Навчальна програма з предмета "Технологія столярних робіт", 3 розряд

Цю сторінку створено користувачем «Всеосвіти», якщо її вміст порушує ваші авторські права, надішліть скаргу у службу підтримки, ми оперативно відреагуємо.

This page was created by the website user. If its content violates your copyright, you can submit a takedown request to our support team, and we will respond promptly.

Поскаржитися / Report
Опис документу:
Робоча навчальна програма теоретичного навчання підготовки кваліфікованих робітників з професії «Столяр будівельний» . Кваліфікація: IIІ розряд. Предмет: «Технологія столярних робіт». Другий курс. Для вивчення пропонується 8 тем, відповідно до вимог ДСПТО . Матеріал стане у нагоді при оформленні плануючої документації.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Навчальна програма з предмета “Технологія столярних робіт”

Професія: “Столяр будівельний”

Кваліфікація: ІІІ розряд

Тема 1. Основні операції з обробки деревини ручним механізованим інструментом

Сучасний електродеревообробний інструмент і його застосування. Підготовка дискової електропилки до роботи. Пиляння дисковою пилкою вздовж, поперек і під кутом до волокон. Підготовка електрорубанку до роботи. Технологія стругання деревини. Підготовка електродрилі до роботи. Технологія свердління гнізд і отворів. Підготовка електролобзика до роботи. Технологія прямолінійного і криволінійного пиляння деревини електролобзиком. Підготовка електрофрезерувальної машини до роботи. Технологія фрезерування. Підготовка електрошліфувальних машин до роботи. Технологія шліфування деревини. Ручний пневноінструмент. Будова та правила користування. Правила техніки безпеки при використанні електричних машин малої потужності.

Тема 2. Столярні з’єднання, їх виготовлення

Складні шипові з’єднання. Сучасні технології з’єднань брускових деталей. Приклади використання і розрахунки основних шипових з’єднань. Види з’єднань, що застосовують при виготовленні віконних і дверних блоків, столярних перегородок, вмонтованих меблів тощо. Вимоги до якості виконання столярних з’єднань. Види і причини браку, його попередження. Сучасні технології з’єднань на клею. Режими склеювання в залежності від виду та способу склеювання (гарячий, холодний). Сучасні види кріплень та з’єднань.

Тема 3. Конструкції основних столярних виробів

Основні елементи та деталі столярних виробів. Загальні відомості про технологічні карти на столярні вироби. Сучасні моделі віконних та дверних блоків. Особливості розмітки окремих елементів дерев’яних вікон та дверей. Конструкції перегородок з використанням сучасних матеріалів. Конструкції сучасних стінових панелей. Конструктивне вирішення сучасних підвісних стель простої конструкції.

Тема 4. Деревообробні верстати, обладнання для збирання меблів

Загальні відомості про деревообробні верстати.

Основні та допоміжні частини деревообробних верстатів: станина, стіл, супорт, шпиндель, приводні механізми, механізми подачі, допоміжні елементи. Загальні відомості про електродвигуни, що використовуються в деревообробних верстатах. Загальні правила безпеки праці при роботі на деревообробних верстатах.

Круглопильні верстати. Моделі типових круглопильних верстатів для поперечного і повздовжнього розпилювання пиломатеріалів. Верстати з прямолінійним переміщенням пилки (супорт), педальні, прирізні, реброві, кінцерівняльні. Технічні характеристики круглопильних верстатів. Основні вимоги до установки пилок на вал верстата. Види і розміри круглих пилок залежно від їх призначення. Робота на верстатах. Контроль якості розкрою деревини. Правила безпеки праці при роботі на верстатах.

Верстати для повздовжнього фрезерування. Моделі типових верстатів. Фугувальні, рейсмусові, чотирьохсторонні верстати. Конструкції, призначення і кінематика верстатів. Технічна характеристика верстатів. Ріжучий інструмент: ножові головки, ножі, фрези. Установка ножів, фрез на вали верстатів. Правила технічної експлуатації верстатів. Прийоми фрезерування заготовок. Пристрої і контрольно-вимірювальні інструменти, що застосовуються при повздовжньому фрезеруванні. Вимоги до якості обробки заготовок. Перевірка якості обробки. Безпека праці при роботі на верстатах.

Свердлильні та ланцюгодовбальні верстати. Моделі типових верстатів: свердлильні, вертикальні та горизонтальні, одношпиндельні, багатошпиндельні, свердлильно-пазувальні. Будова і призначення верстатів. Технічна характеристика верстатів. Правила технічної експлуатації верстатів. Прийоми роботи на верстатах. Види ріжучого інструменту, що застосовується на свердлильних верстатах. Установка ріжучого інструменту і налагодження верстата. Пристрої і контрольно-вимірювальні інструменти, що застосовуються на свердлильних верстатах. Ланцюгодовбальні верстати; їх призначення, будова, принцип і прийоми роботи на них. Вимоги до якості виконання пазів і отворів. Запобігання виникненню браку в роботі. Вимоги безпеки праці.

