Поради батькам «Синдром хронічної втоми у дітей»

Опис документу:
Серед сучасних дітей простежується тенденція до ліні і нічогонероблення, шанувальники телевізора і комп'ютерних ігор дійсно люблять полежати перед екраном. Однак, на жаль, в даний час наростає й інша проблема - хронічна втома.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Поради батькам

«Синдром хронічної втоми у дітей»

Серед сучасних дітей простежується тенденція до ліні і нічогонероблення, шанувальники телевізора і комп'ютерних ігор дійсно люблять полежати перед екраном. Однак, на жаль, в даний час наростає й інша проблема - хронічна втома. Дуже важливо вміти правильно диференціювати ці два стани, адже одне з них - проста лінь, а інше - захворювання, що вимагає допомоги та уваги з боку батьків.

Симптоми хронічної втоми у дітей

Запідозрити у дитини хронічну втому, а не лінь, можна за такими ознаками:

 • Порушення сну: дитина починає неспокійно спати ночами, здригатися, прокидатися, вранці вставати втомленою. Або ж, навпаки, починає вкладатися відпочити вдень, хоча в її режимі давно відсутній денний сон.

 • Порушення поведінки: при хронічній втомі дітки стають плаксивими, тривожними, примхливими і дратівливими без видимої на те причини. Батьки зляться, вважаючи це поганим характером. Насправді ж це відбувається через перенапруження нервової системи, дитина сама від цього страждає, але ніяк не може контролювати ці процеси.

 • Втрата апетиту: діти перестають їсти із задоволенням, а іноді й зовсім відмовляються від їжі.

 • Нездужання: скарги на втому, головні болі. Батьки помічають, що дитина стає повільнішою, розсіянішою і неуважною.

Звідки береться хронічна втома

Втома є наслідком браку енергії. Дитина може відчувати її в нормі після довгих занять, активної прогулянки або гуртка з плавання. Однак є й інша, патологічна втома, в основі якої лежить безліч чинників. Ось основні з них:

 1. Харчування
  Млявість дитини може бути обумовлена нестачею вітамінів і мікроелементів, що в кінцевому підсумку може стати причиною формування анемії. Такі дітлахи виглядають втомленими, блідими і млявими. У них немає ні сил, ні бажання активно гратися і займатися. А, наприклад, нестача вітамінів групи В призводить не тільки до млявості, а й підвищеної дратівливості дитини. Другий момент - зайве вживання солодощів і цукру, що на короткий період часу дає прилив енергії, який потім змінюється апатією.

 2. Сон 
  Повноцінний відпочинок має величезне значення для здоров'я і самопочуття дитини. Причому більшість дітей протестують і проти денного сну, і проти своєчасного відходу до сну ввечері. Однак завдання батьків - м'яко, але наполегливо контролювати цей процес. Якщо за ніч дитина не встигає спати 10 годин, значить, необхідно вводити відпочинок після обіду.

 3. Низький цукор крові 

Він проявляється не тільки млявістю, дратівливістю, але також підвищеною спрагою і зниженням ваги. Такі дітки стають енергійнішими відразу після їжі; можна побачити цю залежність: отримав цукор - отримав енергію. Вона є у всіх, але у діток з гіпоглікемією (нестачею цукру) вона яскраво виражена.

 1. Хронічні інфекції 

Будь-яка з них, особливо, якщо відсутнє повноцінне і своєчасне лікування, може стати причиною підвищеної стомлюваності дитини. Прикладом може служити і гепатит, і інфекційний мононуклеоз, і ряд інших захворювань.

 1. Стрес
  На жаль, сучасну дитину стреси можуть супроводжувати усюди. Це і підвищене навантаження в школі, і сварки батьків, і страшні мультфільми по телевізору. Іноді навіть прості з точки зору дорослих ситуації можуть викликати серйозні наслідки, тік або синдром хронічної втоми.

Що робити батькам

Перш за все - не звинувачувати дитину в ліні, а ретельно проаналізувати її поведінку. Якщо дитина дійсно схильна до ліні і її улюблене заняття - дивитися телевізор, лежачи на дивані, то мова, найімовірніше, йде про склад характеру.

Якщо ж дитина була активною, і поступово стала флегматичною, схильною до неактивної діяльності, тут вже варто задуматися і відправитися до невролога. Також важливо звернутися до лікаря, якщо відзначається зниження апетиту, поганий настрій без видимої причини, втома і млявість. Крім цього, необхідно правильно організувати режим дня дитини - приділити увагу повноцінному сну та відпочинку, активним прогулянкам на свіжому повітрі і здоровому харчуванню. Лікар може підібрати комплексні вітаміни і тонізуючі народні засоби (журавлинний морс, лимонно-медовий напій і т.д.).

 • 08.08.2019
 • Педагогіка
 • 1 Клас, 2 Клас, 3 Клас, 4 Клас, 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас
 • Інші методичні матеріали
 • 436
 • 0
 • 27
 • Стежити
 • Поскаржитись

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!