і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о
Предмети »

Поради батькам

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Телевізор калічить дітей
За оцінкою експертів, 10 годин телевізійних сеансів на тиждень зменшують творчий потенціал дитини на чверть, 2 години на день — майже наполовину. Якщо в дошкільному віці дивитися телевізор більше трьох годин на день, можна втратити 90 % соціальної активності.
Більшість із мало не 20 мільйонів безробітних європи — телеінваліди. Така ж доля очікує і на багатьох випускників наших міських шкіл. Як показують соціологічні дослідження, у недалекому майбутньому творчий потенціал «людського чинника» в україні зменшиться наполовину. Це негативно вплине на економіку, безпеку країни, демографію.
З найомий солідний бізнесмен із США, українець за походженням, якось сказав мені: “Спочатку — малята і телевізор, потім — дорослі злочинці”.
Психологи рекомендують, щоб дитина до 4-х років не дивилася телепередач. Після 6-ти років спілкуватися з «ящиком» можна не більше однієї години на тиждень, після 10-ти років — не більш 2—3-х годин на тиждень. Після 16-ти років обмеження знімаються — дитина стає майже дорослою. Батьки повинні зробити вибір між невдоволенням дитини і свідомо заподіяною
їй шкодою.

Віталій Колісник
кандидат технічних наук, Київ

Що таке

молоко?

У Ведах записано: коров'яче молоко - єдиний, який не має аналогів у всьому Всесвіті продукт, який дозволяє дуже швидко і максимально розвинути тонкі тканини головного мозку. Пити треба тепле молоко, холодне шкідливо. Люди, що п'ють тепле молоко, дуже швидко розвивають тонкі структури головного мозку, інтелект.
Першою їжею, яку людина отримує з моменту свого народження, є материнське молоко. Завдяки материнського молока немовлята в перші місяці життя нормально ростуть і розвиваються, не споживаючи нічого іншого. Про шкоду молока для дорослих людей спростовуються всією історією людства, протягом якої люди споживали його і вважали цілющим продуктом. У Стародавньому Єгипті, Греції, Римі молоко називали «джерелом здоров'я», «соком життя», «білою кров'ю». Сучасні лікарі-дієтологи також вважають молоко найважливішим продуктом харчування. Протипоказанням для вживання може бути тільки його непереносимість. Для всіх інших людей цей продукт обов'язково повинен бути присутнім у раціоні.
Свіже коров'яче молоко являє собою розчин більше двохсот різних органічних і мінеральних речовин. Найважливішою складовою частиною є білки. Пів-літри молока - це майже одна третина добової потреби людини у тваринному білку. З казеїном в процесі перетравлення утворюються речовини, що роблять вплив на мозковий кровообіг, тому молоко незамінне для людей, що страждає серцево-судинними захворюваннями. Під впливом соляної кислоти і ферментів білки молока в шлунку згортаються дрібними пластівцями, що значно полегшує їх перетравлювання і засвоєння. В результаті їх засвоюваність становить 96 - 98%.Молочний жир є цінним джерелом енергії для людини. Біологічно молочний жир самий повноцінний, тому що містить всі відомі жирні кислоти , а також фосфатиди і вітаміни А, Е, D і К, які розчинені в ньому.

Права дитини в школі

У дитини в школі існує маса обов'язків, але ж окрім подібних суспільних вимог у нього ще є і права, про які варто пам'ятати. До всього іншого згідно закону «Про освіту» вони повинні обов'язково дотримуватися

  • Так, до числа основних прав входить право на освіту, яке дитина повинна отримувати відповідно до держвимог і стандартів. В право на освіту входять: право на безкоштовне користування шкільною бібліотекою, на отримання освітніх додаткових послуг, право на прискорений курс навчання і навчання за індивідуальними планами.

  • Також кожна дитина має право на свободу інформації, совісті, повагу його людської гідності та вільне вираження власних переконань і думок.

Але, на превеликий жаль, ці права можуть і порушуватися. Такими правопорушеннями вважаються різні форми психічного насильства, наприклад, такі як приниження, погрози, образи словом або ж діями з боку вчителів.

У разі порушення дитини в школі необхідно повідомити про це адміністрацію школи, яка зобов'язана розібратися в порушенні. Як правило керівництво освітньої установи намагається йти назустріч батькам учня і проводить внутрішнє розслідування.

Якщо ж школяра ображають інші діти, то для початку поспілкуйтеся з батьками. Ну а якщо знущання продовжаться, то далі зверніться самі або через вчителів в комісію з прав неповнолітніх. Кривдники молодше 14 років не відповідають за скоєне, тому збиток (як матеріальний, так і моральний) зобов'язані будуть компенсувати їхні батьки. Винуватці старше 14 років за свої протиправні діяння тільки частково відповідають самі.

  • Ще у дитини є права на хороші і безпечні умови навчання, наприклад дотримання правил техніки безпеки (низька температура в приміщеннях в зимовий період часу, запах фарби після ремонту, безпека на уроках фізкультури і т.д.).

