Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Створюємо квести та вебквести для роботи у класі та дистанційно
»
Взяти участь Всі події

Презентація "Повідомлення до шкільного веб-сайту про цікавий випадок із життя класу"

Українська мова

Для кого: 5 Клас

06.04.2020

13475

390

1

Опис документу:
Презентація є опорою для учнів 5 класу для створення повідомлення до шкільного веб-сайту про цікавий випадок із життя класу. Зокрема містить інформацію-інструктаж щодо складання такого виду роботи: обрання теми, добирання заголовка, структурні частини повідомлення ( вступ, основна частина, висновок). Також є завдання , які допоможуть учням детальніше зрозуміти суть письмової роботи.
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Інформаційне повідомлення до шкільного веб-сайту про цікавий випадок із життя класу
Слайд № 1

Інформаційне повідомлення до шкільного веб-сайту про цікавий випадок із життя класу

Мета повідомлення – проінформувати що відбулося, де і коли. В основі повідомлення – розповідь, але можуть бути й елементи роздуму Завдання: за пара...
Слайд № 2

Мета повідомлення – проінформувати що відбулося, де і коли. В основі повідомлення – розповідь, але можуть бути й елементи роздуму Завдання: за параграфом 6 підручника, с.27 - повторити про типи мовлення.

Повідомлення (замітка) – це жанр, що повідомляє про факти, події, явища життя
Слайд № 3

Повідомлення (замітка) – це жанр, що повідомляє про факти, події, явища життя

Виконайте завдання:
Слайд № 4

Виконайте завдання:

Інструктаж написання повідомлення 1. Обрання теми твору Спочатку необхідно пригадати подію, що є, на вашу думку, цікавою, незвичайною. Така подія з...
Слайд № 5

Інструктаж написання повідомлення 1. Обрання теми твору Спочатку необхідно пригадати подію, що є, на вашу думку, цікавою, незвичайною. Така подія зазвичай не забувається, впливає на нашу свідомість, обов’язково вчить нас чогось, виховує, робить дорослішими й мудрішими. Ми можемо бути не лише учасниками випадку, про який писатимемо, а й свідками. Тобто, якщо у своєму досвіді нічого не пригадується, пригадайте щось, свідком чого ви стали, чи щось, що чули від дорослих.

Інструктаж написання повідомлення 2) Добирання заголовка Заголовок бажано дібрати такий, щоб він зацікавив читача. Наприклад: «Як ми рятували лебед...
Слайд № 6

Інструктаж написання повідомлення 2) Добирання заголовка Заголовок бажано дібрати такий, щоб він зацікавив читача. Наприклад: «Як ми рятували лебедя», «Нічний злодій у таборі відпочинку»,«Крадійка-сорока», «Кумедний випадок у лісі», «Така довгоочікувана перемога».

Інструктаж написання повідомлення 3) Складання плану Робота повинна складатися з трьох частин: вступу, основної частини, висновка. а) у вступі слід...
Слайд № 7

Інструктаж написання повідомлення 3) Складання плану Робота повинна складатися з трьох частин: вступу, основної частини, висновка. а) у вступі слід написати про те, де, з ким і коли відбулася зображувана подія.

Інструктаж написання повідомлення б) основна частина — це безпосередньо сама розповідь про випадок. Найбільша частина за обсягом, вона є основою тв...
Слайд № 8

Інструктаж написання повідомлення б) основна частина — це безпосередньо сама розповідь про випадок. Найбільша частина за обсягом, вона є основою твору, отже, має свої підпункти, зокрема: • зав’язку — речення, що розповідає нам, з чого усе почалося; • розвиток події, у якому розповідається, що ж було далі; • кульмінацію — найвищу точка напруження, коли герой може потрапити в небезпечну ситуацію або постати перед вибором; • розв’язку — частину твору, у якій автор розповідає, чим закінчилася подія.

Інструктаж написання повідомлення в) висновок — це життєвий досвід, який ми отримали від пережитого.
Слайд № 9

Інструктаж написання повідомлення в) висновок — це життєвий досвід, який ми отримали від пережитого.

Прочитайте текст, написаний у публіцистичному стилі. Усно визначте тему й основну думку. Пригадую, як я проходила центральною площею міста рано-вра...
Слайд № 10

Прочитайте текст, написаний у публіцистичному стилі. Усно визначте тему й основну думку. Пригадую, як я проходила центральною площею міста рано-вранці після святкування Нового року. Працівники комунальної служби того дня були вихідні. Скрізь лежали купи сміття: порожні пляшки з-під «Кока-коли» та пива, поліетиленові пакети, недоїдки та інше, хоча неподалік були спеціально поставлені баки для сміття. Чому люди такі безкультурні? Чому лінуються пройти кілька кроків і викинути непотріб до урни? І справа не тільки в потворному вигляді міста. Усе це вітер зносить зі схилу до річки, забруднює воду, яку потім ми п’ємо вдома з кранів. Страждає все довколишнє середовище, адже термін розкладання таких відходів, як вироби з поліетилену, пластмаси,— до тисячі років!

Дайте відповіді на запитання: Чи доводилося вам спостерігати, як люди нівечать природу? Що, на вашу думку, завдає їй найбільшої шкоди у вашій місце...
Слайд № 11

Дайте відповіді на запитання: Чи доводилося вам спостерігати, як люди нівечать природу? Що, на вашу думку, завдає їй найбільшої шкоди у вашій місцевості? Які заходи ви пропонуєте вжити, щоб розв’язати проблему?  

Зразок учнівського повідомлення Якось під час уроку природознавства ми ходили до великого парку спостерігати за весняними змінами в природі. Підійш...
Слайд № 12

Зразок учнівського повідомлення Якось під час уроку природознавства ми ходили до великого парку спостерігати за весняними змінами в природі. Підійшли до озера, а там — двійко лебедів. Прилетіли, як завжди, а тут зима. Плавають посередині, де вода не замерзає. Мабуть, голодні. Тому, як мені здалося, із надією поглядають на людей, очікують їхньої допомоги. Ми швиденько побігли до кіоска, купили хліба й почали кидати лебедям із місточка. Красень-лебідь почав плисти до їжі, лебідка за ним теж, але щось їй завадило. Лебідь повернувся, почав кружляти навколо подруги, пірнати, підштовхувати, але нічого не допомагало. Ми зрозуміли, що лебідка у чомусь заплуталася. Мабуть, хтось кинув у воду сітку, тонку мотузку чи ще щось таке. Якщо птахові не допомогти, він загине. Ми всі захвилювалися, почали пропонувати різні способи порятунку. І тут я згадав, що мій дядько працює на пляжі охоронцем, там є й човни, і катамарани. Може, він спробує підібратися? На щастя, я застав дядька на місці. Той одразу погодився. Спустив човен на воду, почав підпливати. Лебідь, трохи відпливши, грізно на нього шипів, а лебідка била крильми по воді, намагаючись звільнитися. Дядько Іван поволі наближався, ласкаво умовляв птаху, просив не боятися. І та ніби зрозуміла, підпустила до себе, дала себе розплутати. Ми дуже зраділи й почали їх годувати. І замислилися над тим, чому одні люди живуть бездумно, кидають у воду непотріб, шкодять природі, а інші, навіть ризикуючи собою, намагаються цю природу рятувати.

Домашнє завдання: Написати повідомлення про цікавий випадок із життя класу. Обсяг творчої роботи — одна сторінка зошита.
Слайд № 13

Домашнє завдання: Написати повідомлення про цікавий випадок із життя класу. Обсяг творчої роботи — одна сторінка зошита.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.