План-конспект уроку з геометрії у 7 класі. Перша ознака рівності трикутників

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема: Перша ознака рівності трикутників.

Мета: ввести першу ознаку рівності трикутників , навчити учнів застосовувати її до розв’язування задач;

розвивати логічне мислення, пам'ять, уміння застосовувати знання в новій ситуації;

виховувати увагу, працьовитість, цілеспрямованість.

Тип уроку: засвоєння знань, умінь та навичок.

Обладнання: підручник 7клас геометрія автор Істер О.С, демонстраційні прилади, учительська презентація, оформлення дошки, шарнірна модель трикутника.

Хід уроку.

Структура уроку

Етап

Назва етапу

Тривалість

I

Організаційний момент

2хвилини

II

Перевірка домашнього завдання

5 хвилин

III

Мотивація навчання

4хвилини

IV

Актуалізація опорних знань

3хвилини

V

Вивчення нового матеріалу

15 хвилин

VI

Розв’язування задач

7 хвилин

VII

Усна самостійна робота

4хвилини

VIII

Підсумок уроку

3хвилини

IX

Домашнє завдання

2хвилини

  1. Організаційний етап.

  • Привітання

  • Перевірка присутності учнів

  • Перевірка готовності учнів та кабінету до уроку

II.Перевірка домашнього завдання

  1. Перевірка письмового завдання за записами на дошці.

  2. Вибірково взяти зошити для перевірки в кінці уроку.

III.Формування теми, мети й завдань уроку ;

мотивація навчальної діяльності.

1.Від віконної шибки трикутної форми відколовся один з його кутів. Чи можливо по цій частинці заказати шибку ?

2.Столяру необхідно зробити отвір трикутної форми. Скільки розмірів і які він повинен зробити їх, щоб виготовити латку?

Висновок.

Вивченню теми « ознаки рівності трикутників приділяється велика увага, оскільки трикутник є однією з найпоширеніших геометричних фігур, то в багатьох виробах в промисловості використовуються трикутні деталі або їх частини. Порівняння двох трикутників часто є елементом порівняння двох складніших фігур. Порівнювати за розміром дві геометричні фігури накладанням не тільки не просто, а й у реальних умовах іноді не можливо. Саме тому їх потрібно порівнювати, використовуючи властивості геометричних фігур.

IV.Актуалізація опорних знань.

Фронтально

  1. Скільки існує трикутників зі стороною 3см? ( Безліч)

  2. Скільки трикутників можна побудувати із сторонами 8см і 3см? ( Безліч)

Для ілюстрації використати шарнірну модель трикутника

  1. Скільки трикутників можна побудувати за сторонами 8 см, 3 см і кутом між ними, що дорівнює? Чму дорівнює довжина третьої сторони та решти кутів?

  2. Практична робота.

А) Під керівництвом вчителя учні виконують побудови в такій послідовності :

( Алгоритм побудови записати раніше на дошці.)

а) користуючись транспортиром , будуємо .<А =:

б) на стороні кута А відкладаємо відрізок АВ=3см

в) на іншій стороні кута відкладаємо відрізок АС=8см;

г) точки В і С сполучаємо відрізком ВС.

В) Вимірюємо третью сторону ВС та величини кутів В і С.

Висновок: коли відомі дві сторони трикутника і кут між ними, то можна знайти решту кутів і третю сторону, , і ця задача завжди має один розвязок ( відповіді в усіх учнів класу майже однакові, трикутниківпобудовано стільки, скільки учнів у класі і всівони рівні між собою)

V. Вивчення нового матеріалу

Доведення висунутої гіпотези

Накладаємо трикутники А1В1С1 на трикутник АВС так, щоб вершина А1 сумістилась з вершиною А , вершина В1- з В, а сторона А1С1 пішла по АС.

А1В1=АВ

<А1 = <А за умовою

А1С1 = АС

В1С1 =ВС, бо через дві точки В І С можна провести пряму і тільки одну.

Отже, ∆АВС = ∆А1В1С1.

Висновок. Формулюється перша ознака рівності трикутників

VI. Первинне закріплення знань Розв’язування задач Задача1. Механічний пристрій складається з двох стержнів АС і ВD, Що з’єднуються в точці О, яка є їх серединою. Чому дорівнює недоступна довжина відрізка ВС , якщо

АD =1,8дм?

Висновок, про значення теми ознаки рівності трикутників.

Можна розглянути інші задачі з презентації

VII .Усна самостійна робота

Використати презентацію

Вчитель слухає перших учнів( які тихенько по черзі розказують розв’язання) Перших учнів оцінити. Дати додатково задачу

(Логічну, цікаву, олімпіадну)

Вислухати разом з учнями розв’язання задач.

Оцінити.

Додаткова задача: Чи існує тупокутний трикутник, у якого сторони 6см, 12см , а периметр 26 см?

VIII. Підсумок уроку

  1. Які питання геометрії з раніше вивченого були використані на уроці?

  2. Що нового дізнались?

  3. Чи вважаєте ви розглянуту тему важливою?

  4. Чому ?

IX. Домашнє завдання:

П. 13 ( теорема 1), вити з доведенням

252, 261,№ 257, розв’язати

Література.

  1. Геометрія 7 клас. О.С.Істер Київ « Освіта 2007»

  2. Уроки геометрії 7 клас. Г Возняк Тернопіль « Підручники і посібники» 2003.

  3. Ну – ка реши! Н.А. Грицаєко . Київ. « Радянська школа» 1991.

  4. Задачи по планиметрии с практическим содержанием . С.С. Варданян.

« Просвещение»1989

  1. Задачі івправи на готових кресленнях Ю.М. Рабінович « Гімназія» Харків 1997

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Технологія розвитку критичного мислення у сучасному освітньому середовищі»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.