Майстер-клас в техніці Айріс-фолдінг «Повітряна куля»

Опис документу:
Виріб: виріб повітряна куля мета: Ознайомити з новою технікою паперопластики Айріс - фолдінг. завдання: • Розвивати пізнавальну діяльність; увагу і уяву; почуття форми і окомір; • закріпити вміння працювати за шаблоном, удосконалювати прийоми різання ножицями, згинання паперу; • виховувати вміння працювати в колективі, акуратність.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Майстер-клас в техніці Айріс-фолдінг «Повітряна куля»

Виріб: виріб повітряна куля

мета: Ознайомити з новою технікою паперопластики Айріс - фолдінг.

завдання:

 • Розвивати пізнавальну діяльність; увагу і уяву; почуття форми і окомір;

 • закріпити вміння працювати за шаблоном, удосконалювати прийоми різання ножицями, згинання паперу;

 • виховувати вміння працювати в колективі, акуратність.

Хід майстер-класу:

 1. Орг. момент

Мобілізуюче початок уроку

- Здрастуйте хлопці! Я дуже рада всіх вас бачити!

Бути повинні завжди в порядку: Ручки, книжки і тетрадкі.А девіз у нас такий: «Все, що треба, - під рукою!»

- Перевірте, чи все у вас готове до уроку ?!

 1. Підведення до теми

цілепокладання

- Сьогодні ми будемо з вами працювати в незвичній техніці, а ось що ми будемо робити ви дізнаєтеся, коли відгадаєте мою загадку:

З теплим повітрям куля, А під ним кошик, Під ногами земля - ​​Немов на зображенні. (Повітряна куля)

- Звичайно, це повітряна куля!

- Що ви знаєте про повітряні кулі?

- Подивіться на дошку, ось цю роботу ми будемо з вами робити.

- Чи знайома вам ця техніка? (Немає)

- Ця техніка називається Айріс-фолдінг. Зараз ми докладніше про неї поговоримо, але спочатку, давайте поставимо мету на наш сьогоднішній урок. (Зробити підробку У техніці Айріс-фолдінг «повітряна куля»)

 1. Вступна бесіда

Iris Folding (Айріс фолдінг)- техніка складання смуг кольорового паперу під кутом у вигляді закручується спіралі.

Роботи, виконані із застосуванням даної техніки, найчастіше схожі на діафрагму фотокамери або райдужну оболонку ока. Звідти йде і назва техніки -Iris Folding.Техніка Iris Folding (Айріс фолдінг) зародилася в Голландії (Нідерланди), місцеві майстри виконували свої роботи з кольорового паперу.

В даний час для роботи в цій техніці використовуються не тільки різні види кольорового паперу і картону, але і стрічки. Сьогодні Iris Folding застосовують для прикраси листівок, записок, книжок, фотоальбомів, колажів і т.д. Конструкції, виконані із застосуванням техніки Айріс фолдінг, виглядають вельми незвично, принаймні - для людини, яка не займається щодня виготовленням робіт із застосуванням даної техніки. Iris Folding може застосовуватися в роботах в чистому вигляді (наприклад,листівкавиготовлена ​​виключно із застосуванням IF), а може бути і «украшательний» доповненням до робіт, виконаним із застосуванням інших технік.

Опишу декілька основних етапів, які майстер проходить до того, як отримує остаточну роботу (класичний випадок), виконану із застосуванням техніки Iris Folding.


1) На аркуш паперу наноситься малюнок (папір, як правило, щільна). Малюнок вирізається по контуру. 2) Готується Iris-шаблончик.

Кількість і розташування смужок на ньому має відповідати кількості і розташуванню смужок на закінченою роботі. Кожна смужка на шаблоні відзначається цифрою з метою визначення послідовності наклеювання цих самих смужок. Очевидно, смужка №1 наклеюється першої. Далі - по зростанню. Також Айріс-шаблон може містити підказки, що стосуються, наприклад, кольору приклеюваної смужки. 3) Нарізаються смужки з кольорового паперу. Довжина, ширина, колір і кількість смужок відповідають вимогам, визначеним айріс-шаблоном. До того ж, смужки (кожну смужку), як правило, прийнято складати уздовж вдвічі, вчетверо і т.п., щоб вони виходили товщі і щільніше, а край виходив більш рівним. 4) Смужки приклеюються із зворотного боку паперу, на якій вирізаний малюнок, з нашаруванням (кожна наступна смужка частково накривала попередню). Кожен крок необхідно звіряти з шаблоном.

- Зацікавила вас?

- Будемо пробувати?

 1. аналіз зразка

- Подивіться на виріб і скажіть, які матеріали та інструменти нам знадобляться. (Цв.бумага, картон, ножиці, клей (або скотч))

- Як ви думаєте, що найголовніше при виконанні цієї роботи?

- Хлопці, це Акуратно. Якщо ви акуратно постараєтеся виконати роботи, то у вас все вийде! Головне уважно слухайте і не відставайте.

 1. Практична робота

- Для початку приготуйте:

 • Кол папір (4 кольори)

 • кол картон

 • Скотч або клей

 • Ножиці

 • Шаблон (я взяла шаблон з інтернету)

 1. За допомогою копіювального паперу переводимо контур малюнка на чорно-біле сторону картону.

 1. Вирізаємо кожну деталь зсередини. САМЕ ЗСЕРЕДИНИ! Нам потрібна сама рамка.

 1. Кладемо нашу схему на стіл, а зверху нашу вирізану рамку. Для зручності можна прикріпити куточки до столу скотчем, щоб під час роботи виріб не їздила по столу. Вся робота буде вестися з вивороту

 1. Починаємо заготовляти кольоровий папір. Кладемо горизонтально перед собою. Нам потрібно нарізати смужки, ширина їх залежить від схеми і її розміру. Я зробила смужки шириною 3 см. Проробляємо це з усіма листами.

 1. Тепер кожну смужку згинаємо навпіл, ось так:

 1. Переходимо до найцікавішого процесу. Викладіть смужки, чергуючи кольору відповідно до схеми. Першу смужку одного кольору, далі, першу смужку іншого відтінку, потім, третього. Другу смужку першого кольору і т. Д.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!На схемі цифри розставлені не просто так! Це порядок приклеювання смужок від 1 до 26. Все виконуємо по порядку !!!

Якщо ви користуєтеся скотчем, то будьте уважні, не наклеюйте скотч в серединку (вирізану частину), чіпляйте його за краюшек смужки на картон.

І так далі…

 1. IRIS і корзинку заклеює шматком кол паперу.

 1. Відклеюється нашу саморобку. Якщо десь виліз скотч або папір підрізаємо. Перевертаємо. Домальовували деталі. РОБОТА Готова!

 1. підсумок

- в якій техніці ми сьогодні працювали?

- вам сподобалось?

- будемо ще працювати в такій техніці?

виставка робіт

Прибирання робочих місць

Інтернет ресурси:

https://s30893898787.mirtesen.ru/blog/43484187305/CHto-takoe-ayris-folding-(Iris-Folding)-Master-klass

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.