Методична розробка (7 клас) – Демонстрація проявлення сил Коріоліса

Фізика

Для кого: 7 Клас

13.10.2021

46

1

0

Опис документу:

Дослід по утворенню водяного виру

Для експерименту знадобляться:

• лійка ;

• вода 0,5 л в чашці;

• посудина на 1л.

Цих предметів досить для того, щоб визначити в якій півкулі земної кулі ми знаходимось. Відомо, що при протіканні води через лійку вода утворює вир, причому в північній півкулі землі вода має оберти по часовій стрілці, а в південній півкулі проти часової стрілки – в цьому легко переконатись, провівши дослід; виливаючи воду з чашки в лійку.

Пояснити це явище можливо тим, що спостерігаючи з північного полюса земля обертається проти часової стрілки, а спостерігаючи з південного полюса – за часовою стрілкою і в результаті виникає сила Коріоліса, яка і приводить до вихрових рухів. Сила Коріоліса відповідальна також і за обертання циклонів і антициклонів - вихрових рухів повітря з низьким і високим тиском в центрі, що рухаються за годинниковою стрілкою в Північній і проти годинникової стрілки в Південному півкулях. Це відбувається через те, що обумовлена ​​обертанням Землі сила Коріоліса в Північній півкулі призводить до повороту рухомого потоку вправо, а в Південному - вліво. Для циклонів характерно зворотний напрямок вітрів.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Нещодавно завантажили