Методична розробка - " Цікава географія у дедективних справах Шерлока Холмса ”

Опис документу:
Цікава географія у дедективних справах Шерлока Холмса Інтелектуальна гра для учнів 7 класів Мета: - розвивати пізнавальний інтерес до географії; - формувати у ключові компетентності учнів; - Сприяти розвитку креативних якостей особистості школярів; - вчити учнів аналізувати, спів ставляти різні процеси, явища, установлювати причинно-наслідкові зв’язки;

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Цікава географія у дедективних справах

Шерлока Холмса

Інтелектуальна гра для учнів 7 класів

Мета: - розвивати пізнавальний інтерес до географії;

 • формувати у ключові компетентності учнів;

 • Сприяти розвитку креативних якостей особистості школярів;

 • вчити учнів аналізувати, спів ставляти різні процеси, явища, установлювати причинно-наслідкові звязки;

В грі приймають участь три команди : «Інтуіція», «Дедукція», «Індукція»

До гри залучаються учні з акторськими здібностями, які кожне запитання показують у вигляді міні-інсценізації. Головною особою , зрозуміло , виступає учень, який грає роль детектива Шерлока Холмса. Кожна команда уважно дивиться пропоновану інсценізацію і дає аргументований коментар.

 1. Ш.Холмс прилетів до Африки. Він звертається до менеджера по туризму : - Я хочу взяти у вас авто на прокат, щоб дістатися до вулкану Камерун.

 • Добре, містер -, погодився працівник. - Ось повернуться французи і матиме авто.

Але ось повернулися французи, але без авто.

-У чому справа?- поцікавився в них менеджер. Яка халепа з вами трапилася!- Куди подівся наш автомобіль?

- Ми подамо на вас у суд! Ви нас не попередили про небезпеку! О, це клята гора! Цей клятий вулкан раптом загуркотів і викинув на нас величезну брилу. Каменюка впала на нашу машину і розчавила її вщент! Добре, що ми вийшли саме в той час фотографуватися.

- Ні, панове, вам самим доведеться платити за розбиту машину, - зупинив їх Холмс.

* Чому Ш.Холмс так відповів французам?

Відповідь: Вулкан Камерун – згаслий і не вивергається, тому і не міг розчавити машину брилою, що вилетіла із жерла.

 1. Доктор Ватсон : Містер Ш.Холмс . познайомтеся будь ласка, це мій новий знайомий – містер Бернс. Він власник великих необроблених алмазів, які пропонує мені по низькій ціні.

 • О, які чудові камені! – вигукнув Холмс - Де ви їх дістали?

 • Ви не повірите! Сам знайшов. Закинутих копальнях гір Атласу, ось як. Ледь не завалило у клятій копальні , але ці красені хіба не варті ризику!Я зараз у скруті і вимушений їх якнайшвидше продати, - заливався містер Бернс.

 • Ми скажемо вам своє остаточне рішення . порадившись у сусідній кімнаті, - перебив його Холмс.

* Що відповів Холмс продавцю алмазів?

Відповідь: У горах Атлас не добувають алмазів. Тому вони у продавця , можливо , крадені. Тому необхідно повідомити поліцію.

 1. До Холмса прийшла його знайома Моллі з своїм хлопцем Робертом, на щоці якого був довгий вузький шрам.

 • Роберте, вибачте мені цю цікавість, але де ви отримали цю відзнаку?- спитав містер Ш.Холмс.

 • Це досить давня історія. Я брав участь у конкурсі і виграв путівку на африканське сафарі. Нашу групу завезли в самісіньке серце материка – знамениті вологі екваторіальні ліси. Коли ми їхали на джипі вузькою дорогою, з-за кущів зненацька вискочив лев. Я лише встиг відсахнутись, і звірюка зачепила мені кігтем щоку. Лева вдалося застрелити , а в мене на обличчі лишилась памятка про близьку зустріч із царем звірів.

Коли Моллі відійшла у сторону , Холмс підморгнув хлопцеві і спитав:

 • А насправді як все було?

* Чому Ш.Холмс не повірив юнаку?

