Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«Адаптація і соціалізація дітей з особливими освітніми потребами в умовах дитячо-учнівського колективу»

Поурочний план вивчення розділів і тем предмета “Захист Вітчизни” в навчально-виховних закладах. 10 клас (1 рік навчання)

Захист Вітчизни

Для кого: 11 Клас

03.10.2020

271

5

0

Опис документу:
Потижневий план вивчення розділів і тем програми «Захист Вітчизни» в 10 класах Тематичний контроль у 10-х класах І семестр 2 теми ІІ семестр 3 теми № уроку Назва розділу № уроку Назва розділу 23 Основи цивільного захисту. Тема 2 35 Основи цивільного захисту. Тема 3 26 Загальновійськова підготовка. Тема 3 заняття 1-6 46 Загальновійськова підготовка. Тема 3 14 Контрольне опитування за четверть. 59 Вогнева підготовка. Тема 3
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Поурочний план вивчення розділів і тем предмета “Захист Вітчизни” в навчально-виховних закладах. 10 клас (1 рік навчання)

з\п

тижня

Зміст навчального матеріалу

Дата проведення

1

2

3

4

1

Вступний урок (1год.). Поняття національної безпеки держави. Розвиток національних Збройних Сил та інших формувань України – необхідна умова забезпечення могутності української держави. Зміст програми предмета «Захист Вітчизни», завдання, порядок проведення занять.

1

ВОЗВ Т 1-1 (1 год.). Конституція України та закони України про призначення Збройних Сил та інших військових формувань України. Структура та керівництво воєнної організації держави. Воєнна доктрина України.

ДГП. Образі та сприйняття війни.

2

ЗВП Т1-1 (1год.). Поняття про військові статути. Військові звання і знаки розпізнавання. Начальники та підлеглі, старші та молодші, їх права та обов’язки.

2

ОЦЗ Т1-1 (1год.). Женевські конвенції про цивільну оборону. Нормативно-правова база цивільної оборони України. Закон України «Про цивільну оборону України», «Положення про цивільну оборону України». Організаційна структура цивільної оборони України. Обов’язки учнів щодо вивчення основ цивільного захисту.

3

Вогнева підготовка Т 1-1 (1год.). Мета та завдання вогневої підготовки в школі. Класифікація сучасної стрілецької зброї та її порівняльна характеристика за бойовими властивостями.

3

ОЦЗ Т2-1 (1год.). Класифікація та причини виникнення надзвичайних ситуацій мирного і воєнного часу. Надзвичайні ситуації мирного часу та їх вплив на довкілля і безпеку життєдіяльності людини.

ДГП. Дилема очевидця.

4

ЗВП Т 3-1 (1год.). Строї та їх елементи. Обов’язки військовослужбовця перед шикуванням і в строю. Попередня та виконавча команда. Виконання команд «Ставай», «Рівняйсь», «Струнко», «Вільно».

4

ОЦЗ Т 2-2 (1год.). Надзвичайні ситуації воєнного характеру. Вражаючи фактори ядерної зброї та їх вплив на населення, об’єкти економіки та довкілля. Характеристика осередку ядерного ураження. Особливості вражаючої дії нейтронних боєприпасів.

ДГП. Зброя не вибіркового характеру.

5

ПФП Т 1-1 (1год.). Визначення вихідного рівня фізичної підготовки юнаків.

5

ОЦЗ Т 2-3 (1год.). Хімічна зброя та засоби її застосування. Бойові токсичні хімічні речовини, їх характеристики та вплив на організм людини. Характеристика осередку хімічного ураження.

ДГП. Дилема очевидця.

6

ЗВП Т 2-1 (1год.). Дотримування військовослужбовцями статутних взаємовідносин. Правила військової ввічливості та поведінки військовослужбовців. Порядок звернення до начальників, віддання і виконання наказів.

6

ОЦЗ Т 2-4 (1год.). Біологічна зброя та засоби її використання. Характеристика осередку біологічного ураження.

