Проект

Опис документу:
У даному проекті є розробка заняття, розвага та презентація на тему "У світі м'яча". Спостереження показали, що діти і батьки мало знають ігор з мячем . Я вирішила познайомити дітей і батьків з історією м'яча та різними іграми з ним.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Опис проекту «Чудо-мяч»

Ключові слова: гра, проект, проектна діяльність, , проектування.

Ще з давніх часів психологи і педагоги називали дошкільний вік віком гри. І це невипадково. Майже все, чим займається маленька дитина, вони називають грою.

Для дитини гра - це її незалежна діяльність, в якій вона може реалізувати свої бажання та інтереси, не дивлячись на обов’язки та необхідності, заборони і вимоги, які властиві світу дорослих.

Упровадження в сучасну практику роботи освітніх закладів особистісно-орієнтованої моделі навчання висуває потребу по-новому підходити до проектування навчального середовища, обирати не стандартні методи та форми залучення дошкільнят до різних видів діяльності, що в свою чергу передбачає глибоке і різнобічне вивчення пізнавальних та творчих здібностей дітей.

Але, як залучити до гри з дитиною батьків? Цю проблему допоміг вирішити проект - «Чудо-мяч». З чого я все починала. Спочатк,у я зробила опитування батьків і за результатами визначила напрямок своєї роботи. Актуальністю обраної теми стала: мала зацікавленість батьків і дітей історією м’яча та різновидністю м’ячів для ігор; невикористання батьками м’яча при іграх з дітьми; слабкий прояв дітей до ігор з м’ячем.

Ціллю проекту стало: поінформувати батьків і дітей про історію м’яча, його різновидах та ігор з м’ячем; згуртувати сім’ї, розвинути зацікавленість дітей і батьків до м’яча та розвинути зв’язне мовлення дитини.

Залучивши до роботи батьків ми спільно створили «Виставку м’ячів» (різні м’ячі), два альбоми «Наші ігри з м’ячем» ( у колі сім’ї), «Історія м’яча» (від першого кам’яного м’яча до сучасних). Кожна сім’я мала завдання: створення презентації про м’яч, організація екскурсії до спортивного магазину, роздрукувати або вирізати картинки зі спортивних ігор з м’ячем, підібрати мультфільми про ігри з м’ячем. Індивідуально кожна сімя готувала фото гри з мячем та опис гри.

Щодня діти розповідали про свої ігри вдома з батьками та пояснювали правила гри і грали разом у садочку.

На закінчення проекту було проведено підсумкове заняття з розвитку мовлення дітей у старшій групі - «Чудо – м’яч», а у вихідний день для дітей і батьків спортивно-пізнавальну розвагу - «У світі м’яча». Це було цікаво та захоплюючe.

Проект показав, як мало ми знаємо про звичні речі які нам можуть розказати багато цікавого. Тому, не бійтеся брати до рук звичну річ і робити з неї дитячу казку.

Проект

«Чудо - мяч»

Вік: старша група дітей «Теремок»

Вид проекту: короткотривалий (два тижні).

Проблема: поверховий інтерес дітей і батьків до мяча та ігор з ним.

Актуальність проблеми:

1. Не знання батьків і дітей історії м’яча та різновидність м’ячів для різних ігор.

2. Невикористання батьками мяча при іграх з дітьми.

3. Слабкий прояв дітей до ігор з мячем.

Ціль: поінформувати батьків і дітей про історію м’яча, його різновидах та ігор з м’ячем. Залучити батьків до створення альбомів «Історія мяча», «Наші ігри з мячем».

Очікуваний результат: Створення виставки м’ячів. Спортивне свято «У світі мяча».

Попередня робота.

Обговорення теми проекту з батьками, залучення батьків до співпраці: екскурсія до спортивного магазину (власником є бабуся вихованця), створення куточка мяча, альбоми про мяч та ігри з батьками. Попередня робота з дітьми: спортивна гра футбол, естафети з м’ячем, навчання елементам баскетболу (показовий виступ для батьків), дидактичні та рухливі ігри з мячем.

І етап.

Створення плану роботи.

  1. Що ми хочемо дізнатися про мяч?

Яким був перший мяч?

З чого був зроблений?

Чи був перший мяч практичним?

