Мета: Вчити дітей розуміти поняття «більше,меньше,порівну». Вчити визначати множину через слово «скільки?» Продовжувати вчити порівнювати предмети за кількістю. Закріпити навички лічби в межах 4.Розвивати окомір,логічне мислення,увагу. Виховувати бажання бути наполегливим та старанним.
Матеріал:іграшка-їжак,презентаці
Хід заняття.
Слайд 1.
Вихователь:-Сьогодні до нас в гості прийшов цікавий гість.
-А хто це,ви дізнаєтесь відгадавши загадку.
-Так,молодці. Це їжачок.
-Скажіть будь ласка що любить їсти їжачок?(різні фрукти,гриби)
Вихователь:-Їжачок робив запаси,складав їх у коморі і тепер хоче дізнатись скільки в нього запасів. Він не вміє рахувати і просить у нас допомоги.
-Допоможемо йому?
Слайд 2.
Вихователь:-Скільки їжачок несе грибів?
-Скільки грибочків росте біля ялинки?(відповіді дітей)
-У їжачка є друзі,які теж робили запаси собі та допомагали їжачкові.
Слайд 3.
-Скільки груш у їжачка?
-Скільки яблучок?
-Чого більше?
-На скільки більше яблук ніж груш?
Слайд 4.
-Рахуємо далі, але будьте уважні.(діти рахують фрукти)
-Скільки грушок та яблучок? їх порівну.
Слайд 5.
Вихователь:-До комори їжачок приніс ще грибочки та яблучка.Давайте і їх порахуємо.
-Чого більше?
-Чого меньше?
-На скільки грибочків меньше ніж яблучок?
-Молодці.Давайте трішки розімнемось разом з їжачком.
Фізкультхвилинка
Працювати перестали
І тепер всі дружно встали.
Будемо відпочивати,
Нумо, вправу починати!
Руки вгору, руки вниз
І легесенько пригнись.
Покрутились, повертілись
На хвилинку зупинились.
Пострибали, пострибали.
Раз – присіли, другий – встали,
Головою похитали
І на місце посідали.
Слайд 6.
Вихователь:-У їжачка є друзі,які робили запаси собі та допомагали їжачкові.
-Скажіть будь ласка скільки грибочків принесла білочка?
-Скільки грибочків приніс вовк?
-Хто більше приніс грибочків?(відповіді дітей)
-На скільки у вовка меньше грибів?
Слайд 7.
Вихователь:-На наступній картинці нам потрібно порахувати фрукти та знайти цифру,яка відповідає їх кількості.
- Скільки яблучок у їжачка?
-Назвіть цифру.
-Скільки бананів?
-Знайдіть відповідну цифру.
Вихователь проговорює запитання про кількість усіх фруктів.
Слайд 8.
Вихователь:-Наш їжачок хоче щоб ви розгадали його задачку.Згодні?
-Добре. Ось таку задачку загадав нам їжачок.
-Гуляв наш їжачок по лісі і назбирав: одне яблучко, один грибочок.
-Потім побачив ще один грибочок.
-Скільки в нього тепер буде грибочків?
-Скільки буде яблучок?
-Чого в їжачка стане більше?
-Молодці. Всі правильно розв’язали задачку.
-А за те,що ви допомогли їжачкові порахувати його запаси,він пропонує ще нам пограти з ним.
Пальчикова гімнастика «Їжачки»
Їжачок маленький змерз (скласти долоні)
І згорнувсь в клубочок. (стиснути пальці,зробивши кулачок)
Сонечко його зігріло (поступово випрямляти пальці)
Звеселився наш клубок (пальці рівненькі)
І знайшов собі грибок.
Підсумок заняття:-Сподобалось вам рахувати з їжачком?А грати з ним?
-Запросимо ще в гості до нас їжачка?






