Робоча програма гуртка для дитячого садка «Чарівний папір»

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УРАЇНИ

ЧЕРКАСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО

Навчально-науковий інститут педагогічної освіти,соціальної роботи і мистецтва

Кафедра дошкільної і початкової освіти

Робоча програма гуртка

для дитячого садка

«Чарівний папір»

Черкаси-2014

«Джерела творчих здібностей і обдарування дітей - на кінчиках їхніх пальців. Іншими словами: чим більше майстерності в дитячій руці, тим розумніша дитина »

                                                                          В. О. Сухомлинський.

Пояснювальна записка

        Дитина дізнається світ за допомогою маніпуляцій , тобто дій з різними предметами , які дозволяють йому дізнатися і вивчити їх властивості , при цьому , пізнаючи і свої творчі здібності , змінити те , до чого торкається . Одним з помічників дитини в цьому найважливішому для його розвитку справі , є - робота з папером.

        Аплікація - це один з найпростіших , захоплюючих і ефективних видів художньої діяльності . Діти із задоволенням працюють з папером , тому що вона легко піддається обробці. Особливо привабливі для дітей нетрадиційні техніки роботи з папером , з нетрадиційним матеріалом : рвана , зім'ятий папір , паперові серветки , ватні диски і т.д. Незвичайне поєднання матеріалів та інструментів , доступність , простота техніки виконання задовольняє в них дослідницьку потреба , пробуджує почуття радості , успіху , розвиває трудові вміння і навички.

        Аплікація (техніка паперова пластика) - це синтез різних видів образотворчої діяльності: ліплення , аплікації , малювання , конструювання з паперу. Зображення в паперовій пластиці виконуються в напівоб'ємні варіанти , всі частини та деталі наклеюються на картон , який служить колірним фоном , що дозволяє дітям створювати яскраві індивідуальні та колективні композиції.

        Створюючи красиві аплікації своїми руками , бачачи результат своєї роботи , діти відчувають позитивні емоції. Робота з папером дає можливість дітям проявити терпіння , завзятість , фантазію і художній смак , проявити творчі здібності, набути ручну умілість , яка дозволяє їм відчувати себе самостійними . Все це благотворно впливає на формування здорової і гармонійно розвиненої особистості .

Мета програми : розвиток ручної вмілості у дітей через зміцнення дрібної моторики пальців рук та організацію спільного образотворчого творчості дітей та дорослих.

Основні завдання:

-формування вміння передавати найпростіший образ предметів , явищ навколишнього світу за допомогою об'ємної аплікації ;

-вчити основним прийомам в аплікаційній техніці «паперова пластика»

(обривання, м'яттю , скочування в грудку); вміння працювати з клеєм, приклеювати деталі, приєднуючи одну до іншої;

-вчити працювати на заданому просторі (накопичення елементарного досвіду в складанні композиції) ;

-збагачення сенсорних вражень ( на рівні відчуттів дитина пізнає фактуру , щільність , колір паперу ) ;

-розвиток дрібної моторики , координації рухів рук , окомір ;

-розвиток мовних навичок ;

-розвиток творчої фантазії , естетичного й колірного сприйняття ;

-виховання навичок акуратної роботи з папером ;

-виховання бажання брати участь у створенні індивідуальних та колективних роботах .

Програма розрахована для дітей середнього дошкільного віку ( 4 - 5років)

Це обумовлено тим , що в даний вік характеризується значним зростанням фізичних можливостей , особливо активним розвитком дрібних м'язів кистей рук , зміною психологічної позиції і відчуттям дошкільнятами " дорослості " , бажанням проявити свою індивідуальність і творчі здібності.

        Заняття гуртка проводяться 2 разів на тиждень тривалістю 20 хвилин у другій половині дня , по підгрупах . Тривалість продуктивної діяльності з дітьми може варіюватися залежно від ситуації і бажання дітей. Гнучка форма організації дитячої праці в дозвільної діяльності дозволяє враховувати індивідуальні особливості дітей , бажання , стан здоров'я , рівень оволодіння навичками , знаходження на певному етапі реалізації задуму й інші можливі чинники. Кожна дитина працює на своєму рівні складності , починає роботу з того місця , де закінчив.

        Заняття проходить у формі гри , для обігравання певного сюжету використовуються віршовані форми , казки , рухливі і пальчикові ігри , персонажі (іграшки і ляльки з різних театрів , зображення того чи іншого персонажа , який обігрується ) .

Термін реалізації програми 9 місяців.

Очікувані результати роботи:

        Рішення завдань даної програми допоможе дітям оволодіти основними прийомами в техніці « паперова пластика » : розривати і м'яти папір , узгоджувати свої зусилля і дії , передавати образ предмета , явища навколишнього світу. Освоєнню навичок роботи з клеєм , і найголовніше розвинуть вправність рук , дрібну моторику , коли рухи обох рук стають більш узгодженими, а рухи пальців диференціюються.

Підсумком в реалізації програми є виставки дитячих робіт в дитячому садку.

Програма гуртка на 2013-2014рр.

Тема

Завдання

Матеріал

Вересень

«Фруктовий сад»

Вчити дітей акуратно відривати невеликі шматочки паперу від великого , акуратно приклеювати на картон. Вчити м'яти папір , скачувати з неї грудочки, умочуючи в клей , приклеювати їх до картону .

½ білого картону з зображенням дерева , кольоровий папір (зелений , коричневий колір ) , паперові серветки червоного кольору , клей кисть , серветки.