ДГП. Зброя не вибіркового характеру.

7

Вогнева підготовка Т 1-7 (1год.). Загальна будова пневматичної гвинтівки та її характеристика. Основи стрільби з пневматичної гвинтівки. Помилки при стрільбі з гвинтівки та їх усунення. Тренування у стрільбі з пневматичної гвинтівки.

7

ОЦЗ Т 2-5 (1год.). Сучасні звичайні засоби ураження. Осколкові, кулькові, фугасні боєприпаси. Боєприпаси об’ємного вибуху. Вибухонебезпечні предмети та правила поводження з ними.

8

ЗВП Т 3-2 (1год.). Стройове положення. Повороти на місці. Виконання команди «Головні убори зняти (надіти)».

8

ОЦЗ Т 2-6 (1год.). Запалювальна зброя та засоби захисту від неї.

9

ЗВП Т 1-3 (1год.). Військова дисципліна, її суть і значення. Обов’язки військовослужбовців з дотримання військової дисципліни. Заохочення та стягнення, що накладають на солдат (матросів), сержантів (старшин).

9

ОЦЗ Т 2-7 (1год.).Прилади радіаційної, хімічної розвідки та дозиметричного контролю. Їх класифікація, призначення та порядок використання.

10

Вогнева підготовка Т 3-1 (1год.). Основні заходи безпеки при проведенні стрільб в тирі та військовому стрільбищі. Організація і порядок проведення стрільби зі стрілецької зброї.

10

ОЦЗ Т 2-8. Сучасний тероризм як загроза людству ХХІ століття.

ДГП. Обмеження руйнувань під час збройних конфліктів.

11

ЗВП Т 3-3 (1год.). Рух стройовим і похідним кроком

11

ОЦЗ Т 3-1 (1год.). Основні принципи та завдання захисту населення в надзвичайних ситуаціях. Інженерні споруди, призначені для укриття і тимчасового захисту людей, їх класифікація, обладнання та порядок використання.

12

ЗВП Т 3-4 (1год.). Повороти під час руху.

12

Тематичне оцінювання (1год.). Контроль навчальних досягнень учнів по основам цивільного захисту за темою 2 «Надзвичайні ситуації мирного і воєнного часу».

13

ЗВП Т 3-5 (1год.). Військове привітання на місці й під час руху.

13

ОЦЗ Т 3-2 (1год.). Засоби індивідуального захисту органів дихання, їх призначення, будова, підбір та правила використання. Особливості використання додаткових патронів до цивільних протигазів. Правила виготовлення найпростіших засобів.

14

ЗВП Т 3-6 (1год.). Вихід зі строю. Підхід до начальника. Повернення до строю. Тематичне оцінювання.

14

ОЦЗ Т 3-3 (1год.). Ізолюючі засоби індивідуального захисту шкіри, захисний комбінезон і костюм, легкий захисний костюм (Л-1), загальновійськовий захисний комплект (ЗЗК). Їх призначення, склад, правила користування та режим роботи в них.

15

Вогнева підготовка Т 1-3 (1год.). Призначення і будова основних частин і механізмів автомата.

15

ОЦЗ Т 3-1 (1год.).Медичні засоби індивідуального захисту. Аптечка індивідуальна, її склад та порядок використання. Індивідуальний протихімічний пакет та його склад. Порядок обробки шкіри, одягу, взуття. Пакет Перев’язувальний індивідуальним та порядок його використання.

16

Вогнева підготовка Т 1-2 (1год.). Призначення та загальна будова автомата. Послідовність неповного розбирання та складання автомата.

16

ОЦЗ Т 3-5 (1год.).Сигнали і порядок оповіщення про загрозу виникнення надзвичайних ситуацій. Повідомлення населення попереджувальним сигналом «Увага всім!». Дії населення по сигналам оповіщення.

