Матеріали для самоосвіти "Шкільна освіта країн світу / Англія"

Опис документу:
Сьогодні назрів процес глибинної трансформації системи освіти України від режиму її закритого пострадянського функціонування до розвитку в глобальному конкурентному просторі. Із матеріалу для самоосвіти можна дізнатися якою зараз є шкільна освіта в Англії.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Шкільна освіта країн світу

Англія

Розташування: Шрусбері, Англія 
Тип: школа-пансіон для дівчаток 
Мова навчання: англійська

Розташування: Бедфорд, Англія 
Тип: школа-пансіон для хлопчиків 
Мова навчання: англійська

Розташування: Кобхем, Англія 
Тип: школа-пансіон змішаного типу 
Мова навчання: англійська

У світі Англія вважається найавторитетнішою державою в шкільній і вищій освіті. В Англії система обов'язкової шкільної освіти охоплює дітей від 5 до 16 років (11 років). Строк навчання в загальноосвітній школі —- 13 років. У державі діє система безкоштовної загальної освіти для всіх дітей. Вона реалізується через муніципальні школи. Поряд з ними існують приватні навчальні заклади, у яких навчання платне. Тривалість навчального року — 38 тижнів. Навчальний рік розділений на триместри, які поділяються канікулами. Літні канікули тривають 6 тижнів, різдвяні — 2 тижні, пасхальні — З тижні. У середині триместрів передбачена тижнева перерва. Навчальний тиждень триває 5 днів, а навчальний день — з 9.00 до 15.30 з обідньою перервою і ранковою молитвою.

Остання освітня реформа в цій країні відбулася у 1988 році. У результаті реформи період обов'язкової освіти поділяється на 4 стадії: з 5 до 7 років, з 7 до 11 років, з 11 до 14 років, з 14 до 16 років.

Початкова освіта охоплює перші дві стадії; школа для малюків і молодші класи школи. Діти групуються у класи за віком. Урок триває від 15 до 45 хвилин. У початковій школі найбільше часу приділяється вивченню англійської мови, на другому місці — фізичне виховання. Значне місце займають ручна праця і мистецтво. Останні навчальні години розподілені між уроками арифметики, історії, географії, природознавства і релігії.

Середня освіта представлена об'єднаними школами для 11 (12)—15-річних, граматичною і сучасною для 15—17(18)-річних. Обов'язкову освіту представляють об'єднані школи. У них приблизно половину навчальних годин складає так зване ядро — обов'язкові базові дисципліни: англійська мова і література, математика, релігія, природознавство. Друга половина навчальних годин складається з "пакетів" предметів, які учні вивчають за власним вибором. Таким чином, діє підготовка учнів до подальшого навчання у коледжах і відбувається їхня професійна орієнтація.

Досягнувши 14 років, учні мають право вступати до професійних шкіл, а після 16 років вони можуть продовжувати освіту в граматичній школі, коледжі. що завершують шкільну освіту, йти працювати чи далі навчатися в коледжах вищої освіти, університеті.

Що з британського досвіду могли б запровадити українські школи

Список спостережень та побажань від Анни Сидорук

Департамент кар’єри у школі

В Англії батьки не заморочуються технічними нюансами організації вступу своїх дітей. Натомість у школах є спеціальний відділ, що допомагає з формуванням документів на вступ, проводить профорієнтацію і щотижневі зустрічі з успішними представниками різних професій і, взагалі, консультує з усіх питань вступу.

Для шкіл це важливо, адже успіхом своїх учнів вони вимірюють свою ефективність. Департамент у цьому випадку — це 1–2 людини.

Розклад домашнього завдання

Британським дітям не задають домашнє завдання окремими порціями на завтра чи післязавтра. Його формують одразу на весь наступний тиждень. Так учнів вчать тайм-менеджменту: змалечку на практиці ефективно розподіляти свій час.

Оцінка за зусилля, а не лише за результат

Виконання певного завдання в одного учня вимагає більше зусиль, а в другого — менше. Тому часто справедливіше оцінювати саме рівень докладених зусиль.

Обмін учнями

Щороку до британських шкіл приїжджають учні з ПАР, Франції, Німеччини, Іспанії. У середньому на 2–3 тижні. У деяких школах така міжнародна дружба триває вже кілька десятиліть.

Благодійність

В Англії благодійність системна, правильна, прицільна, і вона скрізь. На радіо, на ТВ, на вулицях, у супермаркетах і, звісно, у школах. Але при цьому вона зовсім не дратує, не тисне і нічого не нав’язує. Наприклад, учні однієї зі шкіл у передмісті Лондона збирають гроші на побудову школи в Зімбабве. Інші учні відбудовують школу в Кенії. Такий проект може тривати не один рік. Але зроблено буде на совість і з креативом.

Британські діти самі вигадують способи, як зібрати гроші, і проявляють у тому неабиякий талант. Хтось, наприклад, влаштовує вуличні концерти у вихідний день біля торгового центру в Кембриджі, хтось миє машини на найбільшій парковці міста, хтось влаштовує Fun Run (забіги в чудернацьких костюмах чи піжамах). Одні хлопці зі своїм джаз-бендом зібрали вже майже 5 тисяч фунтів стерлінгів, граючи на вихідних. А їхні однокласниці їздять до Кенії і допомагають вивчати англійську місцевим учням.

Можливо, благодійним проектом сучасної столичної школи могло б стати відновлення школи на сході України або ж оновлення сільської бібліотеки.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00