Відповідь: У вологих екваторіальних лісах леви не водяться . Цар звірів – представник фауни саван.

 1. До Ш.Холмса завітали два друга - Роберт і Том.

 • Привіт, хлопці» Що вас до мене привело? – поцікавився детектив.

 • О, на кону стоять два білети на завтрашній футбол. Допоможи зясувати , хто з нас з подругою піде на матч. Ми розгадували вікторину і посперечались про імя першовідкривача Авсралії. Я кажу , що це був голландець Абель Тасман. На його честь навіть острів Тасманія є на південь від материка. А Том стверджує, що це знаменитий англієць Джеймс Кук, - повідомив Роберт.

 • У такому разі ви йдете на гру вдвох, але без подруг,- відказав містер Холмс хлопцям.

* Чому Холмс дав друзям таку відповідь?

Відповідь: Тому, що обидва хлопці мали рацію. Абель Тасман відкрив острів, названий на його честь, та дослідив північне узбережжя материка. Джеймс Кук дослідив південне і східне узбережжя , описав Великий Барєрний риф.

 1. Містеру Холмсу необхідна секретарка, щоб не потонути в паперовому морі і дав оголошення про вакансію. До нього завітала претендентка на посаду секретарки.

 • Я міс Карсон. Візьміть мої рекомендації, - простягнула вона папку з паперами.

 • Шерлокс Холмс. Прошу сідайте. Де ви працювали досі?

 • В адвокатській конторі «Фрідмен і Чейз», в Авсралії.

 • О, А в якому місті вона знаходиться?

 • Звичайно ж. у столиці , у Сіднеї. Це дуже солідна фірма., повідомила міс Карсон.

 • Як довго ви працювали і чому звільнилися?

 • Три роки. Я вийшла заміж за англійця і вимушена була покинути Австралію.

 • Які іноземні мови ви знаєте?

 • Французьку, німецьку, австралійську та іспанську, про це йдеться у моїх рекомендаціях.

 • А невже вам не пояснили, що обманювати роботодавця неприпустимо?

*Чому містер Холмс звинуватив міс Карсон у обмані7

Відповідь: столицею Австралії є не місто Сідней, а місто Канберра. Державна мова в Австралії – англійська.

 1. Незабаром Різдво Ш.Холмс вирішив придбати друзям подарунки і пішов на різдвяну розпродажу. Продавець голосно закликав покупців:

 • Светри! Натуральні австралійські вовняні светри! Різдвяний розпродаж!

 • То звідки ви кажете ці светри?

 • Натуральні вовняні светри із самісінької Австралії Я тільки вчора повернувся. Там такі евкаліпти, що капелюх падає з голови, - захоплено повідомив продавець.

 • Це точно не китайські?

 • Ви ображаєте мене . містер! Та ще в середу мене обгавкав динго, я їв кенгурятину, смажену на грилі із пляшкового дерева!

 • Та невже?

 • Який же ви недовірливий! Клянусь мамою, я сам їздив на фабрику, де їх виробляють. Коли ми поверталися до готелю, то піднялася така спека, що нам довелося сховатись у тінь евкаліптового лісу, сплеснув руками молодик.

 • Та невже?

 • Ні , ви просто неможливі! Погляньте, яка робота! Сюди додають трішки вовни коали, вигодованої акацієвими гілочками, - гарячкував продавець.

 • Та невже?

 • Та чого ви мені весь час кажете невже?

 • Ним я заміняю слово «не брешіть» , шановний містер!

* Чому Ш.Холмс назвав продавця брехуном?

Відповідь: Продавець не був в Австралії, бо інакше б він знав, що собаки динго не гавкають, деревина пляшкового дерева перенасичена водою і не здатна горіти, евкаліптовий ліс не дає тіні: його листки обернені до сонця ребром, щоб зменшити нагрівання їх поверхні; коали не є вовняними тваринами, їх шерсть не стрижуть.

 1. Добрий день! Я Джеремі Вайт! Мені вас рекомендував вас ваш знайомий Том ,- представився він.

-Сідайте і розкажіть. Що вас привело до мене,- запросив його Холмс.

