Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Урок 45. Урок-свято «Просимо казку в гості до себе»
Мета: закріпити та розширити знання учнів про казку; формувати вміння узагальнювати вивчений матеріал; розвивати зв’язне мовлення учнів, образне мислення; виховувати любов до прекрасного.
Хід уроку
I. Організаційний момент
— Дорогі діти, шановні гості! Сьогодні у нас незвичайний урок, а урок свято. Його немає в календарі, але воно є в серці й душі тих людей, які люблять казки.
Існує книг багато на землі.
Вони цікаві, мудрі, гарні.
Та кожен з нас, дорослий чи малий,
Всяк казочку читати полюбляє.
Казка — це світ чарівний та незвичний,
Казка — це диво, сповнене краси.
Поринуть в казку, це ж бо так цікаво,
Це справді свято, радість для душі.
Сьогодні ми казку сюди запросили,
Щоб бачити казочку, слухать гуртом,
А казка в завії десь там заблудила.
Давайте її погукаєм разом!
— Казко, казко, приходь до нас!
II. Робота над темою уроку
1. Зустріч із Казкою
К а з к а
Вітаю вас, дорослі і малі,
Від всіх казок низенький вам уклін.
Я — казка мудра. Хочу вам сказати,
Що кожен з вас мене повинен знати,
Бо, кажуть, казка вчить на світі жити
Та правду й волю завжди боронити.
— Дякую, що ви запросили мене на свято. Я прийшла до вас не сама, а зі своїми друзями казковими героями. Ми підготували для вас виставу. Щоб потрапити на неї, ви повинні доказати, що любите і знаєте казки.
— Я читатиму уривки з казок, а ви — відгадуватимете назву казки. Готові?
«Баба діда за сорочку, дочка бабу за торочку...» («Ріпка»)
«Я не пила, я й не їла: тільки бігла через місточок та вхопила кленовий
листочок, бігла через гребельку та вхопила водиці крапельку...» («Коза-дереза»)
«А мишка бігла, хвостиком зачепила, яєчко покотилося, впало та й розбилося.» («Курочка Ряба»)
«Уліз ведмідь — семеро стало...» («Рукавичка»)
«Призволяйся, Журавлику, призволяйся, лебедику...» («Лисичка і Журавель»)
«Котику-братику, несе мене Лиска
По каменю-мосту на своєму хвосту,
Порятуй мене!» («Казка про Котика і Півника»)
— Я Баба-Яга, кістяна нога, я ногами тупу-тупу! А ось і я!
— Оце літала-літала по світу і з висоти побачила, що тут щось діється. Коли підлетіла ближче, почула, що у вас свято казки. Я також не хочу залишатися в стороні, бо дуже-дуже люблю казки, особливо казочку про отого кругленького, рум’яненького, смачненького... та ж про того, хто від баби утік...
Як же його звуть?
— От і гарно, от і чудово! Я ж думала, що ви нічого не знаєте... А читати вмієте? А писати? А малювати?
— Якщо так, то проведемо маленький конкурс «Намалюй Колобка». Для цього мені потрібно вибрати трьох учасників.
— Раз, два, три, Колобка малюєш ти!
Учасники із заплющеними очима малюють Колобка. Перед цим їх тричі повертають навколо себе. Баба-Яга забирає малюнки і летить далі.
Заходить Червона Шапочка з кошиком у руках. Співає.
Якщо довго, довго, довго, якщо довго по доріжці,
Якщо довго по стежинці бігти, тупати й стрибать,
То напевне, то напевне, то звичайно, то звичайно,
Безперечно таким чином можна в школу завітать.
А-а — там навчаються читати,
А-а — і писати й рахувати,
А-а — там цікаво всім завжди.
— Привіт усім! Я дуже рада, що мені вдалося потрапити до вас на свято.
Крім вітання, я приготувала для вас вікторину «Чарівний кошик».
У моєму кошику знаходяться речі з казок. Я по черзі діставатиму певну річ, а ви говоритимете, в якій казці вона зустрічається. (Яйце, ключ, тарілка, солома, пір’я, черевичок, рукавиця.)
— Молодці, казки знаєте! А тепер всідайтесь зручненько і слухайте гарненько!
Прийшла, нарешті, довгождана мить:
Чарівна музика тихесенько звучить,
І казка перед нами оживає.
5. Інсценізація казки (за вибором учителя)
III. Підсумок уроку
К а з к а. От і настав час повертатися мені до свого королівства, а ввечері, коли лягатиме спати, ми знову зуcтрінемось. До зустрічі!
— Давайте, діти, попрощаємось дружно з Казкою і переглянемо ілюстрації до казок, які ви підготували.
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»