17

Вогнева підготовка Т 1-4. Тренування у неповному розбиранні та складанні автомату. Приладдя до автомата, порядок чищення, змащення і зберігання зброї.

17

ОЦЗ Т 3-6 (1год.). Сутність та порядок проведення евакуації населення в районах виникнення надзвичайних ситуацій. Способи проведення евакуацій. Підготовка населення до евакуаційних заходів. Розміщення населення у безпечних районах.

ДГП. Планування табору для людей переміщених під час надзвичайних ситуацій.

18

Вогнева підготовка Т 1-5 (1год.). Підготовка автомата до стрільби. Можливі затримки і несправності під час стрільби і способи їх усунення. Спорядження магазина патронами і порядок зарядження автомата.

18

ОЦЗ Т 4-1 (1год.). Характерні види рятувальних робіт. Організація і проведення рятувальних та інших невідкладних робіт на промислових об’єктах та осередках ураження. Тематичне оцінювання.

19

ЗВП Т 3-7 (1год.).Тренування у використанні стройових прийомів і руху без зброї.

19

ОЦЗ Т 4-2 (1год.).Система спостереження та контролю за радіоактивним, хімічним та бактеріологічним зараженням.

20

ЗВП Т 3-8 (1год.).Стройове положення з автоматом. Виконання прийомів: «Ремінь послабити (підтягнути)», «Автомат на груди», «На ремінь», «Зброю за спину», «Покласти зброю», «До зброї», «За зброю».

20

ОЦЗ Т 4-3 (1год.). Спеціальна обробка та їх призначення. Заходи повної та часткової обробки. Поняття про дегазацію, дезактивацію та дезінфекцію. Порядок та способи їх проведення. Особиста гігієна в умовах радіаційного, хімічного та біологічного зараження.

21

Вогнева підготовка Т 1-6 (1год.). Малокаліберна гвинтівка, загальна будова та порядок її зарядження. Особливості приготування до стрільби, проведення стрільб та розрядження. Заходи безпеки під час поводження з гвинтівкою і патронами. Можливі затримки під час стрільби, порядок їх усунення.

21

ОЦЗ Т 4-4 (1год.). Заходи безпеки при проведенні рятувальних та інших невідкладних робіт.

22

Вогнева підготовка Т 2-1 (1год.). Постріл і його періоди. Початкова швидкість кулі, її вплив на стрільбу. Віддача зброї і кут вильоту.

22

ОЦЗ Т 5-1 (1год.). Організаційна структура цивільної оборони навчального закладу. Невоєнізовані формування цивільної оборони навчального закладу, їх призначення та застосування. Дії невоєнізованих формувань навчального закладу за сигналами цивільної оборони.

23

Вогнева підготовка Т 2-2 (1год.). Утворення траєкторії, прямий постріл, прикритий, уражувальний і мертвий простір та їх практичне значення.

23

ОЦЗ Т 5-2 (1год.). Практичні дії учнів у невоєнізованих формуваннях цивільної оборони навчального закладу при виникненні надзвичайних ситуацій.

24

Тематичне оцінювання (1год.). Контроль навчальних досягнень учнів за темою № 3: «Загальновійськова підготовка».

24

ОМСП Т 1-1 (1год.). Основні документи нормативно-правової бази щодо захисту життя і здоров’я людини в Україні. Загальні уявлення про анатомічну будову та фізіологію людського організму.

25

ВОЗВ Т 1-2 (1год.). Законодавство України про порядок проходження військової служби. Види військової служби. Права і обов’язки призовників. Основні права, свободи та пільги військовослужбовців, пов’язані з проходженням військової служби.

ДГП. Кодекси поза часом.

25

ОМСП Т 2-1 (1год.). Загальні уявлення про смерть – характеристика клінічної та біологічної смерті. Орієнтуючі та вірогідні ознаки смерті. Поняття про реанімацію (оживлення). Основні правила та порядок проведення реанімації.

