Після ліквідації Гетьманщини та Запорізької Січі наприкінці XVIII століття, українські землі були повністю включені до складу Російської імперії. Територія була поділена на 9 губерній (Київська, Чернігівська, Полтавська та інші). Козацька старшина поступово зрівнялася в правах з російським дворянством, але втратила політичний вплив. Основною метою російської влади була русифікація та централізація. Царський уряд прагнув зробити українців частиною "єдиного російського народу".


