Вікова група: старший дошкільний вік.
Тема: Подорож до Королівства Чистоти
Мета: учити дітей здійснювати контроль за додержанням особистої гігієни: закріплювати навички догляду за чистотою тіла (миття рук, ніг, обличчя), зубів, стежити за зачіскою.розвивати логічне мислення;виховувати акуратність, охайність, бажання бути завжди чистим.
Обладнання: Мийдодир; лялька Бруднуля;карта гри – подорожі зі станціями, малюнки із зображенням гігієнічних процедур; предмети індивідуального користування: гребінець, рушник, мило тощо.
ХІД ЗАНЯТТЯ
I. Організаційний момент
Доброго ранку! — щодня промовляємо.
Доброго ранку! — всім вам ми зичимо.
Щастя, здоров’я вам кожної днини,
Миру і злагоди вашій родині.
Вихователь: Сьогодні ми, друзі, відправляємося в подорож до Королівства Чистоти. Запрошуємо всіх прийняти участь. І звичайно ми просимо всіх уважно подумати над тим, що побачите і почуєте. Отже, розпочинаємо нашу подорож. Наш потяг відправляється, сідайте швидше, займайте місця всі ті, хто любить чистоту і порядок.
У Королівство Чистоти
Підем всі –і я, і ти,
Та в Королівство Чистоти
Тільки чистим можна йти.
Щоб піти у цю країну,
Чисто вмиємося милом.
Одяг весь свій поперем,
Попрасуєм, одягнем.
Скрізь порядок наведем!
І.Основна частина
Вихователь:Наша перша станція – зупинка - Грязнулі. Тут живуть люди, які перестали піклуватися про чистоту і порядок, вони не вмиваються, не чистять зуби, не слідкують за чистотою в своїх кімнатах. Хлопчики і дівчатка не поспішають вранці до вмивальника. Нігті в них чорні і необрізані. Діти не чистять своє взуття, не слідкують за одягом, не вміють користуватися носовою хустиночкою.
Ось хто там живе. Хлопчик Сашко. Побачивши в зоопарку жирафу, малий Сашко сказав:
От добре, що я на неї не схожий!
А то чого?
Еге, довелося б щодня мити таку довгу шию.
Там живе дівчинка Таня!
Чого в чорнилі руки, Таню
Це в нас було чистописання.
А на щоках чомучорнило?
Бо я руками щоки мила.
Хлопчик Бруднуля.
Простирадла повтікали
Ковдри з ними за поріг
І подушка, мов скакушка,
Поскакала, хоч без ніг
Я за свічку – свічка в пічку
Я за книжку – утекла
І під ліжко залягла.
Хочу я напитись чаю,
Але що це? Сам не знаю!
Але що це? Сам не знаю!
Самовар мій повний вщерть
Утікає напереберть!
Що зробилось?
Діти, чому в бруднулі всі речі повтікали?
З'являється умивальник.
Ах негарне, нечепурне
Неумите поросятко.
Чорне ніби сажотрус.
Ти на себе подивись
В тебе вакса за ушима
В тебе клякса під очима
В тебе руки – гидко взяти
Таж від тебе й штанята,
Геть від тебе подались.
Вихователь:Діти, вам подобається жити серед таких людей? Давайте швиденько від’їдемо. Але ви повинні запам'ятати слідуючі правила, щоб небули схожими на жителів цієї станції. («Правила гігієни»
Мий руки з милом перед їжєю, після вулиці, післі відвудування вбиральні;
Не чипай тварин на вулиці;
Мий фрукти та овочі перед їжею;
Користуйся носовою хустинкою;
Вмивайся кожного ранку;
Коротко стрижи нігті;
Приймай душ або ванну кожного дня;
Тримай у порядку своє волосся;
Міняй спідню білизну кожного дня;
Чисти зуби вранці та ввечерію.
https://www.youtube.com/watch?v=UFNn3WLk3Ds&t=4s
Мийдодир :Діти, є бруднулі поміж вас? і ті хто не знають предмети гігієни?
Вихователь пропонує кільком дітям (за бажанням) по черзі підійти до Мийдодира, дістати по одному предмету, назвати його і розповісти пройого призначення (рушник, зубна щітка, мочалка, гребінець).
Наприклад. Це мило. Мило потрібно, щоб мити руки, тіло, умиватися. Милом ми намилюємо мочалку, коли купаємося у ванні чи під душем.
Дидактична гра «Для чого потрібен цей придмет?»
https://www.youtube.com/watch?v=Wn2jVIrHo0E
Станція 2 « Зупинка – Чистюлі»
Мийдодир: Чи зустрічали ви бруднуль?
