• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Різне
  • Основні напрями військово-професійної орієнтації учнів. Військові навчальні заклади, правила прийому, порядок підготовки та вступу до них

Основні напрями військово-професійної орієнтації учнів. Військові навчальні заклади, правила прийому, порядок підготовки та вступу до них

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Основні напрями військово-професійної орієнтації учнів.

Військові навчальні заклади, правила прийому,

порядок підготовки та вступу до них

Військово-професійна орієнтація молоді один з основних складників державної системи забезпечення зайнятості населення та військово-патріотичного виховання молоді. Це комплекс заходів соціальнопсихологічного, інформаційно-комунікативного характеру щодо формування військово-професійної спрямованості, поступового нагромадження інформації та отримання нових даних про загальнолюдські, спеціальні здібності та професійну придатність громадянина (громадянки) до військової служби у ЗС України та інших військових формуваннях держави, утворених відповідно до законів України.

Основними напрямами військово-професійної орієнтації є: військовопрофесійне інформування, військово-професійні консультації, військовопрофесійний добір і військово-професійний відбір.

Система військової освіти в ЗС України охоплює такі навчальні підрозділи та заклади:

  • військові ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою;

  • військові коледжі; навчальні підрозділи військових частин;

  • навчальні центри видів (родів) ЗС України;

  • вищі військові навчальні заклади (інститути, університети, Національна академія оборони);

  • навчальні підрозділи ВНЗ (військові кафедри, військові факультети).

Підготовка та вступ до ВНЗ здійснюється шляхом відбору й оформлення документів у військкоматах, проходження військово-лікарських комісій і складання вступних іспитів (за єдиним екзаменом) приймальним комісіям навчальних закладів (на військових полігонах, базах). Кожний вид ЗС України готує офіцерів (молодшої ланки) у відповідних вищих військових навчальних закладах.

Національна академія Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного здійснює підготовку офіцерів: командного фаху – для підрозділів танкових, механізованих військ Сухопутних військ та інженерних військ; командного й інженерного фахів – для підрозділів ракетних військ і артилерії; фахівців з культурно-виховної, просвітницької роботи та організації дозвілля у військах (силах), з виховної роботи в підрозділах (військових частинах).

Харківський університет Повітряних сил імені Івана Кожедуба здійснює підготовку: офіцерів для Повітряних сил і військ протиповітряної оборони Сухопутних військ – фахівців з автоматизованих систем управління військами та озброєнням, радіоелектронних комплексів і систем озброєння, комплексів і систем бортового обладнання військових літаків, аеродромно-технічного забезпечення польотів авіації, інженерно-авіаційної служби, військових льотчиків, штурманів, офіцерів бойового управління авіацією; офіцерів – фахівців з електротехнічних систем і систем електроспоживання, метрологів, фахівців з виховної роботи в підрозділах (військових частинах). Випускниками академії є не тільки юнаки, а й дівчата.

Інститут Військово-морських сил Національного університету «Одеська морська академія» здійснює підготовку офіцерів для ВМС – фахівців із судноводіння, експлуатації суднових енергетичних установок, радіоелектронних комплексів і систем озброєння та техніки, комплексів і систем корабельного та берегового озброєння ВМС, пошуково-рятувальних, водолазних та аварійних робіт на морі, з виховної та соціально-психологічної роботи на кораблях ВМС.

Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка здійснює підготовку: офіцерів з інформаційно-пропагандистського та розвідувально-інформаційного забезпечення діяльності військ (сил), військових журналістів, військових перекладачів, військових фінансистів, фахівців з юрисконсультської роботи, міжнародної інформації та управління діями топогеодезичних і навігаційних підрозділів військ (сил).

Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації здійснює підготовку: офіцерів командного та інженерного фахів із систем і комплексів військового електро- й радіозв’язку; фахівців з організації та технологій безпеки інформації в кібернетичному просторі, програмного забезпечення, інформаційної боротьби в комп’ютеризованих системах і мережах спеціального призначення, інтелектуальних систем і технологій підтримки прийняття рішень органами управління, технологій кібернетичного захисту інформаційних, комп’ютерних і телекомунікаційних систем, автоматизованих систем управління військами й озброєнням, інформаційних систем управління та технологій.

Житомирський військовий інститут імені С. П. Корольова здійснює підготовку офіцерів – фахівців з радіоелектронних комплексів і систем озброєння та техніки спеціального призначення й спеціального радіозв’язку, засобів радіоелектронної боротьби, охорони державної таємниці й технічного захисту інформації, автоматизованої обробки інформації, роботизованих систем спеціального призначення.

Факультет військової підготовки Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» здійснює підготовку офіцерів – фахівців з радіаційного, хімічного, біологічного захисту й екологічної безпеки військ і фахівців танкових військ інженерного профілю.