Фрезерні верстати. Моделі фрезерних верстатів та їх призначення. Будова основних фрезерних верстатів. Операції, які виконуються на різних видах фрезерних верстатів. Технічна характеристика одношпиндельних, багатошпиндельних фрезерних верстатів. Правила і прийоми роботи на основних фрезерних верстатах. Види ріжучих інструментів для фрезерування. Прийоми обробки елементів столярних виробів на фрезерних верстатах. Вимоги до якості виконаних робіт. Запобігання виникненню браку в роботі. Вимоги безпеки праці.

Шипорізні верстати. Моделі типових шипорізних верстатів: односторонні рамні, двосторонні; їх конструкції та призначення. Операції, що виконують на шипорізних верстатах. Технічна характеристика основних шипорізних верстатів; правила їх технічної експлуатації. Види ріжучих інструментів, що застосовуються на верстатах. Види пристосувань на шипорізних верстатах для різного характеру обробки деревини. Контрольно-вимірювальний інструмент, що застосовується при зарізанні шипів і провушин. Вимоги до якості виконаних робіт. Запобігання виникненню браку в роботі. Вимоги безпеки праці.

Шліфувальні верстати. Моделі типових верстатів: дискові, стрічкові, циліндрові; їх конструкції і призначення. Операції, що виконують на шліфувальних верстатах. Технічна характеристика верстатів. Правила технічної експлуатації шліфувальних верстатів. Вимоги до якості виконаних робіт. Запобігання виникненню браку в роботі. Вимоги безпеки праці.

Комбіновані верстати. Моделі верстатів. Призначення верстатів, технічна характеристика, робота на верстатах. Вимоги до якості виконаних робіт. Запобігання виникненню браку в роботі. Вимоги безпеки праці.

Загальні відомості про верстати для підготовки ріжучих інструментів: фрез, ножів, пилок, свердел.

Обладнання для збирання меблів, механічні вайми, преси, устаткування для складання елементів меблів, гнутарно-сушильні верстати.

Тема 5. Технологія виготовлення простих столярних виробів

Технологія виготовлення елементів віконних блоків із роздільними рамами. Зборка елементів у віконний блок. Технологія виготовлення елементів віконного блоку із спареними рамами. Складання елементів у віконний блок. Технологія виготовлення підвіконних дощок. Технічні умови на виготовлення віконних блоків. Технологія виготовлення дверних блоків з щитовими полотнами сучасними способами (на скрепах). Технологія виготовлення віконних та дверних блоків простої складності. Технологія встановлення віконних, дверних блоків та простих прямолінійних виробів. Виготовлення елементів столярних перегородок, панелей, тамбурів. Виготовлення каркасу перегородок, щитів, елементів панелей різної конструкції. Виготовлення елементів вмонтованих меблів, дверних антресольних блоків, бокових проміжних стінок. Виготовлення каркасних перегородок із сучасних матеріалів. Безпека праці при виготовленні столярних виробів та конструкцій.

Тема 6. Технологія роботи зі склом

Види скла. Особливості застосування скла різних видів. Інструменти, пристрої та інвентар для різання скла. Механізовані способи різки скла. Різка листового скла. Підготовка скла до різки. Розмітка інструментом та за шаблонами ліній різання, обчислення кількості матеріалів. Різка і ломка скла. Безпека праці при різанні скла. Правила приготування замазок, мастик, герметиків для скління. Технологія встановлювання віконного скла. Вимоги до якості робіт. Прийоми і способи закріплення скла в дерев’яних рамах. Безпека праці при виконанні скляних робіт.

Тема 7. Опорядження простих столярних виробів

Загальні відомості про опорядження простих столярних виробів. Призначення опорядження: експлуатаційне, художньо-естетичне, санітарно-гігієнічне; збільшення терміну експлуатації дерев’яних виробів. Види опорядження: прозоре, непрозоре, імітаційне, інкрустація тощо.

Загальні вимоги до лакофарбового покриття: вологостійкість, стійкість до дії світла, еластичність, твердість лакофарбового покриття, міцність зчеплення з деревиною (адгезія), естетичність.

Основні технологічні операції опорядження деревини: підготовка поверхні (столярна та опоряджувальна), нанесення і сушка лакофарбових матеріалів.

Підготовка деревини до опорядження: столярна і оздоблювальна. Обладнання, яке застосовується для підготовки деревини до опорядження: шліфувальні, вальцьові верстати, плоскополірувальні апарати, пневматичні інструменти.

Способи нанесення лакофарбових матеріалів на столярні вироби: вручну, зануренням, методами розпилення, струминним поливом, суцільним поливом, в електричному полі високої напруги.

Імітаційне оздоблення декоративним папером і плівковими матеріалами. Вимоги до якості виконаних робіт. Запобігання виникненню браку в роботі. Вимоги безпеки праці.

Тема 8. Ремонт простих столярних виробів

Основні причини і види ушкоджень простих столярних виробів. Види і способи ремонту виробів. Поняття про ремонт, реконструкцію і реставрацію. Ремонт покороблених елементів. Усунення нещільності шипових з’єднань. Ремонт ушкоджених поверхонь вставками із деревини. Ремонт вікон і дверей: розборка стулок, фрамуг, кватирок, дверних полотен. Ремонт коробок. Вимоги до якості виконаних робіт. Запобігання виникненню браку в роботі. Вимоги безпеки праці.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.