Сценарій виховного заходу в початкових класах. Свято книги.

Опис документу:
Розкрити значення книги в житті людини. Дати учням загальні відомості про книгу як історичну пам’ятку людства, як коштовний скарб, в якому сховане джерело мудрості, накопиченої віками; ознайомити з основними історичними етапами створення книги. Сприяти формуванню інтересу до читання. Розвивати в учнів бажання пізнавати нове, читаючи книги; розширювати кругозір.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Виховний захід для учнів початкових класів

День Книги

Мета. Ознайомити дітей з бібліотекою, бібліотечним етикетом, з тим, як народилась перша книга, поглибити їх знання про книги. Розвивати інтерес до читання. Виховувати бережне відношення до книги, бажання читати, відвідувати бібліотеку.

Хід заходу

1 Вчитель. - Вітаємо вас, любі друзі. Сьогодні у нас не звичайний день, а чому цей день буде присвячений ви здогадаєтесь, коли відгадаєте загадку, яку написав Леонід Глібов.

Бачить - не бачить, чути - не чує.
Мовчки говорить, дуже мудрує.
Часом захоче - правди навчає,
Іноді бреше, всіх звеселяє.
Люба розмова, - будемо, діти,
З нею довіку жити-дружити.
Хто ж то такая в світі щаслива,
Мудра, правдива і жартівлива?
(пауза)

Як не вгадали, стану в пригоді:
Річ коротенька - книжка, та й годі.

- Думаю, всі ви здогадались, що сьогодні - День Книги. Господарями цього дня будуть учні 1-2 класу, які приготували багато цікавинок, новинок, смішинок, веселинок.

2 Вчитель. - На першій зупинці запрошуємо 1 клас до шкільної бібліотеки. Там на вас чекає бібліотекар, Валентина Дмитрівна, яка проведе чудову казкову екскурсію по бібліотеці. Ще ви познайомитесь з виставкою чудових книжок для малят.

На другій зупинці – сюрприз для учнів 2-4 класів: веселий конкурс загадок, який ми для вас приготували .

Третя зупинка порадує учнів 3 та 4 класів. Вони приймуть участь у вікторині «Відгадай з якого твору».

А на четвертій зупинці запрошуємо усіх бажаючих на свято «З книгою я плачу та сміюся, і сумую з нею, й веселюся».

Бажаємо вам гарного дня.

Перша зупинка

Екскурсія і виставка художньої літератури

«Для найменших школярів»

Обладнання. Виставка книг, портрети дитячих письменників, казкові герої, дитячі малюнки до творів, вислови-плакати про книгу.

Запрошені гості. Учні 1-4 класів, класоводи, бібліотекар, дирекція школи.

Екскурсію проводить бібліотекар та ведучий.

Бібліотекар. Вітаємо вас, любі діти, у нашій шкільній казковій бібліотеці. А чи знаєте ви, що таке бібліотека?

Учениця.

- Бібліотека – це місце, де зберігається дуже багато різних книг.

1 Вчитель. - Кожен може записатись у бібліотеку, брати безкоштовно книги, читати їх, а потім повертати назад.

Бібліотекар. Наша бібліотека – це «серце» нашої школи. Сюди приходять діти та вчителі, щоб черпати віковічну мудрість з книг, журналів, газет, які живуть тут на полицях.

Учениця.

Премудросте земна, бібліотеко!

Віват тобі, хранителько свята!

До тебе йдуть і зблизька, і здалека,

Щоб почерпнуть від тебе лиш добра.

Учень.

Вклоняюсь низько до твоїх порогів
Моя відрадо, тут життя моє,
До тебе, рідная, ведуть усі мої дороги,
Я серце залишаю тут своє.

Бібліотекар. - Зараз я проведу учнів 1 класу казковими стежками бібліотеки. Ви побачите скільки книжкових скарбів зібралось тут на полицях. Сьогодні ви лише подивитесь на ці багатства мудрості, а згодом я вас запишу у нашу бібліотеку і ви зможете користуватись книжками.

