили відповідну інформацію та як засвоїли її.

Для вас додаю шаблон з презентації, який ви зможете редагувати та вставляти у свої розробки. Можна змінювати кількість критеріїв та кількість позначок, коригуйте харктеристику кожного рівня заряду, ставте свої вимоги, з огляду на індивідуальні та вікові особливості учнів, конкретизуйте кожен показник заряду, опираючись на конкретну тему. Усе у ваших руках.

0401ck0p-2721-940x529.jpg

Звертаю увагу! Я використовую нестандартні шрифти, тому вигляд надписів може деформуватися. Ви можете змінити розмір та визначити для тексту свій шрифт. Приклад готових зображень додаю окремими файлами до архіву.

Кожен критерій ми аналізуємо за допомогою символів: +, -, ?.

Прошу з повагою ставитися до академічної доброчесності та у разі публічного освітнього використання не видавати ідею за свою!

Нехай приносить користь і радість!

Вміст матеріалу:

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

Доступ до плеєра. Вбудувати плеєр:

rar
Який у тебе заряд.rar
681,6 Кб
Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали