Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Декупаж
мета: Знайом з історією виникнення та розвитку техніки «Декупаж», з основним застосуванням в інтер'єрі. Учить найпростішим прийомам початкового етапу серветковий техніки «Декупаж» через елементи образного мислення.
завдання: - Розширення кругозору учнів в процесі вивчення даного виду прикладної творчості, формування знань про існуючі види прикладної творчості, про особливості їх виконання. - Розвиток наочно-образного мислення, пізнавального інтересу, раціонального використання часу, точності рухів, творчих здібностей. -Виховання художнього смаку і творчого ставлення до роботи, наполегливості в досягненні мети.
Что таке - декупаж? Декупаж - це вид прикладного творчості, представляє собою техніку декорування різноманітних поверхонь за допомогою нанесення надрукованих поліграфічним способом картинок з подальшою лакуванням отриманого зображення для захисту від зовнішніх впливів.
З історії декупажу Декупаж (від фр. Decouper - вирізати) це дуже давня декоративна техніка. Пробозначают спосіб прикраси самих різних предметів картинками на паперовій, матер'яної або металевій основі.
Її витоки сягають до раннього Середньовіччя, але найбільшої популярності вона досягла в XVII столітті у Венеції, де в ту епоху були в особливій моді предмети меблів, прикрашені інкрустаціями в китайському або японському стилі. Це було дороге і не всім доступне захоплення. Тому виникла ідея імітації, користуються ажіотажним попитом, інкрустацій.
Ця оригінальна техніка з часом набула широкого поширення. З Англії декупаж поширився до Франції, де став улюбленим заняттям королеви Марії Антуанетти.Серед відомих людей, які захоплювалися декупажем, Марія - Антуанетта, Мадам де Помпадур, лорд Байрон, Матісс і Пікассо.
Техніка декупажу заснована на перенесенні малюнка з однієї поверхні на іншу. Причому використовувати декупаж можна для декоруванняя, як твердих поверхонь, так і для текстилю.
де застосовується? декупажем можна, можливо оформити практично Усе, що підкаже нам наша фантазія: квіткові горщики, вази, тарілки (декоративні), склянки, обробні дошки (дерев'яні або пластмасові). Можна, можливо зшити з простий тканини скатертину і серветки, і оформити їх в ексклюзивний набір. Можна, можливо зробити диванну подушку під наш інтер'єр. Так мало чи що можна, можливо зробити... головне, що Усе речі вийдуть красиві і корисні в господарстві!
В даний час ця техніка знову в моді. з'явилися інші можливості для декупажу, дозволяють значно полегшити традиційну технологію, прискорити її і зробити роботу більше захоплюючій, завдяки використанню нових різноманітних і оригінальних матеріалів, видів паперу і перш всього нових лаків і інших сучасних оздоблювальних матеріалів. напрями декупажу традиційний з серветок з тканин і на тканинах об'ємний з використанням синтетичних матеріалів
Для роботи вам будуть потрібні: Матеріали і аксесуари. дуже зручна папір з колекціями зображень різного розміру на загальну тематику. папір повинна бути тонкої, щоб малюнок добре лягав на декупіруемий предмет і виглядав як намальований
Інструменти НОЖИЦІ підійдуть звичайні ножиці маленьких або середніх розмірів з короткими і тонкими лезами. пензлик застосовуються різні синтетичні плоскі пензлика, переважно № 3-6, бажано високого якості.
КЛЕЙ І БАРВИ В декупажу з серветок клеї одночасно виконують функцію оздоблювальних лаків. тонка декоративна поверхню серветки дуже ніжна і легко рветься. вона може утворювати зморшки і непривабливі складки, тому для її наклеювання необхідно використовувати виключно м'який клей - клей для декупажу. він дуже добре підходить і для захисту вирізаного елемента без оздоблювальних лаків.
Правила техніки безпеки при роботі з ножицями 1. Використовувати ножиці слід строго за призначенням. 2. При падінні ножиць не треба намагатися їх зловити, щоб уникнути травмування. 3. Використовуючи ножиці, потрібно тримати їх гострими кінцями від себе. 4. Не розмахувати руками, якщо там знаходяться ножиці. 5. Ножиці кладіть кільцями до себе. 6. Не залишайте ножиці розкритими.
Правила техніки безпеки з клеєм 1. Бути обережним з клеєм. 2. Не вдихати його. 3. Після приготування вироби, потрібно помити руки під теплою водою з милом. 4. Періодично провітрювати приміщення.
ТЕХНІКА ВИКОНАННЯ перша і сама важлива операція, це вибір основи для декупірованія. Дерево, картон, метал, теракота, кераміка, скло, пластмаса, штукатурка, - не існує матеріалу, який не можна було б прикрасити, використовуючи техніку декупажу.
- скляну баночку, горщик знежирити за допомогою спирту або рідини для зняття лаку -нанесті фон за допомогою губки і акрилової фарби - вибрати малюнок на серветці і вирізати ножицями - наклеїти малюнок на загрунтовану поверхню баночки від центру до країв - після висихання, при бажанні, можна нанести додаткову розпис і покрити виріб лаком. -При бажанні можна наклеїти на готовий виріб намистини, фольгу, блискітки і багато іншого.
Ось як це робиться: Оберіть сподобався малюнок та виріжте його. Розділіть серветку на шари, далі працюйте тільки з самим верхнім, барвистім шаром
Нанесіть клей на поверхню і накладіть вирізаний мотив. покрийте двома шарами клею, Котрий відповідає вашої поверхні. серветка повинна повністю просочитися клеєм, а малюнок треба ретельно і дуже акуратно розгладити пензлем (НЕ рукою!). час висихання і обробка поверхні після висихання залежить від використаного клею.
Прикрашати свій будинок
ГОТОВІ РОБОТИ
творчість - це не доля тільки геніїв, які створили великі художні твори. Творчість існує всюди, де людина уявляє, комбінує, створює що-небудьнове. Л. С. Виготський
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»