Матеріал до батьківських зборів в початковій школі «Як навчити дитину відповідальності»

Опис документу:
Існує безліч речей, яких батьки хочуть навчити своїх дітей: як бути вдумливими та турботливими, як бути творчими та креативними, як бути відвертими та чесними, як бути хорошим слухачем та багато іншого. Але є одна риса, яка високо цінується, але не так просто прививається – і це відповідальність.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Матеріал до батьківських зборів в початковій школі

«Як навчити дитину відповідальності»

Існує безліч речей, яких батьки хочуть навчити своїх дітей: як бути вдумливими та турботливими, як бути творчими та креативними, як бути відвертими та чесними, як бути хорошим слухачем та багато іншого. Але є одна риса, яка високо цінується, але не так просто прививається – і це відповідальність.

Як навчити дитину відповідальності?

1. Складіть разом з дитиною список сімейних правил.

Наприклад: хто готує, той не миє посуд, гуляти з собакою три рази в день, лягати спати не пізніше півночі, сидіти в інтернеті не більше двох годин на день, якщо на те немає особливої необхідності…

Список може бути різноманітним і залежати від сімейних завдань. Головне, щоб правил дотримувалися всі члени сім'ї, а не тільки дитина. Якщо ж з тих чи інших причин, наприклад, з собакою повинна гуляти тільки дитина, а татові можна сидіти в інтернеті не дві години на день, а десять, то ви повинні вміти пояснити їй, чому так відбувається.

Аргументація повинна бути адекватною і доказовою, а не такою «тому що тато вже великий і розумний, а ти в інтернеті всякими дурницями займаєшся.» При необхідності до правил можна прикласти розклад кожного члена сім'ї: хто в які дні за що відповідає.

Така гра з правилами дуже подобається дітям будь-якого віку. Вони охоче, ніби граючи, вчаться розподілу відповідальності і отримують задоволення від того, що у них є завдання, за виконання яких відповідають тільки вони. Дитина вчиться не тільки особистої, а й колективної відповідальності.

2. Розмовляйте з дитиною про наслідки її дій.

Завжди пояснюйте дитині, до чого приведе та чи інша дія або до чого вона вже привела.

Знову ж, пояснення повинно бути обґрунтованим і логічним. Наприклад, «не можна брати татів ноутбук або портмоне не тому, що тато буде лаятися, а тому, що у кожної людини є особисті речі і вона має право нікому їх не давати. Якщо тобі щось потрібно, ти завжди можеш попросити. Але будь готовий до того, що тобі можуть відмовити.

Це теж право людини. У тебе теж є тільки твої речі, які не можна брати без дозволу. Якщо ти береш чужі речі, значить, згоден з тим, що і твої речі можна брати всім без дозволу ».

3. Давайте дитині можливість помилитися.

Якщо та чи інша дія не завдає прямої фізичної або психологічної шкоди дитині або іншим, то не поспішайте що-небудь категорично забороняти.

Поясніть дитині наслідки кожної з її дій, об'єктивно опишіть плюси і мінуси кожного з варіантів. Таким чином ви даєте зрозуміти, що довіряєте їй.

Вона це точно оцінить. І навіть якщо зробить «неправильний» вибір, то зможе самостійно або виправити свою помилку, або не допустити її повторення.

Приклад: «Якщо ти витратиш ті кишенькові гроші, які ми тобі дали прямо зараз, то зможеш купити тільки маленьку шоколадку. Якщо ж ти не будеш витрачати гроші хоча б два тижні і почнеш збирати, то зможеш купити ту книгу, яку так довго хотіла, або ту настільну гру. Шоколадку ти зможеш з'їсти прямо зараз, але від неї нічого не залишиться, з другою шоколадкою відбудеться те ж саме. Книгою або настільною грою ти зможеш користуватися ще дуже довго ».

Звичайно, будь-який батько - жива людина і іноді, не розібравшись в ситуації або зопалу, може несправедливо покарати дитину (крикнути, щось заборонити або поставити в куток). Головне, бути мудрим батьком і вміти визнавати свої помилки - поговоріть з дитиною, вибачитеся перед нею і постарайтеся «більше так не робити».

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
1
1
дн.
2
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!