2 Вчитель. - Діти, ви вже знаєте як поводитись у школі, їдальні, громадських місцях, а сьогодні ми пригадаємо правила поводження у бібліотеці і допоможуть мені в цьому учні 2 класу.

Правила поводження у бібліотеці:

  • зберігайте тишу, перебуваючи у приміщені бібліотеки;

  • не заважайте своїм товаришам зайвими питаннями;

  • будьте ввічливими один до одного;

  • книги беріть чистими руками, не загинайте сторінок;

  • не виривайте і не обмальовуйте сторінок книги;

  • не загубіть бібліотечну книгу;

  • вчасно повертайте книгу до бібліотеки;

  • подякуйте бібліотекарю за надані послуги.

(Можна вручити дітям пам’ятки правил поводження в бібліотеці).

    Далі бібліотекар проводить учнів між полицями, розповідаючи їм про тематичне та алфавітне розташування книг.

    Для заохочення першокласників до відвідування бібліотеки можна познайомити їх з завчасно підготовленою виставкою дитячих, яскраво ілюстрованих книг, коротко розкриваючи їх зміст.

Бібліотекар (звертаючись до першокласників).

  • Діти, а яка книга навчає вас зараз читати? (Буквар)

1 Вчитель. - Молодці, це правильно. Валентин Бичко – український письменник писав про Букварик так:

Є книг багато – радісних, печальних.
Товстих, тонких, барвистих, наче жар.
Але одна – книжкам усім начальник,
І звуть її по-простому – Буквар.
Із нього слів не вируба сокира,
Це маленятам кращий в світі дар,
І мова в нім – легка, співуча, щира,
Дитячі душі гріє він – Буквар.

Бібліотекар. - Діти, чи сподобалась вам наша перша зупинка? Я сподіваюсь, що тепер ми будемо з вами частіше зустрічатись і ви станете у школі найкращими читачами.

Любіть книгу! Шануйте її! А я завжди рада вітати вас у нашій шкільній бібліотеці.

Друга зупинка

Веселий конкурс загадок для другокласників

Учень.

I знов нас у мандри запрошують Книги
В далекi часи, в дивовижнi країни

Відкриються нам таємниці великі,

Знайдемо ми справдi безцiннi перлини.

2 Вчитель. Так у книгах можна знайти перлини безцінної мудрості. Недарма кажуть: «Хто багато читає, той багато знає». І справді, люди, які багато читають мають гарні знання, чудово спілкуються, вміють добре і логічно мислити.

1 Вчитель. Ось зараз ми це і перевіримо. Ви вже школярі, тож надіємось, що ви багато читаєте. Ми підготували вам багато непростих загадок. Над деякими потрібно і логічно подумати. Тож зараз побачимо чи справитесь ви з цим завданням.

2 Вчитель. Не лякайте цих чудових хлопчиків та дівчаток. Погляньте які у них чудові розумні оченята. У цих мудрих голівках напевно є багато знань.

1 Вчитель. Чомусь мені також здається, що вони легко подолають всі труднощі, бо допомагатимуть їм у цьому учні 3-4 класів.

Вчителі по черзі читають загадки. За правильні відповіді учням можна давати кольорові фішки).

І тур. Логічні загадки

1.У млині було вісім мішків, на кожному мішку сиділо по дві миші, прийшов мельник з котом, скільки тепер стало ніг?
2. На дереві сидів табун горобців, стрілець вистрілив, один упав. Скільки залишилося горобців?
3. Ішло дві матері і дві дочки. Знайшли три яблука. Всім буде по одному. Як вони поділились?
4. Жили триста котів і один чоловік. Скільки було там ніг?
5. Возом їхали два батьки і два сини. Скільки їх було?
6. Чого не можна наздогнати?
7. Без чого не можна викопати колодязь?
8. Без чого хліб не спечеш?
9. Якою косою не можна косити?

10. Що наймудріше на світі?
11. Що буде з козою, як їй сім літ мине?
12. Яким гребінцем не можна розчесатись?
13. Що вночі горить, а вдень гасне?

