Екологія - це наука, яка вчить нас дбайливо ставитися до навколишнього світу, до Землі. Світ різнобарвний, яскравий. «Світ навколо нас, Земля - це наш Зелений дім». Моря і річки, ліси і гори, села і міста ... Як багато в цьому чудовому будинку! І разом з нами в ньому живуть рослини і гриби, комахи і риби, птиці та звірі…
Видатний педагог В. О. Сухомлинський надавав особливого значення впливу природи на моральний розвиток дитини. На його думку, природа лежить в основі дитячого мислення, почуттів, творчості. Він зазначав, що сама природа не виховує, виховує лише взаємодія дитини з нею.
Спілкування з природою завжди було засобом виховання. Про її вплив на розумовий розвиток, на формування моральних та естетичних якостей особистості писали видатні педагоги Ж. Ж. Руссо, Й. Г Песталоцці.
К. Д. Ушинський був за те, щоб «вести дітей в природу», щоб повідомляти їм все доступне і корисне для розумового і словесного розвитку.
Я. А. Коменський бачив у природі джерело знань, засіб для розвитку розуму, почуттів і волі.


















