Конспект заняття-подорожі з техніки безпеки для дітей старшого дошкільного віку за темою: «Нехай БІДА та НЕПРИЄМНІСТЬ обходять нас стороною»
(підсумкове заняття)
Мета: Закріпити знання дітей про правила безпеки вдома, на вулиці, в природі. Закріплювати вміння виконувати елементарну першу допомогу, розвивати об’єктивну самооцінку і впевненість в собі. Виховувати у дітей обережність і уважність. Розвивати логічне мислення і пам’ять, вміння вислуховувати відповіді товаришів, не перебивати, виховувати зосередженість, чуйність.
Обладнання: Лист з загадками про електроприлади; плакат «Обережно – висока напруга!»; картинки їстівних та отруйних грибів; картина «Якщо я загубився на вулиці»; іграшка Хрюша; предмети до ігрової вправи «Зроби першу допомогу при садна»; картинка подорожник; пакет з колючими та ріжучими предметами; телефон; матеріал до дидактичної гри «Світлофор».
Хід заняття:
Психогімнастика
Гра «Роби як я!»
Діти, станьте в коло, щоб ви всі бачили мене і один одного, ми пограємо в гру «Роби як я!». А ви так можете як я? Руки підняти вгору, руки на поясі, руками закрити очі, руками доторкнутися до вух, руки покласти на коліна, правою рукою доторкніться до носа, лівою рукою закрити рот. Молодці, уважно слухали і всі вправи виконали без помилок.
Діти , а як ви вважаєте, чи пов’язана увага, уважність із безпекою?(варіанти відповіді дітей)
Діти, що таке правила безпеки? (Відповіді) Всі ви маєте рацію, це коли поводишся так, щоб не сталося неприємностей або біди. Діти, є правило на світі, повинні їх знати всі діти.
Зацікавлюючий момент
Зараз ми з вами вирушимо в країну, де правила живуть. Там, куди ми потрапимо, разом нам нічого не страшно!
Закрийте очі, плесніть 3 рази в долоні, поверніться навколо себе.
Діти, ми з вами потрапили в країну Правил безпеки. А це хто? (Розглядаємо і читаємо імена під картинками: БІДА, НЕПРИЄМНІСТЬ).
Діти, вони вам подобаються? Чому ні? Розкажіть мені про них. От біда, чому не подобається це слово? Коли ми його вживаємо? А ось неприємність, чому не подобається це слово? (Відповіді) Все вірно, відповіді ваші правильні. Діти, але на жаль, вони можуть ожити, якщо ми забудемо або порушимо правила безпеки.
Пізнавальна діяльність
Подивіться направо, нам прийшов лист і підписано воно:
Для дітей із групи «Зірочки». Лист надіслано нам, тож будемо відкривати і читати.
Діти, це загадки , їх потрібно розгадати. Готові?.
– Біля віконця я сиджу, і весь світ в ньому бачу. (телевізор)
– Він один на цілім світі, дуже радий пил зустріти. (пилосос)
– Пливе пароплав, то назад, то вперед. (праска)
– Якщо кнопочку натиснути, музика звучатиме. (магнітофон)
А тепер я пропоную сісти на стільчик і розглянути плакат «Обережно – висока напруга!»
– Що потрібно обов’язково зробити, коли попрасуєш одяг?
– Коли подивишся телевізор?
– Коли послухаєш магнітофон?
Правильно, потрібно вимкнути електроприлади. А що може статися, якщо потягнути за кабель живлення або засунути в розетку пальчик, або інший предмет? (Вдарить струмом, трапитися пожежа).
А зараз, діти, у нас із вами «казкова хвилинка»
Читання уривку з казки «Червоний капелюшок» (зустріч дівчинки з вовком)Після - питання до дітей.
– Чи знайома дівчинка з вовком?
– Чи можна розмовляти з тим, кого не знаєш? Чому? А що може статися?
– А якщо ви зустрінете незнайому людини на вулиці, і він вас запросить в магазин купити шоколадку, чи піти з ним о нього додому,що ви зробите?(варіанти відповіді дітей)
А тепер ,діти, розглянемо ще одну цікаву картину: «Якщо я загубився на вулиці» (Питання по картині і відповіді дітей)
Діти,станемо в коло.
Фізкультхвилинка
Я один раз загубився (Зобразити переляк)
Тільки швидко здогадався (Злегка доторкнутися до чола)
Подивився я туди
Подивився я сюди (Повороти)
Нема мами, от біда (розвести руки)
Мама не знайшлась моя (руки розвести)
Обернувся я кругом (поворот навколо себе)
Може побачу раптом (руки прикласти до чола)
Ні, я вирішив стояти (крокувати на місці)
І на місці маму чекати (крокувати)
Мама швиденько прийде
І мене обов’язковознайде.