14. Який кінь, коли циган його миє?
15. Що тепліше одного кожуха?
16. Що в людині найбистріше?
17. В яку бочку не можна налити води?
18. Чи може страус себе птахом назвати?

19. Який ключ літає?
20. Що важче - пуд пір'я чи пуд заліза?

21. З якої миски не можна наїстися?
22. Якщо машина їде, яке в неї колесо не крутиться?

ІІ тур. Віршовані загадки

    На городі він стоїть.
    Видивляє білий світ.
    І стрункий, і гожий,
    І на сонце схожий. (Сонях)

  • Хоч не ловить
    В морі рибку,
    Та весь час
    Майструє сітку.
    Щоб була міцнішою,
    У куточку вішає. (Павук)

    Він поважним ходить паном,
    І суперників не любить,
    Сяде вранці на паркані -
    Все село піснями будить. (Півень)

  • Як холодний,
    Грітись просять.
    Як гарячий,
    Його носять.
    Має ніс, не має рота.
    Кип’ятить - його робота. (Чайник)

    А ця пані дуже дивна:
    Для людей уміє шити,
    А сама по всіх тканинах
    Любить голою ходити. (Голка)

  • Ці малесенькі кульбабки
    Червоненькі мають лапки.
    По городі бігають.
    І пшоном обідають. (Каченята, гусенята)

    А у нашої Марусі
    Довгий хвіст, тоненькі вуса.
    Лапкою вмивається.
    "Мур, мур, мур!" - вітається. (Киця)

  • Покривлюсь - перекривляє.
    Зажмурюсь - мене немає.
    Дуже сильне, дуже зряче.
    А само себе - не бачить. (Дзеркало)

    Помаленьку, наче хворе,
    Щось повзе собі до моря.
    Ноги - панцир накриває.
    Хвіст сховало, мов немає. (Краб)

  • Два кружечки, два ножі.
    Прошу: пальчик бережи!
    Вирізай малюнок вправно,
    Бо вони тебе поранять. (Ножиці)

    А цей звір - великий пан.
    Він завжди гуляє сам.
    У калюжі спати ліг.
    А на носі в нього - ріг. (Носоріг)

  • Стоїть при доріжці

На одній ніжці.

Шапочку має

Та нікого не вітає. (Гриб)

    Із колючками клубок
    Закотився під дубок.
    Якби не колючки,
    Я би взяв на ручки. (Їжак)

  • Пробіжить через дорогу,
    І тремтить од страху свого.
    Сяде спинкою на хвіст -
    І смачну морквинку їсть. (Заєць)

    Шаруділо, шаруділо -
    Показатись не хотіло.
    Будеш довго шарудіти,
    Погукають кицю діти. (Мишка)

  • Хоч нема у нього рук,
    Та він дзьобом:
    "Стук! Стук! Стук!"
    Може нас лякає?
    Може щось шукає? (Дятел)

    Дерев'яні хлопці у малій коробці
    Полягали спати. Не треба чіпати!
    Бо вони, як граються,
    То вогнем займаються. (Сірники)

  • Цей дідок із бородою
    Дуже гордий сам собою.
    У мішечку грубому
    Носить те, що любимо. (Дід Мороз)

(Можна вручити декілька призів учням які найбільше відгадали загадок).

Бібліотекар. - Бачу, що дуже ви розумні. Молодці! Це означає, що ви багато читаєте. Я щиро рада за вас. Продовжуйте і далі поповнювати свої скриньки мудрості скарбами, які ховаються на сторінках книжок. Дякую вам за увагу і участь у конкурсі.

Третя зупинка

Літературна вікторина «Відгадай з якого твору»

Учень.

Слід книгу хорошу узяти

І диво ввійде до кімнати.
Засяє зоря, гойднуться моря
І до дальніх країн летить думка моя.  

Учениця.

В книжках вірні друзі, герої живуть,
І я пам’ятаю як кожного звуть
Герої улюблені наші –
Нам приклад чудовий, безстрашний.
Ми з ними добріші, в усьому сильніші
І навіть, здається, стаємо мудріші.

