Матеріал:

«Подолання негативних емоційних станів методами лялькотерапії»

docx
23.02.2022
30 1
5—6 років

0

0

130

Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Опис методичного матеріалу:

«Подолання негативних емоційних станів

методами лялькотерапії»

І Вступна частина

  • Мета

  • Завдання тренінгу

  • Знайомство. (Вправа «Історії з бочки»)

  • Правила

Інформаційний блок

  • Очікування (Вправа «Пісочний годинник»)

ІІ Практичний блок.

  • Створення ляльки ( мотанка, мотузкова, пальчикова)

  • Оживлення ляльки (Вправа «А ти хто…?»)

Розминка (Вправа «Австралійський дощ»)

  • Робота в групах (Рольова гра з програвання типових життєвих ситуацій)

  • Створення казкового середовища та драматизація казки ( Завдання : вигадати історію в якій будуть задіяні всі ляльки, облаштувати сцену і декорації)

ІІІ Заключна частина

  • Обговорення, підбиття підсумків (Вправа «Пісочний годинник»
    - Завершення (Вправа «Крок – Раз!»)

Презентація фото і відеоматеріалів в роботі з дошкільниками.

Робота з лялькою дозволяє:

1. Удосконалювати дрібну моторику пальців рук і координацію рухів, що дуже актуально для дітей з порушеннями мови.

2. Виховувати відповідальність за керування лялькою.

3. Проявляти через ляльку ті емоції, почуття, рухи, які дитина не може або не вміє проявляти в житті.

4. Розвиває здатність до концентрації уваги, що допомагає дитині з порушеннями мовлення успішно реалізовуватис

Заняття для вихователів з елементами тренінгу «У світі ляльки»

Мета: Подолати негативні емоційні стани методами лялько терапії.

Завдання:

  • Навчитись створювати ляльки мотанки, мотузкові ляльки.

  • Навчитись використовувати ляльку в програванні різних емоційних станів.

  • Створити казку

  • Отримати задоволення від роботи з лялькою.

Правила роботи в групі:

Бути щирим

Бути активним

Бути толерантним

Бути творчим

«Тут і зараз»

Правило «піднятої руки»

Інформаційний блок :

Люди здавна вірили, що лялька має таємничу містичну силу, і надприродними можливостями. Вони використовували ляльок в обрядах вигнання хвороб. У сучасній психології роль ляльок розглядається в різних аспектах.

Ляльки виступають атрибутом дитинства. Лялька для людини в дитинстві не обов’язково «донька» або «синочок», вона партнер в спілкуванні у всіх його проявах. Роль ляльки бачиться в діалозі, у якому відбувається «заміна» реального контакту з людиною, опосередкованою через ляльку, а іноді сама лялька виступає в ролі персоніфікованого персонажа або суб'єкта. Такий підхід розкриває значимість емоційних контактів для дітей і показує величезну роль ляльок у розвитку емоційної сфери дитини. Також приділяється велике значення ляльок у становленні психосексуальної ідентичності хлопчиків і дівчинок, виявляється психологічний зміст ігрової корекції.

Для сучасної дитини лялька - насамперед іграшка, яку можна перетворити в символічного партнера для гри. Граючи з лялькою, дитина вчиться рефлексії, емоційному ототожненню. Лялька має особливе значення для емоційного й морального розвитку дітей. Дитина відокремлює гру від реальності, але при цьому використовує предмети й ситуації з реального миру для того, щоб створити свій власний світ, у якому вміла би повторити приємні переживання по своїй волі, міг би встановлювати й змінювати події тим шляхом, що йому найбільш приємний. Дитина хоче бути дорослою. У грі це можливо. З волі дитини, за допомогою уяви лялька «поводиться» так, як це потрібно в цей момент хазяїну. На психологічному рівні ляльки сприяють і допомагають спрямовувати й коректувати особистістно-орієнтований розвиток, рятуючи дитину від стресу, фобій.

Метод лялькотерапії полягає в створенні «живої» ляльки й лялькового уявлення. Діти стають «артистами», учаться представленню себе через ляльку, і через гру коректують поведінку, налагоджують стосунки з навколишнім світом, переборюють різні хворобливі, у тому числі й медичні симптоми. Поступово кожен «артист» знаходить внутрішній спокій, рівновагу, тому що неприємні явища проходять як би самі по собі. Під приводом працювати над роллю проробляються й переживаються ситуації, що створюють напругу й страх, спрацьовуються саме ті моделі поведінки, які оптимальні саме для цієї конкретної дитини.

Отже, робота з лялькою дозволяє: удосконалювати дрібну моторику рук і координацію руху; дитина вчиться через ляльку проявляти ті емоції й почуття, стани, рухи, які у звичайному житті за якимись причинами він не може виявити, усвідомлювати причинно-наслідкові зв'язки між своїми діями й змінами стану ляльки; учиться знаходити адекватне тілесне вираження різним емоціям, почуттям, станам; розвивати довільну увагу; удосконалювати комунікативні навички й культуру.

Вправа «Чарівна скриня»

Мета : познайомитись один з одним. Зарядитись гарними емоціями.

Кожен учасник підходить до коробки, дивиться в середину і каже одну хорошу річ про людину, фото якої він бачить у скрині не відкриваючи групі секрету хто там. Коли учасники заглядають у середину то вони бачать своє відображення там, тобто повинні сказати щось хороше про себе.

Практичне заняття з створення ляльки- мотанки і мотузкової ляльки .

