Педагогіка "Оновні причини, що гальмують розвиток орфографічних умінь і навичок."

Опис документу:
Невміння учнів виявляти орфограму в слові, тобто відсутність орфографічної пильності. Учні під час написання слів не усвідомлюють відхилення від основного фонематичного закону українського письма. Джерело: Інтернет ресурси

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Основні причини, що гальмують розвиток орфографічних умінь та навичок, на мій погляд, такі:

1.     Невміння учнів виявляти орфограму в слові, тобто відсутність орфографічної пильності. Учні під час написання слів не усвідомлюють відхилення  від основного фонематичного закону українського письма. Це призводить до описок (пропуск букв, спотворений запис слів). У боротьбі з такими помилками пропонується виховувати в учнів акуратність в письмі, виробляти навички самоперевірки.

2.     Незнання правил. Дітям  важко запамятати орфографічне правило.

3.     Невміння застосовувати правило орфографії під час письма, коли виникає проблема звязку теорії з практикою. У дітей відсутня орфографічна пильність, навички самоконтролю, пишуть вони на слух, як чують.

4.     .Роль діалектичного середовища. Ці помилки здебільшого зустрічаються у творчих роботах, де дитина сама добирає слова. Але трапляються вони і в текстових диктантах у дітей зі слабим фонематичним слухом. Уникнути таких помилок допомагає робота над збагаченням активного словника школярів та розвитком фонематичного слуху.

Крім згаданих труднощів, при вивченні орфографічних правил, є і інші. Але головне завдання - як подолати ці труднощі, як підвищити орфографічну грамотність учнів, як ефективно організувати роботу над виявленими помилками.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»