І сторінка. «Моя читанка»

1 Вчитель. - Ось ми зараз і дізнаємось чи пам’ятаєте ви тих героїв, про яких читали уже в третьому класі. Ми читатимемо вам уривки з творів вашої читанки, а ви повинні відгадати назву твору і бажано автора.

2 Вчитель. - Зараз ми розділимось на дві команди. Відповідатиме та команда, учень якої перший підійме руку. Хто буде викрикувати, тому бали не будуть зараховуватись. А журі – це наші вчителі та завуч по виховній роботі.

1 Вчитель. - І ще одна умова: якщо ви називаєте лише назву твору, отримуєте 1 бал, а якщо і автора, то 2 бали. Хай вам щастить!

Ділимо учнів на дві команди. Вчителі по черзі зачитують питання вікторини.

ІІ сторінка. «Казкова»

2 Вчитель. - А тепер вікторина – казкова. Смішні і легкі запитання з казок, мультиків та кінофільмів піднімуть вам настрій.

Запитання до казок
1. З чого був зроблений Колобок? (Із борошна)
2. Як звали подружку Буратіно і П’єро? (Мальвіна)
3. Як звали пантеру, яка допомагала Мауглі? (Багіра)
4. Куди викликали Айболита для лікування хворих тварин? (В Африку)
5. Хто останнім тягнув ріпку? (Мишка)
6. Звідки втік Колобок? (Із вікна)
7. Ким працював дядько Стьопа? (Міліціонером)
8. До скількох рахував Петрик П’яточкін, щоб заснути? (До 10)
9. Як звали бичка з мультфільму «Канікули в Простоквашено» ? (Гаврюша )
10. Як звали високого сердитого лікаря, який торгував п’явками? (Дуремар)

11. Хто подарував чарівне поліно татусеві Карло? (Джузеппе)
12. Хто народився з краплини роси? (Капітошка)
13. Кого пригощала Лисичка манною кашею, що розтікалась по тарілці?
(Журавля)

14. Як звали хлопчика, що народився з горошини? (Котигорошко)

1 Вчитель. - Молодці, друзі. Ви бачу дружите з книжками, а особливо зі своєю читанкою.

2 Вчитель (посміхаючись). - Еге ж, і з телевізором вони на «ти», і з комп’ютером.

1 Вчитель. - А тепер надаємо слово нашому журі.

Голова журі підводить підсумки та визначає переможця.

2 Вчитель . - Поаплодуємо нашим переможцям. Але я вважаю, що сьогодні перемогла дружба.

Четверта зупинка

Свято «З книгою я плачу та сміюся, і сумую з нею, й веселюся»

Починається свято з пісні «А ми любимо читати» (виконують учні 2 класу)

Учениця.

Дорогі всі друзі наші!

В нас сьогодні книжки свято!

Разом будем відзначати,

Книжку-друга шанувати.

Учень.

Іменини, іменини

Всі книжки святкують нині!

Ми свою любов до них

Збережемо цілий рік!

Учениця.

Книга – добрий, мудрий друг,

Книжка знає все навкруг:

Про старі й нові країни,

Космос та морські глибини,

Хто нам написав «Кобзар»,

І який де правив цар,

З чого зроблено намисто,

Чим славетне наше місто.

Учень.

Все про звичаї народу,

Як збирать врожай з городу,

Вперше хто знімав кіно.

Де, коли з’явилось скло,

Хто відкрив яку країну,

І про неньку – Україну,

Хто прославився в віках.

Де живе тварина, птах.

1 Вчитель. - У вас завжди є запитання. Чи не так? І всі ви намагаєтесь отримати на них відповіді від вчителів, друзів, батьків. Але не завжди ви знаходите їх.

Учень.

Усе, чим ви цікавитесь,

Ви знайдете в книжках.

На всі питання – відповіді

На їхніх сторінках.

2 Вчитель. - Діти, а щоб книги нам довго служили, були гарними, ви повинні їх берегти. Прослухайте і запам’ятайте звертання книги.

Книга.

