Матеріал до батьківських зборів дошкільнят «Як навчити дитину аналізувати навколишній світ»

Опис документу:
Чи можемо ми допомогти дитині навчитися аналізувати навколишній світ, робити власні висновки, і як це зробити? Давайте розбиратися. Перш ніж намагатися пояснити щось дитині, переконайтеся в тому, що самі до кінця розумієте цю ситуацію.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Матеріал до батьківських зборів дошкільнят

«Як навчити дитину аналізувати навколишній світ»

Чи можемо ми допомогти дитині навчитися аналізувати навколишній світ, робити власні висновки, і як це зробити? Давайте розбиратися.

Ледь малюк починає повзати на нього сиплеться чимало заборон. «Брати речі з підлоги в рот - погано», «покласти іграшку в коробку, а не кинути на підлогу - добре». Знайоме? Так. Ефективно? Ні. Існує думка,що розуміти моральні норми дитина починає не раніше 2-3 років. Але як намацати цю грань? Адже одні діти у розвитку випереджають однолітків, інші, навпаки, відчутно відстають від них. 

Рішення досить просте. Принесіть в кімнату якусь річ, загорнуту в яскраву шелестючу упаковку. Скажіть своєму малюку, що це іграшка, і поки ви будете її розпаковувати (обов'язково повільно і сильно шарудячи), він повинен відвернутися і не підглядати. Якщо він без зусиль впорався із завданням, значить, він готовий не тільки слухати, але також обробляти і сприймати інформацію, якщо ж ні - то з розмовами варто почекати до кращих часів

Перш ніж намагатися пояснити щось дитині, переконайтеся в тому, що самі до кінця розумієте цю ситуацію.

Якщо ваша позиція з даного питання неоднозначна (ви й самі не можете сказати, добре це чи погано), постарайтеся не зачіпати дитину, поки самі не знайдете відповідь. В іншому випадку, якщо під час дискусії ви продемонструєте свою невпевненість, малюк обов'язково це запам'ятає і вже не буде вважати вас ідеальним порадником.

До яких би методів ви не вдавалися, щоб захистити дитину від згубного впливу, вона буде орієнтуватися не тільки на вас, але і на оточуючих людей (однолітків і їх батьків, вихователів і вчителів). І цілком закономірно, що їх поняття можуть виявитися діаметрально протилежні вашим. Бачачи протиріччя ваших слів і їх дій, дитина, природно, буде задавати багато питань. Підготуйтеся до цього заздалегідь, поясніть, що не завжди люди поводяться «добре», і чому це «погано».

Ніколи не обмежуйтеся одним лише «розвішуванням ярликів». Наприклад, якщо хочете довести дитині, що кидатися в людей речами - погано, поясніть йому, в чому саме полягає негатив (людині боляче, річ може зламатися і т.п.). Також, вступаючи в виховну бесіду, завжди тримайте напоготові пару варіантів, які могли б «перемкнути» маленького бунтаря. Так негативне кидання важких речей завжди можна замінити позитивною бійкою на легких і м'яких подушках.

Якщо ви сьогодні вчите дитину, що дорогу переходити можна тільки при "зелених чоловічках", а завтра самі «летите» на червоний сигнал світлофора, не дивуйтеся, що надалі ваші слова і заборони будуть ігноруватися. Маючи можливість спостерігати такі ось «подвійні стандарти», малюк чітко засвоює: так робити не можна, але ... якщо дуже хочеться, то, безумовно, можна.

Відомий факт: найбільше хочеться завжди саме того, що заборонено.

Якщо у вашій родині і так негативно ставляться, скажімо, до вживання алкоголю, зайвий раз акцентувати увагу на тому, що «пити погано» не варто. Спостерігаючи за однаковою реакцією дорослих на алкоголь, малюк самостійно зробить висновок, що «вогняна вода» йому не потрібна. Тому загострювати на цьому уваги не варто. Одноразового пояснення (як і з будь-якими іншими «поганими речами») буде цілком достатньо.

Чим раніше ваша дитина почне розрізняти поняття «добре» і «погано», тим простіше їй буде протистояти тим спокусам, що підготувало для неї життя. Зрозуміло, далеко не все буде виходити з першого разу. Вам доведеться зіткнутися і з брехнею, і з жадібністю, і з іншими недоліками вашого маляти.

Але, якщо ви станете для нього авторитетом, то дуже скоро всі ці недоліки відійдуть.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00