26

Вогнева підготовка Т 3-2 (1год.). Влучність стрільби. Вибір цілі, прицілу та точки прицілювання. Вивчення умов виконання вправ стрільби з пневматичної гвинтівки. Практичні тренування.

26

ОМСП Т 2-2 (1год.). Звільнення дихальних шляхів від сторонніх предметів. Штучне дихання – його різновиди. Методика та техніка проведення штучної вентиляції легенів. Непрямий масаж серця як спосіб відновлення діяльності серцево-судинної системи, методика його виконання, техніка проведення реанімаційних заходів одним та двома рятівниками.

27

Вогнева підготовка Т 2-3 (1год.). Способи визначення відстаней до цілі. Визначення відстаней за допомогою кутових величин та елементів зброї.

27

ОМСП Т 3-1 (1год.). Лікарські препарати, необхідні для надання першої допомоги. Правила застосування лікарських препаратів.

28

ВОЗВ Т 1-3 (1год.). Міжнародне військове співробітництво та участь збройних формувань України в миротворчих місіях ООН. Основи міжнародного гуманітарного права.

ДГП. Етика проведення міжнародних гуманітарних операцій.

28

ВОЗВ Т 1-4 (1год.).Основні напрямки військово-професійної орієнтації учнів. Військові навчальні заклади, правила прийому, порядок підготовки та вступу до них.

29

Вогнева підготовка Т 3-3 (1год.). Підготовка упору, приготування до стрільби лежачи з упору. Тренування в одноманітності прицілювання. Вирішення вогневих завдань. Виконання першої вправи стрільби з пневматичної гвинтівки. Удосконалення знань з будови автомата.

29

ВОЗВ Т 1-5 (1год.). Основні історичні етапи розвитку Українського війська. Призначення, організаційна структура, озброєння і тактика ведення бойових дій слов’янського війська та війська княжої доби.

30

Вогнева підготовка Т 3-4 (1год.). Приготування до стрільби лежачи з упору (норматив №1). Тренування в одноманітності прицілювання, вирішення завдань на визначення прицілу і точки прицілювання. Виконання другої вправи стрільби з пневматичної гвинтівки. Удосконалення знань з будови автомата.

30

Вогнева підготовка Т 3-5 (1год.).Приготування до стрільби лежачи з упору. Тренування в одноманітності прицілювання. Вирішення вогневих завдань. Виконання третьої вправи стрільби з пневматичної гвинтівки. Удосконалення знань з будови автомата. Розбирання та збирання автомата, спорядження магазину.

Тематичне оцінювання.

31

ПФП Т 1-2 (1год.). Воєнізований крос 3 км з метанням гранати Ф1 на двох рубежах.

31

ПФП Т 1-3 (1год.). Ознайомлення з військово-прикладною смугою перешкод. Тренування в подоланні окремих перешкод.

32

Резерв часу (1год.).

32

Резерв часу (1год.).

Тематичний контроль у 10-х класах

І семестр 2 теми

ІІ семестр 3 теми

уроку

Назва розділу

уроку

Назва розділу

23

Основи цивільного захисту. Тема 2

35

Основи цивільного захисту. Тема 3

26

Загальновійськова підготовка.

Тема 3 заняття 1-6

46

Загальновійськова підготовка.

Тема 3

14

Контрольне опитування за четверть.

59

Вогнева підготовка.

Тема 3

ЗАТВЕРДЖУЮ

Директор ЗОШ № ____

____________________

Потижневий план вивчення розділів і тем програми «Захист Вітчизни» в 10 класах _____________________

Назва розділу

Всього годин

Тижні навчального року

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

Вступний урок

Військово-історичні, правові та політичні основи захисту Вітчизни

Загально-військова підготовка

Вогнева підготовка

Прикладна фізична підготовка

Основи цивільного захисту

Основи медико-санітарної підготовки

Контроль навчальних досягнень учнів

Резерв часу

Разом

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Схожі матеріали

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.