Я - Книга – товариш твій,

Користуватись мною вмій.

Я чиста, гарна і приємна,

Тож, друже, будь зі мною чемним!

Погані звички забувай,

Мене не рви, не ображай.

І пальці прошу ти не слинь,

Коли гортаєш сторінки.

Я, друже, твій надійний друг,

Та тільки для чистеньких рук.

1 Вчитель. - Є така народна мудрість : «Книга – ключ до знань». І для того, щоб багато знати, треба багато читати, відвідувати бібліотеки. Давайте зараз пограємо в гру «Продовж прислів’я».

  1. Вік живи - …(вік учись).

  2. Наука в ліс не заведе, а …(з лісу виведе).

  3. Золото добувається із землі, а знання …(із книг).

  4. З книгою жити - …(з добром дружити).

  5. Ученому світ, а невченому - …(тьма).

  6. Мудрим ніхто не вродився, а …(навчився).

  7. Книга – дзеркало …(життя).

  8. Читання – ось краще ….(навчання).

  9. Книга – твій друг, без неї, як ….(без рук).

2 Вчитель. – Молодці малята! Добре знаєте народну творчість. А зараз ми вас трішки повеселимо. Є багато веселих, смішних, кумедних віршів, смішинок, оповідань, які звеселяють душу, підіймають настрій, дарують радість. Наші четвертокласники підготували вам сьогодні кумедні сценки з дитячого життя, які ми також знайшли у книгах.

Інсценування смішинок (виконують учні 4 класу)

НАВІЩО ОКУЛЯРИ  

Бабуся читає книжку. Онук запитує: 

- Бабцю, навіщо ти наділа окуляри? 

- Бо вони збільшують літери, дитино. 

- Тоді не забудь їх надіти, будь ласка, коли відрізатимеш мені кусок пирога.  

СУБ'ЄКТИВНИЙ ПОГЛЯД 

Учителька радить учням запам'ятати вислів "Краще давати, ніж отримувати". 

Хтось із учнів вигукує: 

- Мій тато завжди цього дотримується! 

- Твій тато хороша добра людина. А чим він займається? 

- Мій тато - боксер!

ПІДБАДЬОРИВ 

Мама (пошепки): 
- Івасю, твій дідусь дуже хворий, скажи йому щось підбадьорливе. 
Івась: 
- Дідусю, ти хотів би, щоб на твоїх похоронах грав військовий оркестр? 

ЦІНА СЛОВА  

Мати (синові, що останнім часом почав говорити лайливі слова): 
- Славчику, якщо пообіцяєш мені ніколи не казати "до дідька", то я дам тобі гривню. 
- Гаразд, мамо. Але я знаю ще одне слово, яке коштує шість гривень.  

ТІСТЕЧКА

Яринка купила в магазині кілограм тістечок і повернулася додому. 
Незабаром до власника магазину дзвонить Яринчина мама: 
- Вибачте, пане, чи ви не помилилися. Моя донька мала купити кілограм тістечок. Я переважила те, що вона принесла і тут тільки півкілограма. 
- Гаразд, - відповідає продавець, - а чи свою доню ви теж переважили?  

МІСЯЦІ  

- Скільки місяців у році? - питається учитель малого Бориса. 
- Дванадцять! - жваво відповів хлопчик. 
- Дуже добре! - похвалив учитель. - Тепер назви їх. 
- Перший, другий, третій, четвертий...  

1 Вчитель. – Дуже цікаво читати різні книги, а ще цікавіше знати як же створюють книги які ми читаємо. Пропонуємо вам переглянути презентацію «Як народжується книга».

(Перегляд презентації «Як народжується книга»)

Бібліотекар. - Любі діти! Ось і закінчилось наше свято. Шануйте, бережіть, любіть книжки! І тоді весь розум, мудрість і людська доброта переходитимуть до вас через книги. Читайте! Хай не буде у вас жодного дня, щоб ви не прочитали бодай однієї сторінки з нової книги! Запам’ятайте: «Книга – джерело знань»!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
3
міс.
2
8
дн.
0
6
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!