Перетворювальна діяльність
Діти, сьогодні мене пригостили цілим кошиком грибів, але які вони я незнаю. Давайте разом розберемо, але спочатку скажіть, які бувають гриби? (Відповіді) Правильно, їстівні і отруйні. А давайте подивимося які гриби у цьому кошику? (Показуючи на картинки вимовляємо і говоримо який це гриб. Їстівні залишаємо у кошику, а не їстівні залишимо на галявинці). Діти, а чому не можна знищувати отруйні гриби? (Правильно, ними лікуються і харчуються лісові мешканці).
А тепер гра(закріплення) На галявинці біля нас багато грибів, ви повинні зібрати тільки їстівні гриби, а отруйні залишити на галявинці.
Діти, я чую хтось хрюкає (іграшка Хрюша).
Друзі, що мені робити?
Ми бігали із зайчиком Степанком на перегонки, і я впав. У мене садно на коліні. Боляче!
Діти, чим ми можемо допомогти Хрюші?
Ігрова вправа «Зроби першу допомогу при садна».
Діти, що у мене на столі лежить, перерахуйте? (Йод, вата, шприц, зеленка, градусник, таблетки, бинт, ножиці, клей, папір)
Діти, які предмети потрібно взяти, щоб надати першу допомогу?
А як ми це зробимо?
А листочки яких рослин лікують рани й подряпини? (Подорожник).
Показую картинку. Послухайте вірш про лікарську рослину - подорожник
Подорожник
Коли хтось упав раптово,
Чи поранив руку, ногу –
Подорожник всім дружок,
Прикладіть його листок.
Подорожник при дорозі
Стане всім у допомозі.
Ніжку стерли? Прикладіть!
І сміливо далі йдіть!
Куди це ми з вами зайшли, діти подивіться ,а чий це пакет лежить? (Піднімаю) Хрюша твій? -Ні. Діти, може ваш? -Ні. І не мій! А якщо пакет чужий, що з ним робити? (варіанти відповіді дітей)
Правильно зателефонуємо в поліцію (102). Хто подзвонить і пояснить?
(за бажанням дітей)
– Вітаю!
– Мене звати …..
– Я зараз в країні Правил безпеки
– Ми знайшли незнайомий пакет.
– Приїжджайте до нас ми на галявинці дійдете сюди стежкою.
Звук свистка, входить поліцейський(дорослий)
Доброго дня,шановні,що тут у вас трапилося?(відповіді дітей)
Добре, зараз подивимося.
Обережно бере пакет, прислухається, заглядає і дістає колючі і ріжучі предмети. (Голка, ніж, лезо, шприц).
Діти, так це ж дуже потрібні,але небезпечні предмети. А можна з ними грати? Чому? А користуватися? (Ножом різати хліб, голкою зашивати, шприцом робити укол і т.д.). А грати з ними можна? Це небезпечно для здоров’я і навіть для життя!
А скажіть мені ще ось що, якщо в будинку пожежа, куди ви зателефонуєте,
в яку службу? (101)
А якщо кому-небудь стало погано? (103)
А який номер ви набирали, коли викликали поліцію? (102)
І хотів у вас ще запитати: « Діти, а якщо ви зараз були б у своєму садочку,як би вивикликали поліцію?» (відповіді дітей) – привітатися, представитися,назвати причину та точну адресу.
Поліцейський: «Ну добре молодці діти, а мені пора на службу, якщо що-небудь ще станеться, викликайте, допоможемо».
Ой діти тут нам потрібно перейти дорогу, але світлофор зламаний, там кольори перемішалися (показую). Я не знаю, як нам бути. Давайте відремонтуємо його , Хрюша буде вам допомагати . Дидактична гра «Світлофор».
Оцінно-контрольна діяльність
Діти, я бачила, що ви добре знаєте правила безпеки, правильно виконували завдання, тому БІДА і НЕПРИЄМНІСТЬ не ожили і не прийшли до нас. Пора
нам повертатися в дитячий садок.Допобачення Хрюша.
( Говорю чарівні слова).
Повторюйте за мною.
Є правила на світі, повинні їх знати всі діти!
У зворотній шлях ми поспішаємо,
В свій рідний садочок вирушаємо.
Закриваймо очі, плещемо в долоні,
Навколо себе обернись,
В свій садочок повернись.
Отже, ми в дитячому садку.
Діти, пам’ятайте правила завжди!
Все, щоб не трапилося раптом біди!
І неприємність до вас не прийшла,
І десь раптом вас не знайшла!
І потрібно їх не тільки знати,
А постійно виконувати!