Жовтень

«Осінні листочки »

Вчити дітей акуратно розривати папір на шматочки різного розміру і форми , приклеювати шматочки паперу до картону , створювати зображення листопада, продовжувати знайомство з «теплими » квітами (жовтий , помаранчевий , червоний).

Альбомний аркуш із зображенням дерева , кольоровий папір (жовта , оранжева , червона) , клей , кисть , серветки.

 

« Гілка горобини »

Продовжувати вчити скачувати маленькі шматочки паперу в щільний клубочок і складати з них гроно горобини. Виховувати бажання робити аплікацію та доводити розпочату справу до кінця. Зміцнювати кисть рук , розвивати дрібну моторику.

½ лист картону , паперові серветки червоного кольору , клей , пензлі, серветки.

Листопад

«Півник - золотий гребінець »

Вправляти в комки і скачуванні в джгутики смужок від паперових серветок. Продовжувати формувати навички аплікації (наклеювання паперових кульок на силует хвоста) .

½ тонованого альбомного листа з силуетом півника хвіст не розфарбований , паперові серветки , клей

« Ведмежата »

Продовжувати вчити акуратно розривати папір на шматочки різного розміру , приклеювати шматочки паперу до картону .

½ картону з зображенням ведмедя , клей , серветки.

Грудень

« Кучугури , сніг на деревах»

 ( колективна робота )

Закріплювати вміння дітей акуратно розривати папір на шматочки різного розміру і форми , акуратно приклеювати на основу ( на крону дерев , на землю) , просторове освоєння листа , розвиток уяви. Продовжувати вчитися діяти спільно.

½ тонованого аркуша ватману із зображенням дерев , аркуші білого паперу , клей , серветки.

«Новорічна ялинка»

Вчити дітей складати аплікативного зображення ялиночки з готових форм ( трикутників ) , з частковим накладенням один на одного. Продовжувати вчити скачувати з дрібних шматочків паперу кульки , акуратно користуватися клеєм.

½ альбомного листа , заготовки з зеленого паперу ( трикутники різних розмірів) , двостороння папір яскравих кольорів , фантики , клей , серветки , кисті.

Січень

« Зайчик біленький сидить»

Продовжувати вчити дітей відривати невеликі шматочки паперу від великого , акуратно приклеювати на картон.

½ тонованого альбомного листа , білий папір , ватяні диски розрізані на частини , клей , пензлі.

« Погодуємо пташок »

Закріплювати вміння дітей акуратно розривати папір на шматочки різного розміру , приклеювати шматочки паперу до картону ; формувати інтерес і позитивне ставлення до аплікації .

Кольорова коричневий папір , ½ альбомного листа з контурним зображенням пташки , клей , серветки.

Лютий

«Неваляшка , пірамідка»

Вправляти в умінні дітей акуратно розривати папір на шматочки різного розміру , приклеювати шматочки паперу по контуру. Закріпити знання основних кольорів . Виховувати дбайливе ставлення до іграшок .

½ альбомного листа , кольоровий папір (червона , жовта , синя , зелена) , клей , пензлі, серветка . Іграшки неваляшка , пірамідка .

«Летять літаки »

Закріплювати вміння складати предмет з декількох деталей різної форми і розміру (прямокутників, смужок).Акуратно користуватися клеєм , намазувати всю форму.

½ тонованого альбомного листа ( у вигляді російського прапора) , заготовки літаків з кольорового паперу ( прямокутники , смужки ) .

Березень

«Квіти в подарунок мамі»

Вчити дітей створювати красиву композицію з квітів ( букет ) в змішаній техніці : паперова пластика + рваний папір , розвивати естетичне сприйняття , формувати образне уявлення . Виховувати дбайливе ставлення до мами , бажання її порадувати .

½ тонованого альбомного листа з контурним зображенням гілочки , серветки жовтого кольору , зелена і червона кольоровий папір , клей , пензлі, серветки

« Дивиться сонечко в вікно»

Продовжувати вчити дітей працювати в змішаній техніці : паперова пластика + рвана папір , доповнювати за бажанням відсутніми деталями , розвивати уяву , почуття кольору та форми.

Альбомний аркуш із зображенням вікна , жовті паперові серветки , папір жовтого кольору , клей , серветки.

Квітень

«Космос»

Вправлятися в техніці паперопластики . Наклеювання паперових кульок на підготовлений темний фон

Картон чорного кольору, паперові серветки жовтого і білого кольору , клей , серветки.

« Гілочка верби »

Продовжувати вчити скачувати маленькі шматочки паперу в щільний клубочок , відривати невеликі шматочки паперу від великого , акуратно приклеювати на картон.

½ кольорового картону , Жовтого кольору паперові серветки , коричнева кольоровий папір , клей , серветки.

Травень

« Сонечка »

Продовжувати вчити відривати від аркуша паперу шматочки , наклеювати на приготовлену картинку. Виховувати дбайливе ставлення до комах .

½ зеленого кольору картону з контурним зображення Божої корівки , кольоровий папір червоного і чорного кольору , клей , серветки.

 

« Кульбаби в траві»

 ( колективна робота )

Закріплювати вміння дітей акуратно розривати папір на шматочки невеликого розміру , приклеювати заготовку частково , щоб вона вийшла обємної ( листочки ) . Розвивати уміння працювати акуратно. Виховати бажання працювати спільно.

½ тонованого аркуша ватману , заготовки для листочків з зеленого паперу , папір жовтого кольору , клей , пензлі, серветки.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
0
3
дн.
1
4
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!