"Перші у зоряній дорозі. До Дня Космонавтики"

Опис документу:
Ознайомлення учнів з історією свята- Дня авіації і космонавтики (12 квітня). Ознайомлення учнів з вченими та конструкторами, які займалися розвитком космонавтики в Радянському Союзі, першими космонавтами, які здійснили польоти з планети Земля: Ю. Гагаріним та В.В. Терешково, космонавтами з України. Вірші на дану тематику, конкурси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

ВИХОВНИЙ ЗАХІД До Дня космонавтики

Вчитель Уварова В.В.

Тема : Перші у зоряній дорозі

Людей завжди манили далі,

І вічно звали океани.

А космос жив і не спішив,

Він був казковим і страшним.

Мета: ознайомити учнів із святом 12 квітня - Міжнародним днем авіації і космонавтики, історією свята, вченими та конструкторами які займалися розвитком космонавтики в нашій країні, першими космонавтами, які здійснили польоти з планети Земля,

Обладнання: фото конструкторів, космонавтів, планети Земля, планет Сонячної системи,

І. Організаційний момент.

ІІ. Основна частина.

У ч и т е л ь Люди завжди прагнули в небо , хотіли знати як створений Всесвіт, мріяли про польоти по просторах Всесвіту. Багатьом відома легенда про Ікара, який виготовив крила , як у птаха і злетів у повітря. Але Сонце розтопило віск, за допомогою якого були склеєні ті крила, Ікар впав на землю і загинув. Але це була перша спроба людства злетіти в небо.

12 квітня весь світ святкує День космонавтики, оскільки саме в цей день ,

12 квітня 1961 року був здійснений перший політ космічного корабля

«Восток 8К72К», пілотованого радянським космонавтом Юрієм Гагаріним. Він здійснив історичний політ навколо планети Земля і довів всьому світу, що пілотовані космічні кораблі – це не тільки оптимістична фантазія, але й об активна реальність, яку зуміли втілити інженерні генії СРСР. Люди всієї земної кулі, затамувавши подих, спостерігали за сміливим і рішучим кроком першого космонавта. Політ Гагаріна тривав 108 хвилин, але усім здався вічністю. Це було таке свято, яке можна порівняти хіба, що з Днем Перемоги.

В космічній ракеті

З назвою «Схід»

Він першим на планеті

Піднятися до зірок зміг.

Співає про це пісні весняна крапель.

Навіки разом Гагарін і квітень.

Злетів у ракеті російський хлопець,

Всю бачив Землю з висоти.

Був першим у космосі Гагарін…

Яким за рахунком будеш ти?

1 учень . Історія Свята.

Над проблемами космонавтики і космічного кораблебудування давно і старанно працювали науковці з різних країн світу на протязі не одного століття. Але тільки в 20 столітті люди створили нарешті ракети, які змогли відірватися від Земного притяжіння і полетіти в космос. Космічна ера почалася запуском супутника 4 жовтня 1957 року. Перший штучний супутник Землі піднявся на висоту 947 км, викликав захоплення всього світу, 92 дні він літав навколо нашої планети. Він являв собою сферичний корпус діаметром 58 см, виконаний з алюмінієвого сплаву. Маса апарату складала 83, 6 кг. На корпусі було встановлено 4 антени. У середині корпусу розміщувався радіо передавальний пристрій.

2 учень.

Під керівництвом видатного авіаконструктора Сергія Павловича Корольова у 1959 р. перша автоматична станція типу «Луна» досягла Місяця. А 15 серпня 1060 р. , після 17 обертів , вдало приземлився космічний корабель із двома собаками Білкою і Стрілкою, мишами, живими рослинами.

Літають в небі літаки,

Наш курс - на Місяць, на Венеру

Людина в космос піднялась,

Ми підкорили стратосферу.

Ми живемо в космічний час,

В нас мрії і серця крилаті
І в небі прославляють нас

Колумби космосу завзяті.

Учитель.

Сьогодні хотілося б пригадати прізвища тих, кого ми по праву називаємо героями, тих, чиї імена увійшли в історію, як творців космонавтики.

Це Юрій Олексійович Гагарін, перший у світі космонавт, Герой Радянського Союзу, полковник. Народився 9 березня 1934 р. у селі Клушино Гжатського району Смоленської області. У серпні 1951 р. вступає в Саратовський індустріальний технікум і 25 жовтня 1954 р. вперше прийшов до Саратовського аероклубу. В 1955 р. Ю. Гагарін на відмінно закінчив навчання і зробив перший самостійний політ на літаку ЯК-18. 9 грудня 1959 р. Гагарін написав заявку з проханням зарахувати його в групу кандидатів у космонавти. Вже через тиждень його викликали до Москви для проходження медичного всебічного обстеження. 3 березня 1960 р. наказом Головнокомандувача ВВС К. Вершиніна, зарахований до групи кандидатів в космонавти, а. з 11 березня почав тренування. Старт корабля «Восток» відбувся 12 квітня 1961 р. о 9:07 за московським часом з космодрому Байконур. Корабель вийшов на нерозраховану високу орбіту з апогеєм 327 км замість розрахованого 230 км. Виконавши один оберт навколо Землі о 10.25 на 108 хвилині плановий політ завершився. Через збій у системі гальмування спускний апарат з Гагаріним приземлився не в запланованому місці за 110 км від Сталінграду, а в Саратовській області, недалеко від м. Енгельса. Подвиг Юрія Гагаріна записаний золотими літерами в книгу історії космонавтики

3 учень.

