Інтегроване заняття. Мовленнєвий розвиток +малювання
Тема: «Вітаміни прямо з грядки»
Програмовий зміст:
- вчити дітей називати характерні ознаки овочів та фруктів, використовуючи набуті раніше природні знання про рослини, добирати прикметники; вчити відгадувати загадки; вміти розрізняти овочі та фрукти за зовнішніми ознаками та особливостями збору;
- розвивати увагу, логічне мислення, вміння спостерігати, досліджувати і робити висновки;
- закріплювати знання дітей про те, що фрукти ростуть на деревах в саду, а овочі на грядці в городі;
- виховувати естетичні почуття, пізнавальний інтерес і дбайливе ставлення до природи.
Обладнання: листочки, кошик з морквою, наочний матеріал до гри «Городники та садівники», відео «як падає краплинка», піпетка, дитяча лійка, мисочки, аркуші з зображенням контурів моркви, фарба зелена та жовтогаряча, пензлики, непроливайки з водою, серветки
Хід заняття
1. Вихователь: Діти, заходять в групу
Усміхнулись сонечку: «Здраствуй, золоте!»,
Усміхнулись квіточці: «Хай вона росте!»,
Усміхнулись дощику: «Лийся, мов з відра!»,
Гостям усміхнемося: «Зичимо добра!»
Вихователь: Молодці! А зараз давайте сядемо на килимок
II Основна частина
вихователь: Зараз я загадаю вам загадку! Слухайте уважно!
Сонечко не хоче
Землю зігрівати.
Листячко пожовкло,
Стало опадати.
Часто дощик ллється,
Птахи відлітають,
На городі та у полі
Врожаї збирають.
Відгадайте, діти,
Коли це буває?
(Восени)
Які ви в мене молодці! Дуже уважні! Розумненькі!
Діти, а ви помітили як змінилася погода? (Відповіді дітей). За вікном стало похмуро, наше улюблене тепле сонечко сховали темні хмаринки. А коли хмаринки починають плакати, на доріжках з'являються великі калюжі!
А як ми з вами стали одягатися з настанням осені? (Відповіді дітей). Ми одягаємо курточки, чобітки, шапочки, навіть рукавички!
Вправа на дихання «Листочки»
Діти кладуть на руку листочок та дують на нього, легко – листочок не летить, сильно – листочок летить.
Д/гра « Городники і садівники»
Діти по черзі підходять до мольберту та збирають овочі та фрукти, при цьому описують їх ( яблуко, воно кругле, зелене, солодке, соковите, смачне; буряк червоний, корисний, вітамінний, соковитий….)
3. Фізкультхвилинка.
На городі працювали,
Ріпу, моркву виривали.
І в садочку ми бували –
Груші-яблука зривали.
Гарний урожай зібрали,
Всі раділи, танцювали.
Вихователь збирає малят навколо себе.
4. Перегляд відео «як падає краплинка»
Досліди з водою: - капаємо в миску з водою краплинку з піпетки (слухаємо звук, та повторюємо)
- ллємо воду з лійки в мисочку ( слухаємо звук, повторюємо та порівнюємо з краплинкою)
5. Діти, ви чули? Невже хтось постукав?! Чи до нас хтось в гості завітав?
Добрий день, а ти хто така?
Дівчинка-господинька:
Я маленька господинька,
і мене прислала чарівниця осінь.
Вона почула що у вас в групі розумні дітки, які завжди допомагають. І ми вирішили дізнатися чи так це насправді.
Що треба зробити з овочами і фруктами перед тим, як їх вживати чи готувати?
Навіщо мити овочі і фрукти?
Які овочі слід обов’язково почистити?
Які овочі можна вживати сирими?
Що готують із сирих овочів?
Які овочі можна засолити на зиму?
Які страви можна приготувати із картоплі?
Що можна приготувати із фруктів?
Яке варення можна приготувати із яблук, слив, груш?
Д: Ви і справді молодці все знаєте, а за такі гарні відповіді тримайте кошик з вітамінами!
Дякуємо тобі дівчинко! Допобачання!
Ой, як же цікаво що ж там в кошику!! Оце так!! (вихователь заглядає до кошики, але дітям не показує)
6. Вихователь. Певно, ще ніхто не знає,
Що на вас сюрприз чекає –
Дивовижний, непростий,
Таємничий і смачний.
Діти, що тут? Як ви гадаєте? (відповіді дітей)
В цьому кошику щось корисне, жовтогарячого кольору, що це?
Так це морква!! А хто ж мені підкаже, що можна з неї приготувати? (сік, салат, пиріг та печиво, додаємо в супи)
7. Давайте сядемо за столики і намалюємо морквинки
Якого кольору зафарбовуємо морквинки? (жовтогарячим)
А яким кольором зафарбуємо чубчики? ( зеленим)
Показ та пояснення. ( пензлик вмочуємо в водичку, потім набираємо фарбу і не виходячи за контур зафарбовуємо морквинки, потім миємо пензлик у воді і повторюємо все так само з зеленою форбою)
Пальчикова гімнастика
Пензлик наш, він молодець
І секрету він знавець
Аби гарно малювати
Вправні пальці треба мати
По долонці він кружляє
Діткам м'язи розслабляє
Покружляв і зупинився
Дуже добре потрудився!
7. Самостійна робота дітей. Індивідуальна допомога за потреби (слідкувати щоб діти малювали не виходячи за контури, були охайними, набирали достатньо фарби, правильно тримали пензлики).
8. Підсумок.
Молодці. Ви такі розумні, так гарно справились з роботою на городі та в саду.
А ось і ще один невеличкий сюрприз! За те що ви такі розумнички, чарівниця осінь передала нам смачну моркву, щоб ми її смакували! Смачна? А ще яка ? (солодка, вітамінна, хрумка). Що вам сподобалось на занятті?

