Мета: уточнювати та розширювати знання дітей про різні види меблів, їх призначення; ввести узагальнююче слово «меблі»; вчити називати складові частини меблів; розвивати зв’язне мовлення, мислення, пам’ять, увагу, спостережливість; виховувати турботливе ставлення до оточуючих, уміння слухати розповідь вихователя і відповіді своїх товаришів та інтерес до занять.
Матеріали та обладнання: мультимедійна дошка, проектор, презентація до заняття, Д/гра: «Склади ціле».
Хід заняття
Діти, погляньте, хто сьогодні до нас завітав у гості? (Слайд №2 ).
Сьогодні я вам розповім про пригоду яка трапилась із Марійкою в лісі, отже сідайте рівненько і слухайте уважно, тому що ви мені будете допомагати в цьому.
Одного разу Марійка вирішила піти на прогулянку до лісу. (Слайд №3). Гуляючи лісом вона не помітила як заблукала. Шукаючи дорогу додому дівчинка побачила на галявині будинок (Слайд №4) і вирішила до нього увійти. Увійшовши в середину вона побачила. (Слайд №5).
Діти, що побачила Марійка в будинку? (Відповіді дітей.)
Як ви думаєте, хто живе в цьому будиночку? (Відповіді дітей.)
Виявляється в цьому будиночку мешкає три ведмеді: тато - Ведмідь, мама – Ведмедиця і маленьке ведмежатко Мишко.
Отже ви мені сказали що Марійка серед кімнати побачила стола. А скажіть мені будь-ласка для чого потрібен стіл? (Відповіді дітей.)
А що стоїть біля стола? (Стільці.)
А для чого потрібні стільці? (Відповіді дітей.)
Малята, як ви гадаєте, хто міг сидіти на найбільшому стільці? (Тато – Ведмідь.)
А на меншому, хто міг сидіти? (Мама – Ведмедиця.)
А на найменшому? (Маленьке ведмежа Мишко.)
Діти, давайте розглянемо з яких частин складається стілець (Слайд №6). ( Показ частин стільця.)
А тепер давайте розглянемо з яких частин складається стіл (Слайд №7). ( Показ частин стола.)