Військово-юридичний факультет Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого здійснює підготовку офіцерів – юристів, фахівців прокурорсько-слідчої роботи у ЗС України.

Кафедра військової підготовки Національного авіаційного університету (м. Київ) здійснює підготовку офіцерів – фахівців з будівництва та експлуатації аеродромів і захисних споруд, будівель і споруд спеціального та загальновійськового призначення, організації військових перевезень та управління на повітряному транспорті, забезпечення військ (сил) матеріально-технічними засобами, служби пального.

Кафедра військової підготовки Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу здійснює підготовку офіцерів – фахівців із забезпечення військ (сил) паливом, пальним і мастильними матеріалами.

Кафедра військової підготовки Одеського державного екологічного університету здійснює підготовку офіцерів – фахівців із гідрометеорологічного (метеорологічного) та геофізичного забезпечення військ (сил).

Військова академія (м. Одеса) здійснює підготовку офіцерів: командного фаху – для підрозділів ДШВ, військової розвідки та спеціального призначення; військових фахівців з продовольчого та речового забезпечення, забезпечення ракетним паливом, пальним і мастильними матеріалами, з експлуатації та ремонту ракетно-артилерійського озброєння, боєприпасів, зі зберігання вибухових пристроїв, освітлювальних і сигнальних засобів, з експлуатації автомобільної техніки військ, з фізичної підготовки та спорту у військах (силах).

Прийом осіб на навчання до вищих військових навчальних закладів (далі – ВВНЗ), військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів (далі – ВНП ВНЗ) здійснюється на конкурсній основі згідно з Правилами прийому на навчання до ВВНЗ (ВНП ВНЗ).

Правила прийому затверджуються керівником ВВНЗ (ректором ВНЗ, до складу якого входить ВНП ВНЗ) і узгоджуються директором Департаменту військової освіти та науки Міністерства оборони України. Осіб жіночої статі приймають на навчання до ВВНЗ (ВНП ВНЗ) за спеціальностями підготовки, що відповідають військово-обліковим спеціальностям, визначеним у переліку військових посад осіб офіцерського складу, які можуть бути заміщені військовослужбовцями-жінками. Зазначений перелік спеціальностей визначається Міністерством оборони України.

Вступники подають сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання. ВВНЗ (ВНП ВНЗ) можуть установлювати мінімальну кількість балів сертифіката з конкурсного предмета, з якою вступник допускається до участі конкурсі. Особи з числа цивільної молоді, які виявили бажання вступити на навчання до ВВНЗ або ВНЗ ВНП, у період з 01 січня до 01 червня року вступу подають особисто заяву до районного (міського) військового комісаріату за місцем реєстрації. Якщо у військкоматі рознарядка для направлення до ВВНЗ (ВНП ВНЗ), у якому кандидат бажає навчатися, відсутня або вона вже виконана, він може до 1 травня року вступу подати заяву безпосередньо начальнику ВВНЗ (ВНП ВНЗ). У заяві необхідно додатково вказати поштову адресу районного (міського) військкомату, у якому кандидат на навчання перебуває на військовому обліку. Попередній відбір вступників до ВВНЗ (ВНП ВНЗ) з числа цивільної молоді та ліцеїстів проводиться у військкоматах, оформлення документів здійснюється до 10 червня року вступу. Громадяни України, які виявили бажання вступити до ВВНЗ (ВНП ВНЗ), можуть проходити попередню підготовку в закладах загальної середньої освіти, військових ліцеях, ліцеях з посиленою військово-фізичною підготовкою, у військових оркестрах, навчальних закладах громадських організацій, на підготовчих курсах при ВВНЗ (ВНП ВНЗ). Фізична підготовка допризовників і призовників організовується у вищих, професійно-технічних, закладах загальної середньої освіти й позашкільних навчальних закладах, спортивних товариствах і клубах за програмою курсу фізичної культури центральними органами виконавчої влади, що реалізують державну політику у сферах освіти, фізичної культури та спорту. Лікувально-оздоровча робота з громадянами України, які готуються до вступу у ВВНЗ (ВНП ВНЗ), організовується за місцем їх проживання (перебування) відповідними закладами охорони здоров’я. Медичні огляди громадян України 15–17-річного віку щороку проводять лікарі-спеціалісти, яких залучають до медичного огляду призовників. Якщо потрібно, громадянам призначають необхідне лікування з проведенням оздоровчих заходів. Органи управління освітою забезпечують освітню підготовку допризовної та призовної молоді; коли є потреба, організовують додаткові заняття з вивчення державної мови громадянами, які не володіють або недостатньо володіють нею.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ІСТОРІЇ УКРАЇНИ залишилося:
0
4
міс.
0
5
дн.
2
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!