  1. Створити виставку м’ячів.

  2. Спортивні ігри з мячем сучасності.

  3. Студія малюнку «Мій чудо - мяч».

  4. Створити альбоми про мяч та ігри з батьками.

  5. Спортивне свято «У світі мяча».

ІІ етап

Практична частина

1.Бесіда «Звідки прийшов мяч?» Знайомство дітей з історією м’яча через ІКТ (презентація «Чудо м’яч»).

2.Перегляд мультфільму «Незвичайний мач».

3.Бесіда «М’ячі сучасності». Розгляд ілюстрацій про сучасні м’ячі їх назви та використання. Екскурсія до магазину «Спортивні товари».

4.Розгадування загадок про спортивні м’ячі та самостійне складання загадок.

5.Ігри з м’ячами які принесли на виставку: «Вибивний», «Гаряча картопля», «Цуценя», «Їжачок», «Мяч лови - тваринку назви», «Скільки складів у слові», « Я знаю 5 імен дівчаток», естафети з м’ячами «хіп-хоп», медболами, повітряними кульками, з паперу.

6.Бесіда «М’яч майбутнього». Студія малюнку «Мій чудо мяч».

ІІІ етап

Заключна частина

1.Підсумкове заняття з розвитку мовлення «Чудо - мяч».

2.Спортивне свято за участю батьків і дітей «У світі мяча».

Анкета опитування батьків

1.Чи граєте ви зі своєю дитиною?

2.В які ігри?

3.Яка гра найцікавіша вашій дитині?

4.Чи граєте в ігри з мячем? Які?

5. Назвіть 5 ігор з мячем.

Анкета опитування дітей.

1.Чи грають з тобою батьки?

2.В які ігри?

3.Яка гра для тебе найцікавіша? Чому?

4.Чи граєте в ігри з мячем? Які?

Бесіда «Звідки прийшов м’яч». Презентація.

М'яч   - Одна з найдревніших і улюблених іграшок всіх країн і народів. У Стародавній Греції, Римі і Єгипті м'яч не тільки любили, але й поважали. Наприклад, у Стародавній Греції він вважався самим досконалим предметом, так як був схожий на сонце, а значить (на думку греків) володів його чарівною силою. Греки шили м'ячі зі шкіри та набивали яким-небудь пружним матеріалом, наприклад, мохом або пір'ям птахів. А пізніше здогадалися надувати шкіряний м'яч повітрям. Такий м'яч називався «Фолліс». Невеликі Фолліс використовували для ручних ігор, а м'ячами великих розмірів грали в ігри типу футболу. У єгипетському «футболі» кожна з двох команд грала на боці своїх богів. І перемоги здобували не заради власної слави, а в ім'я богів. М'яч у них був із дерева, а заганяли його у ворота вигнутими палицями. Були в Єгипті також м'ячі зі шкіри та кори дерев. А м'яч з крихкого пісковика можна було тільки обережно перекидати один одному - від удару об землю він міг розбитися. У різних країнах для виготовлення м'ячів використовували різні матеріали: м'ячі шили зі шкір тварин, плели з очерету, скручували з ганчірок, вирізали з дерева. М'яч з гуми «прискакав» до Європи з Центральної Америки. Місцеві індіанці робили його з смоли, яку добували з розрізів кори дерев і називали «Каучу» (від слів «каа» - дерево і «о-чу» - «плакати»). Нам ця смола відома під назвою «каучук». Каучуковий м'яч потрапив на очі мандрівнику Христофору Колумбу. Знаменитий мореплавець здивувався, побачивши, що великий і важкий м'яч так високо підскакує при ударі об землю. Матроси Колумба привезли м'яч до Іспанії, і пружний колобок швидко розкотився по всьому цивілізованому світу.

До сьогоднішнього дня в деяких країнах, поряд із сучасними гумовими, шкіряними, надувними м'ячами, збереглися м'ячі, виготовлені «за старовинним рецептом». У Японії, наприклад, є улюблена іграшка - маленький м'ячик строкатий «темарі». Діти грають ними з настанням весни, вітаючи перші сонячні дні - пам'ять про те, що коли-то м'яч був символом сонця. М'ячик «темарі» виточений з дерева і обплетений різнобарвними шовковими нитками, що утворюють гарні візерунки.

