В основі агресивної поведінки дитини лежить злість. А злість це базова емоція, яка забезпечує захист фізичних і психологічних кордонів.
Отже, якщо дитина проявляє агресію в поведінці, це “дзвіночок” про те, що дитина відчула порушення своїх фізіологічних чи психологічних кордонів і має потребу їх відстоювати.
Батькам важливо знати, що до шестирічного віку прояви агресії у поведінці дитини не вважається порушенням її розвитку. Проте, закладається агресивність саме в дитинстві (приниженнями, образами, почуттям незахищеності, виявленням батьками нелюбові до дитини, прямою і непрямою агресивною поведінкою батьків тощо), стає стійкою рисою характеру і зберігається протягом усього життя.