- Я працюю в кампанії, що встановлює і обслуговує станції супутникового зв’язку. Нещодавно у нас зявився багатий, але й дивакуватий клієнт. Він має кілька гасієнд в Амазонії. Для управління фірмою йому необхідний якісний зв'язок. Ми установили одну станцію і пливли по Амазонці вниз, щоб дістатися іншої вілли. Але тут почалося щось неймовірне. Річка мовби сказилася. Назустріч нам, супроти течії, піднялася висока хвиля, котра підхопила наше суденце і понесла його назад , вгору по річці. Як результат - ми спізнилися. Клієнт дуже розгнівався, а шеф пригрозив нам звільненням. Він сказав, що всупереч законам всесвітнього тяжіння , вода не здатна рухатися вгору по річці , а я вигадав цю байку.

- Я зателефоную вашому шефу і допоможу вам з алібі. Я все владнаю.

* Чому Ш.Холмс повірив юнаку і вирішив йому допомогти?

Відповідь: Дійсно. На Амазонці можна спостерігати рідкісне природне явище, що носить назву «пророка», або «амасуну». Воно полягає в тому , що під час припливу в Атлантичному океані вода заходить в широченне гирло річки і припливна хвиля рухається вгору супроти течії на кілька сотень кілометрів.

 1. -Привіт, Холмс! Ми давно з тобою не бачилися! Ти не хочеш скласти мені компанію? Я збираюся в експедицію до Південної Америки. Нещодавно зіткнувся з одним цікавим чоловічком. Він повернувся з Гвіанського плоскогір’я і привіз дивовижні фото - динозаври! Вони живі! Цей мандрівник випадково зустрівся з ними на одному з важкодоступних столових масивів плоскогір’я, загубленому серед первісних американських джунглів. А ще він продав мені кілька знімків птеродактилів, що сидять у своїх гніздах у згаслому кратері вулкану Руїс. Уявляєш, яка це може бути сенсація Світового масштабу!

 • А ти впевнений, що знімки - не підробка? – спитав знайомого Холмс.

 • Вони не схожі на монтаж!- упевнено відказав Стас.

 • Вибач, але я утримаюсь. І тобі не раджу витрачати час і кошти…

* Чому містер Холмс не радить своєму другові відправлятися до Південної Америки?

Відповідь: По-перше, вулкан Руїс знаходиться в Андах, а не на Гвіанському плоскогір’ї, по –друге, вулкан Руїс – діючий. Тому в його кратері живі створіння вижити не змогли б. По- друге, такі великі тварини, як динозаври, не здатні вижити на столових горах, де кормові ресурси сильно обмежені через порівняно незначну територію.

 1. Привіт, любий Холмс! Ти все працюєш і працюєш! – защебетала місіс Віккі , за порхнувши до кабінету дедективу.

 • А ти все розквітаєш і розквітаєш? – у тон їй відповів Ш Холмс.

 • Учора повернулася з Аргентини. Поглянь, яку чудову шубку я там придбала з рівнинної сріблястої шин шили, упольованої у місцевій сельві папуасами, - крутнулася на одній нозі навколо себе Віккі. – Дорогувата, але ці звірятка досить рідкісні, тому такої точно не буде ні в кого з моїх знайомих, та що там знайомих, можливо, у цілому світі.

 • Може й так, а може й ні, - хитнув головою Холмс.

 • Що , заздриш? – помахала пальчиком приятелька.

 • Та ні. Просто…

* Що відповів Шерлок Холмс Знайомій дівчині?

Відповідь: Шиншили є мешканцями гірських районів Анд і в природному середовищі на рівнинах не зустрічаються. До того ж, Аргентина не лежить в межах сельви – вологих екваторіальних лісів Південної Америки, а в межах природної зони – пампи. Папуаси є жителями острова Нова Гвінея і полювати на шин шил в Південній Америці не могли . Отже, шубка Віккі не зовсім рідкісна річ.

 • 05.09.2019
 • Різне
 • 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, 12 Клас
 • Інші методичні матеріали
 • 128
 • 0
 • 6
 • Стежити

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
1
міс.
2
8
дн.
0
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!