Модест Чайковський

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Чайковський Модест Ілліч (1850-1916) – молодший брат російського композитора П.І. Чайковського, юрист, літератор, драматург, лібреттист, перекладач. З 1876 по 1892 рік служив у родині Конраді, виховуючи їх глухонімого сина Колю. А після смерті батька хлопчика у 1882 році був його опікуном.

Герман Карлович Конраді володів маєтком Гранкіно в Костянтиноградському повіті Полтавської губернії (тепер частина села Олександрівки Зачепилівського району Харківської області). Кожне літо родина проводила в цьому чудовому куточку степової України. З 1876 року, разом із своїм вихованцем, бував тут і Модест Ілліч. Під керівництвом М.І. Чайковського Коля Конраді навчився говорити, писати і читати на трьох мовах, отримав освіту на рівні реального училища.

Завдячуючи брату-композитору, який помітив у нього літературні здібності, Модест Ілліч став на літературний шлях. Він написав для П.І. Чайковського лібрето опер „Пікова дама” та „Іоланта”.

М.І. Чайковський написав біографічний твір „Життя Петра Ілліча Чайковського” (1900-1903). Одразу після смерті брата-композитора став ініціатором створення музею в Клину, останньому помешканні Петра Ілліча.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Професійний розвиток педагогічних працівників. Як навчати дорослих ефективно? »
Просіна Ольга Володимирівна
36 годин
590 грн