Місто знаходиться на етнічній території бойків, і саме тут багато років діє історико-етнографічний музей «Бойківщина». Він був створений у 1927 році, у часи, коли про ідею незалежності та самостійності України говорили всюди і голосно. Інтелігенція Самбора створила товариство «Бойківщина», а згодом і однойменний музей. Організаторами виступили адвокат Володимир Гуревич, лікар Володимир Кобільник, письменник Іван Филипчак, вчитель Михайло Скорик.











