Сьогодні відбувся
Кабінет психолога:
«
Здатність до саморегуляції – основа духовного розвитку. Нові інструменти й підходи
»
Взяти участь Всі події

Презентація "Особливості роботи вчителя в сільській малокомплектній школі"

Фізичне виховання та спорт

Для кого: Дорослі

13.06.2021

136

2

0

Опис документу:
Особливості роботи вчителя в сільській малокомплектній школі 3 слайд: Малокомплектною школою вважається така, в якій навчається невелика кількість учнів, переважно у складі одного або двох класів-комплектів і відсутні паралельні класи. Структура таких шкіл буває різною і може змінюватися навіть протягом навчального року, залежно від кількості в ній учнів і вчителів та наповнюваності кожного класу.
Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Особливості роботи вчителя в сільській малокомплектній школі

3 слайд: Малокомплектною школою вважається така, в якій навчається невелика кількість учнів, переважно у складі одного або двох класів-комплектів і відсутні паралельні класи. Структура таких шкіл буває різною і може змінюватися навіть протягом навчального року, залежно від кількості в ній учнів і вчителів та наповнюваності кожного класу.

4 слайд: Перед малокомплектною школою стоять важливі завдання - створити такі педагогічні умови, за яких досягаються повноцінні результати навчання і розвитку учнів, зберігаються позитивні мотиви навчання.

Малокомплектна школа - це невеликий різновіковий колектив, де створюються поліпшені можливості для виховання учнів. Такі школи нагадують велику сім'ю. Відносини між педагогами і учнями тут ближчі і тепліше, ніж у великих колективах. Тому виключаються можливості для значного хуліганства, інших правопорушень, характерних для великих шкіл. Кожного тут знають, кожного люблять, всі один одному вірять і допомагають.

6 слайд: Проте малокомплектна школа має свої специфічні труднощі, обумовлені невеликою кількістю учнів і соціальним середовищем, яке робить далеко не завжди позитивний вплив на процес розвитку сільської дитини.

Велике занепокоєння викликають такі чинники, як:

- низька інформаційна насиченість шкіл на селі;

- відсутність спеціальної літератури;

- недостатність науково-методичних рекомендацій по управлінню початковою малокомплектною школою;

- низький освітній і культурний рівень сільської сім'ї;

- віддаленість малокомплектних початкових шкіл від методичних центрів.

8 слайд: Навчальний процес в таких школах має свої особливості і тому для них розробляються спеціальні методики.

Важливе значення в малокомплектній школі надається правильному комплектуванню учнів у класі, від нього залежить ефективність навчально-виховного процесу. В умовах малокомплектної школи, коли чергується робота під керівництвом учителя і самостійна робота учнів, велика увага приділяється організації кожного етапу уроку.

9 слайд: Учитель моделює заняття з дітьми до зустрічі з ними: окреслює види спільної роботи та самостійного шляху до знань, уточнює, коли краще надати інструктаж, показати зразок. Для кожного структурного компонента уроку в малокомплектній школі важливо визначити спільну мету. Наприклад, готуючи дітей до пізнавальної діяльності, потрібно наголосити, що для всіх дітей має бути спільна мета - усвідомлення завдання, часу його виконання, знайомство з засобами навчання, орієнтація на кінцевий результат.

Ці організаційні прийоми використовує вчитель не тільки на початку уроку, але і на початку кожного етапу .


Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Особливості роботи вчителя в сільській малокомплектній школі Підготувала Шарапова Г. 22 ПН
Слайд № 1

Особливості роботи вчителя в сільській малокомплектній школі Підготувала Шарапова Г. 22 ПН

01. Що таке «малокомплектна школа»? xx%
Слайд № 2

01. Що таке «малокомплектна школа»? xx%

Малокомплектна школа Малокомплектна школа – в якій навчається невелика кількість учнів, переважно у складі одного або двох класів-комплектів і відс...
Слайд № 3

Малокомплектна школа Малокомплектна школа – в якій навчається невелика кількість учнів, переважно у складі одного або двох класів-комплектів і відсутні паралельні класи. Структура таких шкіл буває різною і може змінюватися навіть протягом навчального року, залежно від кількості в ній учнів і вчителів та наповнюваності кожного класу.

Завдання - створити такі педагогічні умови, за яких досягаються повноцінні результати навчання і розвитку учнів, зберігаються позитивні мотиви навч...
Слайд № 4

Завдання - створити такі педагогічні умови, за яких досягаються повноцінні результати навчання і розвитку учнів, зберігаються позитивні мотиви навчання. Малокомплектна школа - це невеликий різновіковий колектив, де створюються поліпшені можливості для виховання учнів. Такі школи нагадують велику сім'ю. Малокомплектна школа

Труднощі малокомплектних шкіл
Слайд № 5

Труднощі малокомплектних шкіл

01 02 03 04 Велике занепокоєння викликають такі чинники, як: низька інформаційна насиченість шкіл на селі, відсутність спеціальної літератури недос...
Слайд № 6

01 02 03 04 Велике занепокоєння викликають такі чинники, як: низька інформаційна насиченість шкіл на селі, відсутність спеціальної літератури недостатність науково-методичних рекомендацій по управлінню початковою малокомплектною школою низький освітній і культурний рівень сільської сім'ї віддаленість малокомплектних початкових шкіл від методичних центрів

03. GAMES FOR KIDS AGED 7+ Навчальний процес xx%
Слайд № 7

03. GAMES FOR KIDS AGED 7+ Навчальний процес xx%

Навчальний процес Навчальний процес в таких школах має свої особливості і тому для них розробляються спеціальні методики. Важливе значення в малоко...
Слайд № 8

Навчальний процес Навчальний процес в таких школах має свої особливості і тому для них розробляються спеціальні методики. Важливе значення в малокомплектній школі надається правильному комплектуванню учнів у класі, від нього залежить ефективність навчально-виховного процесу. В умовах малокомплектної школи, коли чергується робота під керівництвом учителя і самостійна робота учнів, велика увага приділяється організації кожного етапу уроку.

Учитель моделює заняття з дітьми до зустрічі з ними: окреслює види спільної роботи та самостійного шляху до знань, уточнює, коли краще надати інстр...
Слайд № 9

Учитель моделює заняття з дітьми до зустрічі з ними: окреслює види спільної роботи та самостійного шляху до знань, уточнює, коли краще надати інструктаж, показати зразок. Для кожного структурного компонента уроку в малокомплектній школі важливо визначити спільну мету. Наприклад, готуючи дітей до пізнавальної діяльності, потрібно наголосити, що для всіх дітей має бути спільна мета - усвідомлення завдання, часу його виконання, знайомство з засобами навчання, орієнтація на кінцевий результат. Ці організаційні прийоми використовує вчитель не тільки на початку уроку, але і на початку кожного етапу .

Дякую за увагу!
Слайд № 10

Дякую за увагу!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.