Педагогіка. Поради щодо роботи з дітьми Індиго

Опис документу:
У статті розглянуті сучасні наукові теорії про дітей Індиго, особливості їх розвитку, навчання і виховання, дослідження передових учених стосовно дітей Індиго, наведено рекомендації методистів і психологів для практичної роботи з дітьми Індиго.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Поради щодо роботи з дітьми Індиго

Виховання дітей Індиго завжди вимагає постійних особистісних змін і зростання самих вихователів, учителів і батьків.

Не бійтеся промахів. Наберіться сміливості і дозвольте дітям бачити вас без маски.

Виховання дитини Індиго вимагає щирості і цілісності. Прийміть своє справжнє «Я» і вільно висловлюйте свою справжню сутність і навчайте дітей робити те ж саме.

Навчайте дітей власним прикладом, що змінюватися – нормально і добре, що для цього потрібно лише ставити перед собою нові завдання і перетворювати себе.

Пам’ятайте, що кожен день, кожна мить нові і сповнені необмежених можливостей для спільного росту та навчання.

З авторитарними батьками і вчителями у дітей Індиго неминучий конфлікт. Вони не визнають такий стиль взаємодії. Вони не відгукуються на звинувачення і не сприймають жодних проявів абсолютної влади, не визнають авторитетів, окрім авторитету свободи і права вибору. Вони не хочуть діяти за їх наказом, і чекають, що з ними все обговорювали, щоб можна було разом поміркувати і прийняти розумне рішення. Ваші вказівки завжди мають бути обґрунтованими. Індиго – нонконформісти. Вони повстають, коли хтось намагається їх контролювати.

Розвивайте дитину Індиго, не ставтеся до неї як до маленької, привчайте її до інтелектуальних навантажень. Пам’ятайте про те, що діти, мають більше можливостей, ніж батьки. Дитині набагато легше вивчити іноземну мову, ніж дорослому.

Не обмежуйте дітей Індиго у свободі вибору, не нав’язуйте їм стереотипи.

Привчайте дитини до самостійності ще змалечку. Будьте принципові у вихованні в питанні виробленні самостійності у дитини.

Розвивайте творче мислення дитини Індиго. Схвалюйте її прагнення до творчості, хваліть за маленькі перші досягнення.

Не обирайте дитині друзів і не забороняйте спілкуватися з тими, хто вам не подобається. Не ростіть дітей в «тепличних умовах», створюйте їм «позитивний стрес», щоб вони вчився жити. Придумуйте складні ситуації, головоломки, задавайте завдання, щоб дитина вчилася думати, як вийти з тієї чи іншої ситуації.

Любіть дитину такою, якою вона є.

Говоріть з дитиною як з дорослим, на рівних.

Привчайте дитину до реального світу за допомогою гри.

Не проявляйте силу у ставленні до дитини.

Підтримуйте дитину у її справах.

Використана література:

1) Бейнарович Е. Под знаком Индиго.

2) Кэрролл Ли, Тоубер Джен. Дети Индиго

3) Гиндилис Н. Л. Ценности современных старшеклассников и понятие «дети индиго» (электронный ресурс: http://indigodeti.com/index.php/indigo/2011-11-06-21-58-52/190-zennosti.html)

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00