Вправа «Оживлення»

Психолог : Подивіться будь ласка на свої творіння. Виберіть ту ляльку, яка вам найбільше до душі. Дайте їй ім’я, розкажіть про неї, що вона любить, про що мріє. Закінчіть розповідь питанням до сусіда «А ти хто?»

Вправа «Австралійський дощ»

Хід вправи. Учасники стають у коло.

Психолог:. "Чи знаєте ви, що таке австралійський дощ? Ні? Тоді давайте разом послухаємо, який він. Зараз по колу ланцюжком ви будете передавати мої рухи. Як тільки вони повернуться до мене, я передам наступні. Стежте уважно!"

В Австралії піднявся вітер. (Тренер тре долоні).

Починає крапати дощ. (Клацання пальцями.)

Дощ посилюється. (Плескання долонями по грудях.)

Починається справжня злива. (Плескання по стегнах.)

А ось град— справжня буря. (Тупіт ногами.)

Але що це? Буря стихає. (Плескання по стегнах.)

Дощ стихає. (Плескання долонями по грудях.)

Рідкі краплі падають на землю. (Клацання пальцями.)

Тихий шелест вітру. (Потирання долонь.)

Сонце! (Руки догори.).

Рольова гра « Як же мені бути?» (робота в парах)

Розіграти в парах певну життєву ситуацію. Вихователям даються картки з завданнями. («У мене народився братик і мені здається, що мої батьки мене більше не люблять, як же мені бути?!»; « Я так боюся, що мама за мною не прийде в дитячий садок, як же мені бути?!; «Зі мною ніхто не хоче гратись, як же мені бути?! І т.д)

Вправа « Творимо казку»

А зараз , Вам необхідно створити казку в якій мають бути задіяні всі ваші ляльки і розіграти її на нашій сцені. Озирніться довкола, виберіть декорації, ви можете використовувати все що бачите перед собою. А казка розпочинається так « В одному Царстві, чарівнім государстві зникли всі дорослі….»

Обговорення та обмін думками:

Чи сподобалась вам робота з ляльками?

Що було цікавішим, виготовлення ляльки чи гра з нею?

Чи виконались ви поставлені завдання?

Вміст матеріалу:

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

Доступ до плеєра. Вбудувати плеєр:

Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Рекомендуємо

Самотність як емоційний стан

pdf
Самотність як емоційний стан

191

Аватар профіля Кірова Дар'я Олексіївна
Психологія
9—11 клас, I—III курси, дорослі та змішані

33 грн

Тренінг для подолання емоційного вигорання для вчителів

docx
Тренінг для подолання емоційного вигорання для вчителів

181

Аватар профіля Бороніна Оксана Станіславівна
Психологія

40 грн

Емоційний стан та емоційне здоров'я

pdf
Емоційний стан  та емоційне здоров'я

2474

Аватар профіля Онищенко Альбіна Юріївна
Здоров’я, безпека та добробут
5 клас

20 грн

Емоційне вигорання вчителів: виклики та шляхи подолання

pptx
Емоційне вигорання вчителів: виклики та шляхи подолання

255

Аватар профіля Жукова Ніна Костянтинівна
Психологія
дорослі та змішані

25 грн

§ 23. Емоційний стан та емоційне здоров'я

pdf
§ 23. Емоційний стан та емоційне здоров'я

253

Аватар профіля Брушньовська Олена Володимирівна
Здоров’я, безпека та добробут
5 клас

22 грн

"Як зняти емоційне напруження та нормалізувати емоційний стан в надзвичайній ситуації"

pdf
"Як зняти емоційне напруження та нормалізувати емоційний стан в надзвичайній ситуації"

105

Аватар профіля Мироненко Марина Олексіївна
Психологія
4—12 клас та змішані

90 грн

Схожі матеріали

1 ГРУДНЯ – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

docx
1 ГРУДНЯ – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

534

Аватар профіля Давидчук Людмила Петрівна
Психологія
дорослі та змішані

Як вчителю знайти підхід до сучасних школярів-підлітків

docx
Як вчителю знайти підхід до сучасних школярів-підлітків

614

Аватар профіля Давидчук Людмила Петрівна
Психологія
дорослі та змішані

Мотиваційний лист учасника конкурсу-захисту учнівських робіт членів МАН, секція "Психологія"

docx
Мотиваційний лист учасника конкурсу-захисту учнівських робіт членів МАН, секція "Психологія"

800

Аватар профіля Давидчук Людмила Петрівна
Психологія
8—11 клас

ПРОГРАМА КОРЕКЦІЇ АГРЕСИВНОЇ ПОВЕДІНКИ ПІДЛІТКІВ

docx
ПРОГРАМА КОРЕКЦІЇ АГРЕСИВНОЇ ПОВЕДІНКИ ПІДЛІТКІВ

14401

Аватар профіля Шевченко Свiтлана Віталіївна
Психологія
5—9 клас

ПСИХОДІАГНОСТИЧНИЙ КОМПЛЕКС ДОСЛІДЖЕННЯ РОЗУМОВОЇ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ СТУДЕНТІВ ТА ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИХ УМОВ ЇЇ РОЗВИТКУ

docx
ПСИХОДІАГНОСТИЧНИЙ КОМПЛЕКС ДОСЛІДЖЕННЯ РОЗУМОВОЇ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ СТУДЕНТІВ ТА ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИХ УМОВ ЇЇ РОЗВИТКУ

4365

Аватар профіля Шевченко Свiтлана Віталіївна
Психологія

Графік роботи психолога ЗДО від 01.09.2025 на 1 ставку

docx
Графік роботи психолога ЗДО від 01.09.2025 на 1 ставку

2938

Аватар профіля Кіпоть Наталя Миколаївна
Психологія