Бесіда «М’ячі сучасності» . Екскурсія.

Сучасні м'ячі розрізняються за розмірами і призначенням. Різні м'ячі застосовуються для гри у волейбол, баскетбол, футболтеніс, водне поло, регбі та інші ігри. Сьогодні спортивні м'ячі такі: для водного поло - пластиковий, для баскетболу - гумовий, для регбі - овальний, для великого тенісу – гумовий обтягнутий хутряною тканиною, для хокею на траві - білий. У кожного з них - своя історія. Розгляд м’ячів у магазині та їх призначення. Ігри з м’ячем.

Бесіда - дискусія «М’яч майбутнього»

Давайте пригадаємо, які були м’ячі? Які існують зараз? Чи могли б ми з вами придумати мяч яким грали б діти через 100 років? (фантазія дітей, заперечення, вирішення суперечливих питань)

Інтегроване заняття у рамках проекту «Чудо - м’яч».

Завдання : - зв’язне мовлення : закріпити набуті знання дітей з історії розвитку м’яча отримані на попередніх заняттях, розповідати про один із м’ячів;

- граматика: збагачувати словниковий запас прикметниками та дієсловами, повторити ігри з мячем із заучуванням промовлянки ;

- звукова культура: розвивати темп мовлення, фонематичний слух, виділяти перший і останній звук у слові, за допомогою мяча, ділити слова на склади; розвивати фантазію дитини у творчій роботі «Мій чудо -мяч!»;

  • виховувати любов до ігор з мячем.

Матеріали : фото м’ячів, глобус, м’ячі, фарби, папір, пензлі.

Хід

  1. Вправа на включення. Загадка .

Бють не плаче, вгору скаче

І ніхто йому, одначе,

Не сказав хоч раз «Пробач»,

Бо на те і є він… (мяч).

Вих-ль: На вашу думку, про що піде наша розмова?

  1. Бесіда « М’яч минулих тисячоліть»

Розповідь дітей про м’яч з тканини, бересту, каучуку та їх практичність.

План розповіді.

1) Назва мяча.

2) З якого матеріалу зроблений?

3) Практичність цього виду мяча.

4) Чи хотів би ти пограти таким мячем? Чому?

Розгляд фото-картини «Як римляни до н.е. грали в баскетбол».

3. Д/г « Гру спортивну назви !»

Баскетбольний - баскетбол

Тенісний - теніс

Гандбольний - гандбол

Волейбольний - волейбол

Мотобольний - мотобол

Футбольний - футбол

Назвати перший і останній звук у слові футбол, гандбол, теніс.

4.Д/г «Мяч який?»

Великий, чистий, брудний, резиновий, круглий…

5. Фізкультхвилинка.

Гра «Мяч по доріжці покоти…»

Мяч по доріжці покоти порахуй до 5 – 1,2,3,4,5 всім, як мячик пострибати, (мяч у кошик вкидати, у футбол пограти, мяч доганяти).

6. Розгляд виставки м’ячів.

Діти розглядають мячі, називають їх. Вихователь пояснює походження сучасного м’яча та показує на глобусі (політичній карті світу) з якої країни м’яч.

Футбольний – Англія, баскетбольний – Америка, гандбольний - Данія, тенісний настільний - Америка, тенісний для корта - Італія, волейбольний - Франція.

7. Д/г «Скільки складів у слові» (відстукування м’ячем у підлогу, підкидання в гору). Діти беруть мячі, які принесли на виставку.

Соловей, барабан, дім, лелека, мурашка, лід, весна, сосна, потяг, колесо, черевик, струм, гриб.

8.Бесіда « Чудо - м’яч. Асоціації »

- Ми з вами вже добре знаємо які м’ячі були і які існують зараз. Чи могли б ми з вами придумати м’яч яким грали б діти через 100 років? (фантазія дітей, заперечення, вирішення суперечливих питань)

  1. Пальчикова вправа.

Є м’ячі у світі різні і великі і малі

Ними граються охоче:

і лисичка, і синичка,

і хлоп’ятко, і дівчатко.

- А зараз, діти, вас чекають чарівні фарби та пензлі. Створіть свій «чудо - м’яч». Успіху! Виставка робіт.

8

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
0
9
дн.
0
6
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!