Валентина Володимирівна Терешкова, перша у світі жінка-космонавт. Герой Радянського Союзу. Кандидат технічних наук. Полковник, а нині – генерал – майор у відставці. 16-19 червня 1963 р. здійснила політ у космос на кораблі «Восток -6». Тривалість польоту становила 2 доби 22 години 50 хвилин. Терешкова переговори вела мляво. Вона різко обмежила свої рухи. Сиділа майже нерухомо. У неї явно відмічалися зсуви у стані здоров я вегетативного характеру. Це стало однією з причин того, що наступний політ жінки відбувся тільки через 19 років.

4 учень.

На Українській землі народилися, вчилися, жили і творили багато з тих, кого сьогодні називають першопрохідцями Космосу. Це Олексій Леонов,Микола Іванович Кибальчич, Юрій Кондратюк, Володимир Челомей, Володимир Уткін, Олександр Макаров, Михайло Янгель. Павло Попович – перший український космонавт – четвертий космонавт Землі і восьмий у світі, свій перший політ здійснив у 1962 р., а згодом – у 1974 р.

Леонід Костянтинович Каденюк ( 46 років), громадянин України у складі міжнародного екіпажу у 1997 р. здійснив політ на бору американського корабля «Колумбія». Екіпаж протягом 16 діб перебував на орбіті, проводячи біологічні експерименти. Леонід Каденюк у політ взяв із собою Державний прапор України, кобзар Т.Г. Шевченка, касети з записами пісень у виконанні Назарія Яремчука, Софії Ротару, капсулу із землею із батьківського дому.

Учитель.

Сьогодні ми з вами теж здійснимо коротку екскурсію в космос!

Шановні діти! Давайте пофантазуємо. Уявіть собі, що цей клас – величезний космодром. На космодромі знаходяться готові до польоту космічні кораблі. Маршрут польоту: Земля – Місяць – Марс- Венера – Земля.

Ми маємо три екіпажі : «Зірка», «Земля», «Місяць».

Екіпаж №1 «Зірка» готові до польоту?

Екіпаж №2 «Земля» готові до польоту?

Екіпаж №3 «Місяць» готові до польоту?

Лунає музика…

Учитель.

Космонавту потрібно виконати програму польоту, а це багато різних завдань. Вам теж доведеться пройти випробування, адже ви скоро станете учнями

ІІ ступеня. Отже, перше завдання.

1 Конкурс. «Розминка»

 1. Які назви мали космічні кораблі, на яких літали космонавти?

(«Восток», « Союз», « Аполлон», « Восход»)

 1. Назвіть дату, коли був запущений перший штучний супутник Землі? ( 4 жовтня 1957 р.,піднявся на висоту 947 км, 92 суток літав навколо нашої планети).

 2. Хто був першим у світі космонавтом? ( Юрій Гагарін)

 3. Назвіть космонавтів, які народилися в Україні ( П.Попович, Л.Кизим, Л.Каденюк, Г. Добровольський, Г. Береговий та ін.)

 4. Хто із космонавтів уперше вийшов у відкритий космос? ( О.Леонов)

 5. Провели такий експеримент. У космічному кораблі, що на орбіті,у банку з водою вкинули металевий ключик. Чи потоне він? Відповідь обґрунтуйте. ( Ні. Оскільки там немає земного при тяжіння – там невагомість).

 6. Чи можна на космічному кораблі на орбіті прийняти ванну? ( Ні)

 7. Як називається вікно літального апарату? (Ілюмінатор)

 8. Чи можна в стані невагомості пронести воду в решеті? ( Так)

2 Конкурс. «Поміркуй – дай відповідь»

 1. Буває космічний, буває і танкер, і авіаносець, і пором.

( корабель)

 1. Джерело енергії на Землі. (Сонце)

 2. Супутник планети, на якій ми живемо ( Місяць)

 3. Третя від Сонця планета ( Земля)

 4. Бувають холодні та гарячі, карлики та гіганти, ними всіяне все небо

( Зорі)

 1. Костюм астронавта… ( Скафандр)

 2. Інша назва космосу ( Всесвіт)

 3. По небу літає хвостата ( Комета)

 4. Агрегат, що виносить космічний корабель на орбіту ( Ракета)

 5. І планета, і шоколадний батончик (Марс)

 6. Яку геометричну фігуру нагадує орбіта? ( Еліпс )

3. Конкурс капітанів . Запитання задаються по черзі.

1) Найближча до нас зоря (Сонце)

2) Супутник Землі (Місяць)

3) Місце старту космічних кораблів ( Космодром)

4) Час одного повного оберту Землі навколо своєї осі ( Доба)

5) Час одного повного оберту Землі по своїй орбіті (Рік)

5 ) Скільки всього планет у Сонячній системі? ( Дев ять)

6) Яка найяскравіша зірка на небі? ( Сіріус)

7) Хто може перелічити планети Сонячної системи у порядку від поверхні Сонця? ( Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун, Плутон)

4 Конкурс груповий « Фантазуємо та малюємо»

Малюють всі члени екіпажів

Намалювати мешканців інших планет. Дати їм назву.

Підсумок уроку.

Підрахування кількості зароблених балів.

Визначєння Екіпажу – переможця.

5 учень.

Ми раді, ми горді по вінця

За нашу космічну сім ю!

Злітайте до самого Сонця,

І повертайтесь на Землю свою!

5

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Інтернет-ресурси для опитування і тестування»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
490 грн