Народна педагогіка. Виникнення народної педагогіки

Опис документу:
У статті вивчено особливості української народної педагогіки у питанні виховання досконалої людини і її вплив на дітей, розглянуто використання надбань української народної педагогіки у сьогоднішньому процесі виховання дитини вчителями та батьками.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

ТЕОРЕТИЧНІ ПИТАННЯ НАРОДНОЇ ПЕДАГОГІКИ ПРО

ДОСКОНАЛУ ЛЮДИНУ

Виникнення народної педагогіки

Навчання дітей історично виникло у процесі розвитку людства. Щоб зберегти себе і свій рід, первісним людям було передати молодому поколінню свій досвід видобутку їжі, захисту від негоди, досвід полювання, спорудження житла тощо. Це були початкові види навчання, коли дитина опановувала знання, вміння і навички у процесі спільної діяльності з дорослими, наслідуючи їх. Нове покоління, використовуючи досвід предків, додавало у нього щось нове, вдосконалювало його і передавало своїм наступникам. Так поступово, від покоління до покоління, формувалася народна культура.

Одночасно розвивалися і перші ідеї навчання і виховання дітей як продовжувачів роду. Разом із досвідом праці, спрямованим на задоволення життєвих потреб у їжі, одязі, житлі та інших, передавався і творчий досвід спілкування людей один з одним. Ці відносини з покоління до покоління розвивалися, закріплювалися і вдосконалювалися у мові, живописі, символах.

Так поступово, з віку до віку відбувалося становлення народної педагогіки, традиційної культури виховання.

Народна педагогіка, ставши самостійною областю народної культури, створила цілісну систему навчання і виховання з урахуванням специфічних особливостей націй, етносів, народностей, регіонів. Тому в кожного народу, нації, регіону склалася власна народна педагогіка, яка має як спільні, так і відміні від усіх інших риси.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Інтегрований курс «Мистецтво»: теоретико-прикладний аспект»
Просіна Ольга Володимирівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.