народна педагогіка. Закономірності народних педагогічних систем

Опис документу:
У статті вивчено особливості української народної педагогіки у питанні виховання досконалої людини і її вплив на дітей, розглянуто використання надбань української народної педагогіки у сьогоднішньому процесі виховання дитини вчителями та батьками.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Закономірності народних педагогічних систем

Народна педагогіка – це сукупність педагогічних знань і виховного досвіду, які зберігалися в традиціях сімейного виховання, усній народній творчості і народних обрядах. Це давня педагогічна культура народу.

Народна педагогіка впливає на людину з самого дитинства, вже з перших днів життя – у маминих і бабусиних колискових, віршиках, казках, забавлянках, приказках. І саме від того, чи використовуватимуть (і чи правильно використовуватимуть) батьки і вихователі народну педагогіку у вихованні дитини, залежить доля дитини, її розвиток, фізичний та розумовий, а головне – моральний, її моральні якості.

До загальних закономірностей і характеристик народних педагогічних систем належать:

наявність ідеалу особистості, зафіксованого у фольклорі, епосі, міфології та інших джерелах народної духовної культури, що становить основу і систему загальнолюдських цінностей;

єдність природного механізму розвитку народних педагогік, виражена у взаємодії соціальних (громадських) вимог і народності;

спільність чинників виховання, що дозволяють дитині активно входити у реальну людську діяльність і спілкування (природа, праця, гра);

общинно-груповий і гуманістично спрямований характер характер навчання і виховання дітей.

Ці закономірності і характеристики становлять сутнісне ядро народних педагогік, загальне для всіх народів, тобто і для українського народу.

Механізмом, що дозволяє включити народну педагогіку в сучасний навчально-виховний процес, є народна традиція.

У народній педагогіці ми бачимо розкриття поняття досконалої людини, її якостей: працьовитості, чесності, співчуття, взаємодопомоги, доброти; сімейні цінності, повага до жінки і до старших; повага до законів і їх дотримання; повага до інших народів; патріотизм, відданість і любов до Батьківщини. Цим ми маємо керуватися у повсякденному житті, виховувати на цих принципах підростаюче покоління.

Через народну педагогіку ми бачимо не тільки народну мудрість, а і власну історію, побут і традиції наших попередників.

Важко переоцінити виховне значення народної педагогіки. Сьогодні всі її надбання широко використовуються у шкільному та сімейному вихованні дітей.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Впровадження веб-квестів в освітній процес»
Левченко Ірина Михайлівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.