Вся правда про газовані напої

Навіть помірне споживання таких напоїв раз на день або два рази на тиждень може змінювати метаболізм так, що людина починає накопичувати вагу.Ззгідно із різноманітними дослідженнями, такі напої змінюють метаболізм так, щоб наші м'язи використовували для отримання енергії цукор замість того, щоб спалювати жир

Крім того, лише 2 пляшки газованих напої по 330 мл щотижня подвоюють ризик раку підшлункової залози, а напої з високим вмістом фруктового соку можуть призвести до серйозних довгострокових ушкоджень печінки.

Такі напої також шкідливі для зубів - лимонна кислота з лимонів, апельсинів і грейпфрутів роблять напій настільки ж агресивним до зубів, як акумуляторна кислота. За умови тривалої дії вони шкодять зубну емаль, викликаючи зубний біль і псуючи посмішку.

Що таке сокс ?

Ми бачимо на площах і вулицях, як кілька підлітків перекидають з ноги на ногу маленький мішок, наповнений якимись кульками. Що ж це таке? Назва цього виду молодіжного спорту - сокс.

Це «вільний стиль» , ви бачите такі рухи і варіанти відбивання соксу різними частинами тіла, що в голові встає питання: «Як йому вдається так викручуватись?».

Тут, якщо так можна сказати, правила не писані. Правда, не сильно вітається, коли відбивають сокс рукою, а так - обмежень не існує. У Volley Sock можна грати як один на один, так і парами, а нещодавно з'явився і «мікс» - тобто, дівчина з хлопцем проти дівчини з хлопцем.

Люди, які грають у сокс, отримують величезний заряд енергії. Іноді, провівши більше двох годин безперервної гри, ви вимотує так, як ніби пробігли десятикілометровий крос. Але який підліток захоче бігати? А ось сокс - це своєрідний вихід зі становища. Адже скільки зараз розмов про надмірній вазі! Дівчата про це тільки й «сурмлять». А грай вони в сокс, були б точно стрункими і гарними.

ПРАВИЛА ДРУЖБИ

Дружба — це правда і чесність кожного.

Що вимагаєш від друга, насамперед вимагай від себе.

Ніколи нікого не обманюй, не ображай.

Ні до кого не чіпляйся, грай чесно, не дражнись.

Поважай тих, з ким дружиш.

Будь терплячим, не засмучуйся через невдачу.

Ти не кращий за всіх, але й не гірший!

Якщо вмієш добре грати, то навчи іншого.

Успіху можна досягти тільки разом, у колективі. Частіше кажи: один за всіх — всі за одного.

Ходи до школи з радістю. Щиро дякуй долі, що вчишся в школі!

Сім правил

формування хорошого настрою

1. Заповни свій розум думками про спокій, мужність, здоров’я й надію

2. Ніколи не намагайся поквитатися з ворогами, оскільки цим я шкоджу собі. Ніколи не думай більше хвилини про людей, які тобі не подобаються;
3.
Для того, щоб нехвилюватись через невдячність, не чекай на подяку. Пам’ятай, що Христос вилікував десять прокажених за один день, але тільки один з них подякував Ісусу. Чому ти повинен чекати подяки більше, ніж її отримав Христос? - пам’ятай, що єдиний спосіб бути щасливим – це не чекати на подяку, а творити добро заради власної користі.

4. Рахуй свої успіхи, а не свої неприємності!
5. Не наслідуй інших. Знайди себе і залишайся собою, адже «заздрість – це невігластво», а «наслідування інших – самогубство»;
6. Коли доля протягує тобі лимон, зроби із нього лимонад;
7. Забудь про власні неприємності, намагаючись дати хоча б трохи щастя іншим. «Роблячи добро іншим, ти в першу чергу допомагаєш собі.»

Народний календар. Квітень

Квітень. Назва цього місяця пов’язана з цвітінням квітів. Цвітень. Весна повністю вступає в свої права. Квітень – провісник літа. Дзвінкий, променистий місяць чистоти, очищення природи, її розквіту...

    У лісі розпускається медяниця. Її віночок – чудо природи: спочатку рожевий, потім пурпурово-фіолетовий. Зацвітає сіра вільха – із роз чепірених шишок сиплеться жовтий пилок. У безкрайому небі тріпочуть жайворонки. Голосно співають зорянки, токують дятли. Перші концерти дають жаби. Все частіше посміхається сонечко. Сяє над землею посмішка квітня...

Про квітень в народі складено такі приказки і прикмети:

Дощ квітневий – на врожай грибів.

Квітень з водою – травень з травою.

Мокрий квітень – буде урожай картоплі.

Квітень-плутень – часто плутає зиму з весною.

Квітень холодний – рік неврожайний.

Гроза у перших числах квітня – на тепле літо..

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Зібраний методичний матеріал для учнів та батьків на теми: "Телевізор калічить дітей", "Що таке сокс ?", "Сім правил хорошого настрою", "Правила дружби" та ін.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Соціальне партнерство закладу позашкільної освіти та сім’ї»
Просіна Ольга Володимирівна
36 години
590 грн
295 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти