Матеріал до батьківських зборів в середній школі «Агресія у дитини - як допомогти?»

Опис документу:
Агресія - це мотивована деструктивна поведінка, що суперечить нормам і правилам існування людей в суспільстві, завдає шкоди об'єктам нападу (живим і неживим), приносить фізичний і моральний збиток людям, що викликає у них психологічний дискомфорт (негативні переживання, стан напруженості, страху, пригніченості і т.д.).

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Матеріал до батьківських зборів в середній школі

«Агресія у дитини - як допомогти?»

Агресія - це мотивована деструктивна поведінка, що суперечить нормам і правилам існування людей в суспільстві, завдає шкоди об'єктам нападу (живим і неживим), приносить фізичний і моральний збиток людям, що викликає у них психологічний дискомфорт (негативні переживання, стан напруженості, страху, пригніченості і т.д.).

Агресивну дитину складно зрозуміти і прийняти такою, як вона є. Але, тим не менше, агресія - це прояв внутрішнього дискомфорту, невміння адекватно реагувати на те, що відбувається. Таким дітям дуже потрібна ласка і допомога дорослих. Агресивна дитина часто відчуває себе невпевненою, непотрібною, «мене ніхто не любить» - думає вона і робить спроби домогтися любові або хоча б уваги доступними їй способами: довести до вибуху дорослого, до бійки - однолітка і т.п. При цьому адекватно оцінити свою агресію дитина не в змозі.

Дитина з агресивними проявами часто підозріла і любить перекладати провину на інших. В емоційному світі частіше присутні негативні емоції і переживання. Кількість реакцій навіть на стандартні ситуації обмежена, і вони носять захисний характер.

Причинами агресивних якостей у дитини можуть бути:

- Соматичні захворювання;

- Захворювання головного мозку;

- Особливості виховання, яке варто проаналізувати з перших днів життя (наприклад, різке відлучення дитини від грудей, коли спілкування з матір'ю зводиться до мінімуму, може сформувати такі якості як тривожність, агресивність, підозрілість, егоїзм);

- Характер покарань (тут можна говорити про два методи впливу: строгість і поблажливість. Парадокс полягає в тому, що агресивні діти зустрічаються як у занадто м'яких, так і жорстких батьків);

- Різке придушення агресивних реакцій (зло породжує зло, а агресія - агресію);

- Ігнорування агресії дитини (дуже скоро настає розуміння дозволеності такої поведінки).

Агресивні форми поведінки дітей найчастіше є трансляцією досвіду спілкування з дорослими. Важливо знайти «золоту середину» і навчити свою дитину справлятися з агресією.

о психотерапевта необхідно звернутися, якщо Ваша дитина:

- Часто не контролює себе;

- Часто сперечається, конфліктує з дорослими;

- Не виконує встановлені і необхідні правила;

- Часто спеціально дратує людей;

- Звинувачує інших у своїх помилках;

- Часто злиться і відмовляється виконати прохання;

- Схильна до помсти

- Дуже чутливо реагує на різні дії оточуючих, які нерідко її дратують.

Припустити наявність надмірної агресії можна в тому випадку, якщо у дитини проявляються в поведінці хоча б чотири з перерахованих ознак протягом одного-двох місяців. У цьому випадку необхідна допомога фахівця - психотерапевта.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Картографія та топографія»
Довгань Андрій Іванович
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.