Основи здоров'я, "Нетрадиційні види загартування".

Опис документу:
До нетрадиційних видів загартовування можна віднести, наприклад, полоскання горла та рота, а також промивання слизової носа. До речі, дані процедури сьогодні часто використовуються для боротьби з простудними захворюваннями. Джерело: Інтернет ресурси.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Нетрадиційні види

До нетрадиційних видів загартовування можна віднести, наприклад, полоскання горла та рота, а також промивання слизової носа. До речі, дані процедури сьогодні часто використовуються для боротьби з простудними захворюваннями.

Наприклад, носоглотка – це місце, яке дуже піддається впливу холоду. Але це зовсім не означає, що потрібно щільно кутатися в шарф і уникати вдихання холодного повітря. Краще приділити увагу грамотному загартовуванню даній області.

Можна обтирати шийну ділянку тіла прохолодною водою, поступово знижуючи градус, виконувати контрастне полоскання – то гарячою, то холодною водою поперемінно. Також є цілих три способи промивання слизової носової порожнини. Перший – спочатку пальцем, намиленим господарським милом, а потім чистою водою промивати внутрішні стінки ніздрів. Другий – затиснувши одну ніздрю, інший втягувати воду з долоні і затримавши її на кілька секунд виливати в таз. І третій – виливати втянутую воду через гортань. Можна починати з першого самого простого способу, а потім переходити до подальших більш складним.

Ще одним нетрадиційним способом загартовування є ходіння босоніж. Воно корисно для кожної людини, а особливо для представниць прекрасної статі. Спочатку можна ходити босоніж по підлозі у приміщенні, а потім поступово переходити на вулицю в теплу пору року. Починаючи з декількох хвилин можна бродити по піску, траві і камінню, поступово збільшуючи час таких прогулянок.

Якщо організм людини вже досить загартований, то можна прогулюватися босоніж навіть в осінній період. Особливо корисна ходьба без взуття по ранкової та вечірньої роси.

Також більшість нетрадиційних способів загартовування ґрунтуються на впливі на організм екстремальних температур. Це, наприклад, обтирання снігом, купання в зимовий період у відкритому водоймищі, зимові повітряні ванни, ходіння босоніж по снігу і багато іншого. Дуже важливо пам’ятати, що такі способи підходять тільки для тих людей, хто вже встиг підготувати свій організм і протягом досить тривалого терміну практикує загартування традиційними методами.

Яких правил потрібно дотримуватися?

Існує кілька правил, яких потрібно дотримуватися у процесі загартовування. Це дозволить принести організму тільки користь.

 Загартовувальні процедури слід проводити регулярно. Наприклад, кожен день або через день, не роблячи перерв.

 Під час хвороби припиняти процедури не слід, достатньо лише зменшити їхню інтенсивність.

 Температури повітря і води слід зменшувати поступово, не мучачи свій організм надмірними навантаженнями.

 Загартовування малюків повинно здійснюватися тільки під суворим контролем дорослих людей.

Значення

Практично будь-яка з методик загартовування дозволяє кожній людині поліпшити загальний стан свого організму в цілому і налагодити роботу кожного органу окремо. В результаті вдасться уникнути захворювань багатьох життєвоважливих систем.

В результаті правильного загартовування зміцнює імунітет, і будь-яка людина може назавжди забути про простудних захворюваннях. Крім того, це в кілька разів збільшує шанси майбутньої мами народити здорового міцного малюка.

Загартовування немовляти дозволяє правильно і швидко розвиватися всіх функціональних систем його організму, а також розвиває зв’язки між нервовими центрами. А дані процедури для дітей і підлітків підвищують їх здатність до сприйняття і запам’ятовування інформації відразу в кілька разів. Саме тому гартувати свій організм корисно в будь-якому віці. В тому числі і літньому, так як це зменшує відкладення солей у суглобах, уповільнює появу зморшок і в цілому процес старіння.

Дитяче загартовування (дошкільний вік, садиковые групи)

Починати гартувати дитини можна вже з шестимісячного віку. Для цього використовуються практично всі ті ж традиційні методи загартовування, що і для дорослих людей. Тільки вони повинні бути менш інтенсивними і не настільки тривалими.

Дуже корисно для малюків також обтирання прохолодною водою, обливання, купання в річці, ходіння босоніж по росі, промивання носика, а також повітряні та сонячні ванни.

Найбільша помилка багатьох батьків полягає в тому, що вони занадто кутають своїх дітей і годують їх таблетками при найменшому кашлі або болі в горлі. Варто відзначити, що на дитині має бути одяг лише на один шар товщі, ніж на дорослому. А, крім того, необхідно спробувати лікувати застуду не за допомогою потужних лікарських препаратів, а народними засобами. Всі ці правила, а також регулярне загартовування дозволять виховати малюка здоровим, міцним і щасливим.

 0

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Професійний розвиток педагогічних працівників. Як навчати дорослих ефективно? »
Просіна Ольга Володимирівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.