Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Мета:
□ навчальна: ознайомити учнів із будовою тіла птахів; навчити відтворювати характерні особливостей силуету птахів (тварин) у русі;
□ розвивальна: розвивати вміння насолоджуватися творами образотворчого мистецтва, аналізувати їх; формувати естетичні почуття, смак; активізувати ініціативу учнів;
□ виховна: прищеплювати зацікавленість творами образотворчого мистецтва.
Оснащення
□ Матеріали та інструменти: альбоми, олівці, акварель, пензлі, ємності для води, серветки для витирання рук та пензлів, клейонки.
□ Зоровий ряд: репродукції творів художників (Кітагава Утамаро «Птахи», «Півень та курка»; А. Торберн «Серія творів “Птахи”»), схеми малювання птаха.
□ Літературний ряд: загадки про тварин.
Тип уроку: комбінований урок.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Бесіда
▼ Про що йшлося на попередньому уроці?
▼ Що ми називаємо анімалістичним жанром?
▼ Чи запам’ятали ви імена художників-анімалістів? Яких тварин вони зображували?
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Учитель. Відгадайте загадки.
□ Маленька, чорненька, співає, щебече,
Під стріхою з глини зліпила гніздечко,
Роздвоєний хвостик, як ножички, має.
Що це за пташина? Хто пташку цю знає?
□ Пташка невеличка, в неї білі щічки,
Сірі лапки, чорна шапка, фартушок
Жовтенький, голосок тоненький,
і ця пташка невеличка називається... (синичка).
□ Швидко скрізь цей птах літає,
Всіх комашок поїдає,
За вікном гніздо будує,
Тільки в нас він не зимує.
В нього спереду шильце,
Ззаду вильце,
На грудях біле полотенце. (Ластівка)
Всі новини знати хоче?
Це хитренька, білобока,
IV. ВИКЛАДАННЯ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
Розповідь учителя
— Де б ми не були — на морському узбережжі, у лісі, у селі чи місті — нас завжди оточують пташині голоси. Які ж вони різні! Чи помічали ви, що, коли співає пташка, людина підводить голову, щоб побачити цього дивовижного співака. Пташка може бути зовсім маленькою, майже непомітною, але з сильним та красивим голосом. Як, наприклад, соловей.
Вони всі різняться і за формою, і за кольором! Світом птахів захоплюються і художники. Один із них — це шотландський художник Арчибальд Торберн, якого зараз визнано одним з найкращих художників, які зображували птахів. (Учитель демонструє наочність.)
Арчибальд Торберн «Серія творів „Птахи“»
Арчибальд Торберн «Серія творів „Птахи“»
Мабуть, у вас уже виникало бажання намалювати свого улюбленого птаха? Сьогодні ознайомимось із правилами зображення птаха.
Це зробити зовсім не складно. Спочатку погляньте або пригадайте, який у птаха тулуб, голівка, хвостик, дзьобик, крильця. Тільки після цього ви зможете розпочати роботу.
V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
VI. ІНСТРУКТАЖ
Учитель. Починаємо малювати з великих форм — тулуба та голови. Потім з’єднуємо їх між собою шиєю. А вже після цього малюємо дрібні деталі — хвіст, крила, лапки, дзьобик.
Послідовність малювання птаха у стані спокою
Ще дуже цікаво виглядає птах, коли він летить, — його крила розправлені, шия витягнута. Він ширяє у небі та дивиться на нас згори вниз.
Послідовність малювання птаха у русі — у польоті
VII. САМОСТІЙНА ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ
Творче завдання
Намалюйте птаха в русі. Спочатку намітьте контури олівцем, потім розфарбуйте акварельними фарбами.
VIII. АКТУАЛІЗАЦІЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ
Бесіда
▼ Які птахи зустрічаються у нашій місцевості?
▼ Як вони виглядають? Кого з них хочете намалювати?
▼ Чи відрізняється зображення птаха в стані спокою та в русі?
IХ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
1. Підбиття підсумків (загальна оцінка уроку).
2. Визначення завдання для підготовки до наступного уроку (вдома знайти та розглянути репродукції робіт різних художників; принести на наступний урок альбоми, пластилін (глину), стеки, дощечки, альбоми, олівці, гуаш, пензлі).
3. Проголошення уроку завершеним.
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»