Вихователь звертає увагу дітей на ляльку Бруднулю.
— Скажімо ляльці, що необхідно зробити, аби потрапити до Королевства Чистоти.
- Нехай зачешеться! Хай зав’яже бантик! Нехай помиє руки з милом!
Хай умиється!
Для того щоб сісти у наш потяг ляльці Бруднулі потрібно відгадати загадки від Мийдодира
Гарне я і запашне
роботяще з малку
Люблять всі мене вдень
і на світанку
Кажуть, я даю красу,
і здоров’я й силу,
Чистоту, я в дім несу
Звуть мене всі… (Мило)
М:Знаю я одну дівчинку на ім’я Марійка, яка боялась користуватися милом, і захворіла.
Дорогі дітки не бійтесь мила і користуйтесь ним кожного дня!
https://www.youtube.com/watch?v=mHKQifsIp3Q
М: Ще загадку я маю, прослухайте будь ласка :
Я –невтомна трудівниця,
мені вірять люди,
Хто зі мною поведеться,
той здоровий буде
Буде часто усміхатись
білими зубами,
Чистоту тримаю в домі,
Справу знаю чітко,
Вам ім’я моє знайоме, бо зубна я … (Зубна щітка)
Я –м’якенька полотнинка
випрана дбайливо.
Не серветка, не хустинка,
знаю своє діло.
Я до щіток, до голівки,
Притулюсь ласкаво,
Я вберу усі краплинки
тіла після ванни.
Я не гість – хазяїн в домі,і
лежати я не звик,
Вам ім’я моє відомо
пригадайте, я …
(рушник)
Мийдодир:Тепер ляляка Бруднуля стала чистою, охайною і може жити на зупинці Чистюлі.
Вихователь: Перед тим, як відправитись до наступної станції, давайте но трішки порухаємось :
Фізкультхвилинка «Скільк та скок»
https://www.youtube.com/watch?v=kNWwid8OAVM
Станція 3 «Зупинка – Ранкової зарядки»
Мийдодир: На цій зупинці, ми дізнаємось, про користь ранкової зарядки і як необхідно кожного ранку займатися вправами. Не тільки чистота одягу та тіла, а і ранкова зарядка сприяють тому, щоб малюки були зоровими.
https://www.youtube.com/watch?v=Djl-GsWmc2Y
Вихователь : Від’їжджаємо з цієї станції і прямуємо до нової зупинки, «Чистота –запорука здоров’я »
Станція 4 «Чистота –запорука здоров’я »
Вихователь : Наша подорож продовжується і ми з вами потрапили у гості до родини Лінивців, котрі не охайні зі своїми речами і не вміють користуватися милом і забувають про ранкову зарядку.
Мийдодир: Як ви думаєте, чим вони схожі з хлопчиком із зупинки Грязнулі ?
Так,є нечистими, брудними. Деякі хлопчики і дівчатка забувають найголовніше правило: кожній речі – своє місце.
https://www.youtube.com/watch?v=c_JCbtDmK-8
Вихователь : - А ви знаєте, що в здоровому тілі – здоровий дух. Здоров'я – всьому голова. Чистота , порядок ранкова гімнастика допомагають вам вирости сильними, зоровими та енергійними.
Також корисна їжа, вживання корисних вітамінів допомагають організму набиратися сил.Пропоную вам пограти в дидактичну гру «Корисно - шкідливо»
https://learningapps.org/display?v=papuip66j22
Станція 5 «Королівство Чистоти»
Вихователь: Подивіться навколо, які чисті вулиці, а по тротуару йдуть чисті і веселі діти.Членами цього товариства мають бути ті діти, у кого є мило, зубна щітка, гребінець і охайний одяг.
Мийдодир: Отже, я вас всіх приймаю в Королівство Чистоти. Сподіваюсь, що ви не підведете мене, і будете пам’ятати, що найбільше багатство людини – здоров’я. Займайтеся спортом, частіше перебувайте на свіжому повітрі.
ІІІ. Підсумки заняття.
Вихователь:Ось ми з вами і потрапили до Королівства Чистоти, де будемо пам’ятати правила гігієни, чистоти і порядку, щоб вирости гарними мешканцями цього Королівства.
На пам’ять про нашу подорож, ми з вами складемо картинки із пазлів. https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=195ded2ee9b2
Будьте завжди охайними, чистими і піклуйтеся про своє здоров’я

















