• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Різне
  • Рух стройовим і похідним кроком. Повороти під час руху. Виконання стройових прийомів і руху без зброї
До ЗНО з ІСПАНСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
1
4
дн.
1
5
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Рух стройовим і похідним кроком. Повороти під час руху. Виконання стройових прийомів і руху без зброї

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Рух стройовим і похідним кроком. Повороти під час руху. Виконання стройових прийомів і руху без зброї

  1. Рух стройовим кроком

Крок буває стройовий і похідний. Нормальна швидкість руху кроком становить 110–120 кроків за хвилину, довжина кроку 70–80 см.

Стройовий крок – один із найскладніших стройових прийомів, виконання якого вимагає від допризовників особливої зібраності, координації рухів рук і ніг. Цей прийом застосовують у разі проходження підрозділів урочистим маршем, виконання ними військового вітання під час руху, а також коли військовослужбовець підходить до начальника або відходить від нього, виходить зі строю та повертається на місце, під час занять із стройової підготовки.

Похідний крок застосовують в усіх інших випадках.

Рух стройовим кроком починають за командою «Стройовим крокомРУШ», а похідним за командою «Кроком-РУШ». За попередньою командою треба подати корпус трохи вперед, перенести масу тіла більше на праву ногу, із збереженням рівноваги; за виконавчою командою почати рух з лівої ноги повним кроком. Під час руху стройовим кроком ногу з витягнутим уперед носком слід виносити на висоту 15–20 см від землі й ставити її твердо на всю стопу, піднімаючи водночас другу ногу. Руками, починаючи від плеча, здійснювати рух біля тулуба: уперед руки зігнути в ліктях так, щоб кисті піднімалися вище пряжки пояса на ширину долоні й на відстані долоні від тулуба до рівня ліктя; назад до упору в плечовому суглобі. Пальці рук напівзігнуті. Голову та корпус тримати прямо, дивитися вперед .

У разі руху похідним кроком за командою «СТРУНКО» слід перейти на стройовий крок, а за командою «ВІЛЬНО» на похідний. Позначення кроку на місці здійснюють за командою «На місці, крокомРУШ» (під час руху «НА МІСЦІ»). За цією командою крок треба позначати підніманням та опусканням ніг, причому ногу піднімати на 15–20 см від землі й ставити її на землю від передньої частини стопи на всю підошву; руками здійснювати рухи в такт кроку. За командою «ПРЯМО», яку подають одночасно з поставленням лівої ноги на землю, зробити правою ногою ще один крок на місці та з лівої ноги почати рух повним кроком. Щоб припинити рух, подають команду «СТІЙ». Наприклад: «Солдат Петренко, СТІЙ». За виконавчою командою, яку подають одночасно з поставленням правої або лівої ноги на землю, слід зробити ще один крок і, приставивши ногу, прийняти стройове положення. Якщо потрібно змінити швидкість руху, подають команди: «ДОВШИЙ КРОК», «КОРОТШИЙ КРОК», «ЧАСТІШИЙ КРОК», «РІДШИЙ КРОК», «ПІВКРОКУ», «ПОВНИЙ КРОК». Для переміщення поодиноких військовослужбовців на кілька кроків убік подають відповідну команду, наприклад: «Солдат Гнатюк. Два кроки праворуч (ліворуч), кроком-РУШ». За цією командою військовослужбовець робить два кроки праворуч (ліворуч), приставляючи ногу після кожного кроку. Для переміщення вперед або назад на кілька кроків подають відповідну команду, наприклад: «Два кроки вперед (назад), кроком-РУШ». За цією командою треба зробити два кроки вперед (назад) і приставити ногу. Переміщуючись праворуч, ліворуч і назад, здійснювати рухи руками не потрібно.

  1. Повороти під час руху

Повороти під час руху кроком виконують за командами: «Право-РУЧ», «Півоберта право-РУЧ», «Ліво-РУЧ», «Півоберта ліво-РУЧ», «КругомРУШ». Для повороту праворуч і півоберта праворуч виконавчу команду подають одночасно з поставленням правої ноги на землю. За цією командою лівою ногою слід зробити крок, повернутися на носку лівої ноги, одночасно з поворотом винести праву ногу вперед і рухатися далі в новому напрямку. Для повороту ліворуч і півоберта ліворуч виконавчу команду подають одночасно з поставленням лівої ноги на землю. За цією командою правою ногою треба зробити крок, повернутися на носку правої ноги, одночасно з поворотом винести ліву ногу вперед і рухатися далі в новому напрямку. Для повороту кругом виконавчу команду подають одночасно з поставленням правої ноги на землю. За цією командою треба зробити ще один крок лівою ногою (на рахунок «раз»), витягти праву ногу на півкроку вперед, трохи ліворуч і, різко повернувшись у бік лівої руки на носках обох ніг (на рахунок «два»), рухатися далі з лівої ноги в новому напрямку (на рахунок «три»). Під час поворотів рух руками здійснюють у такт кроку.

Висновок. Рух стройовим кроком починають за командою «Стройовим кроком-РУШ», а рух похідним — за командою «Кроком-РУШ». За попередньою командою треба подати корпус трохи вперед, перенести масу тіла більше на праву ногу, із збереженням стійкості; за виконавчою командою почати рух з лівої ноги повним кроком. Під час руху стройовим кроком ногу з витягнутим уперед носком винести на висоту 15–20 см від землі та поставити її твердо на всю стопу, піднімаючи водночас другу ногу. Руками, починаючи від плеча, здійснювати рух біля тулуба: вперед-назад. Пальці рук напівзігнуті. Голову та корпус тримати прямо, дивитися вперед.

Запам’ятайте! Стройовий крок, похідний крок, крок на місці, повороти під час руху, стройові прийоми.

Перевіряємо себе

1. Сформулюйте визначення поняття «стройовий крок».

2. Охарактеризуйте рух стройовим кроком.

3. Як виконується команда «Стройовим кроком-РУШ»? 4. Як подають та виконують команди для поворотів праворуч і ліворуч під час руху?

5. Відпрацюйте повороти під час руху (подавання та виконання відповідних команд) самостійно або разом з товаришами.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі Blogger»
Левченко Ірина Михайлівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.