Урок – казка з математики
Рукавичка
ТЕМА Додавання і віднімання чисел в межах 10
МЕТА. Вдосконалювати вміння додавати і віднімати числа в межах 10; закріплювати обчислювальні навички; вміння порівнювати числа і вирази; складати і розв’язувати прості задачі. Закріпити знання учнів про геометричний матеріал.
Розвивати уміння креслити відрізки, оперативну пам’ять, мислення, кмітливість.
Виховувати любов до тварин, колективізм, взаємодопомогу.
Обладнання. Мультимедійне обладнання, картки для індивідуальної роботи.
Хід уроку:
І. Організаційний момент
Ми на уроці повинні бути старанними, уважними,організованими, веселими і кмітливими.
Працюватимем старанно
Щоб почути у кінці,
Що у нашім 1 класі
Учні – просто молодці.
ІІ. Оголошення теми і мети уроку
- Сьогодні у нас з вами незвичний урок математики, а урок – казка. А ось до якої казки ми потрапимо ви дізнаєтеся, коли відгадаємо загадку.
ІІІ. Робота за матеріалами уроку.
Геометричний матеріал.( Слайд 2.)
Край села біля озера, що нагадувало замкнену криву, жив дід.
Накреслити замкнену криву.
Одного разу дідусь з собачкою пішов до лісу. Дорога до лісу йшла прямо.
Що таке пряма? Які бувають прямі? Накреслити їх.
У лісі стежка постелилася поміж дерев ламаною лінією.
Що таке ламана лінія? З чого складається ламана? Накреслити.
Скільки ланок має ламана на дошці?
Коли дідусеві залишилося пройти невеликий відрізок шляху, він загубив рукавичку.
Що таке відрізок? Накреслити відрізок. Якими одиницями вимірюємо відрізки?
Усна лічба. (Слайд 3.)
Бігла лісом Мишка, побачила рукавичку та й захотіла в ній жити. Підійшла ближче а на ній дивні слова і числа. Давайте допоможемо Мишці.
Збільш на 2 Зменш на 4
3 0 5 7 10 4 6 5
Збільш на 4 Зменш на 6
4 1 3 6 8 10 9 7
Зраділа Мишка, що ми їй помогли і зайшла у рукавичку.
Знаходження невідомого зменшуваного, доданка і від’ємника.
( Слайд 4)
Бігла біля рукавички жабка. Прибігла і питає:
А хто, хто в рукавичці живе?
Я - Мишка – шкряботушка, а ти хто?
А я - Жабка – скрекотушка, пусти і мене в рукавичку.
Пущу, якщо виконаєш моє завдання.
Діти, допоможемо Жабці.
… + 5 = 7 … - 3 = 7 3 + … = 8
9 - … = 4 … + 2 = 6 4 - … = 0
От у рукавичці вже їх двоє.
Перевірка виконаного завдання. (Слайд 5)
Робота над задачею . ( Слайд 6)
От біжить Зайчик і зразу до рукавички.
А хто, хто в рукавичці живе?
Я - Мишка – шкряботушка, я - Жабка – скрекотушка, а ти хто?
Я - Зайчик – побігайчик, пустіть і мене в рукавичку.
Добре, але допоможи нам порахувати грибочки.
У одному кошику 5 грибочків , а в другому на 4 більше. Скільки грибочків у другому кошику? (Запис задачі у зошит)
От їх уже троє.
Робота з числами. (Слайд 7.)
Довгими вечорами грали вони в різні математичні ігри. Давайте пограємо разом з звірятами.
7.Самостійна робота у зошитах. (Слайд 8).
От біжить до рукавички лисичка.
А хто, хто в рукавичці живе?
Я – Мишка – шкряботушка, я – Жабка – скрекотушка, я – Зайчик - побігайчик, а ти хто?
Я – Лисичка – сестричка, пустіть і мене.
Пустимо, якщо правильно обчислиш приклади.
3 + 3 – 4 = 6 – 5 + 2 = 2 + 4 – 3 =
7 – 5 – 2 = 3 + 4 – 5 = 3 + 5 – 4 =
От їх уже четверо.
Фізкультхвилинка. ( Слайд 9).
Твердження істинні і хибні. (Слайд 10).
Біжить повз рукавичку вовчик та й собі до рукавички.
А хто, хто у рукавичці живе?
Я – Мишка – шкряботушка, я – Жабка – скрекотушка, я – Зайчик - побігайчик, я – Лисичка – сестричка, а ти хто?
Я Вовчик – братик, пустіть і мене в рукавичку.
Пустимо, але скажи нам, які твердження хибні, а які істинні.
Взимку йде сніг.
Всі птахи літають.
Лисиця полює на зайця.
Мишка – це звір.
От уже їх п’ятеро.
Геометричний матеріал. (Слайд 11).
Любили звірята розглядати різні геометричні фігури.
Робота з відрізками. (Слайд 12).
От біжить лісовою дорогою кабан і собі до рукавички.
А хто, хто в рукавичці живе?
Я – Мишка – шкряботушка, я – Жабка – скрекотушка, я – Зайчик – побігайчик, я – Лисичка – сестричка, я – Вовчик – братик, а ти хто?
А я – Кабан – іклан, пустіть мене до рукавички.
Пустимо, але виконай завдання.
Робота в зошитах.
1 відрізок – 5 см
2 відрізок – на 4 см довший.
Креслимо відрізки.
Порівняння чисел і виразів. (Слайд 13).
От їх уже шестеро.
Щоб не було сумно звірятам допоможемо їм порівняти вирази і числа. (Запис у зошитах).
4 – 3 – 3 9 7 5 – 2 8 – 8 8
2 + 6 – 2 6 4 9 – 5 10 + 0 10
Самостійна робота. (Слайд 14).
Біг біля рукавички ведмідь і собі до рукавички.
А хто, хто в рукавичці живе?
Я – Мишка – шкряботушка, я – Жабка – скрекотушка, я – Зайчик – побігайчик, я – Лисичка – сестричка, я – Вовчик – братик, я – Кабан – іклан, а ти хто?
Я – Ведмідь – набрідь, пустіть і мене до рукавички.
Пустимо, але розв’яжизадачу.
Діти отримують карточку з задачею і розв’язуютьїї.
От їх уже семеро. І так тісно, щоповернутисянікуди. Та звірятаживуть дружно, один одному допомагають, ще йобчислюютьматематичнівирази.
Усна лічба. (Слайд 15)
9 + 1 8 + 2 10 – 9
- 8 - 9 + 8
+ 7 + 7 - 7
- 6 - 5 + 6
+ 2 + 2 - 5
Геометричний матеріал. (Слайд 16).
Дідусь знайшов рукавичку. Всі семеро звірів побігли в різні сторони, як промені з однієї точки.
Що таке промінь. Накресліть 7 променів з однієї точки.
ІІІ. Підсумок уроку. (Слайд 17).
В казці ми всі побували
Дуже гарно працювали.
І напевно скажуть всі:
Учні наші – молодці.
А тепер скажіть, будь ласка,
Чи сподобалась вам казка?


































