Логічні вправи для дітей

Опис документу:
Підбір 18 логічних вправ на розвиток мислення та підготовку до роботи на уроці. Прості, але й тим часом складні для дітей задачі та запитання, які мають логічні відповіді і пояснення. Використовуйте з користю)

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Логічні вправи для дітей

 1. На столі лежали 3 цукерки в одній кучці. Дві матері, дві дочки та бабуся з внучкою взяли цукерки по одній штучці, і не стало цієї кучки. Як це розуміти. Скільки чоловік брали цукерки?

 2. Перед вами стоять в ряду 6 склянок, з яких перші 3 з водою, а решта 3 пусті. Що потрібно зробити, щоб склянки пусті і з водою чергувались між собою при умові, що із всіх склянок можна брати лише 1 і всього 1 раз? (Відповідь: взяти другу склянку, перелити з неї воду у п'яту і поставити на місце).

 3. Два чоловіки підійшли до річки. Біля пустого берегу стояв човен, в якому міг поміститися тільки один чоловік. Обидва без всякої допомоги переправилися на цьому човні через річку і продовжили свій шлях. Як вони це зробили? (Відповідь: двоє підійшли до різних берегів річки).

 4. Два батьки і два сини з’їли 3 апельсина. По скільки з’їв кожний з них? (Відповідь: по одному).

 5. В клітці знаходилося 4 кролика. Четверо дітей купили по одному із цих кроликів і один кролик залишився в клітці. Як це могло статися? (Відповідь: один кролик був куплений з кліткою).

 6. 6 штук картоплин зварилося в каструлі за 30 хвилин. За скільки хвилин зварилась одна штука?

 7. У суботу, стомившись від занять у школі і ігор, Костя ліг спати в 9 годин вечора. Щоб не вставати рано ранком, але і не про спати дуже довго, він завів будильник на 11 годин наступного дня. Скільки всього часу він про спить, перш ніж розбудить його будильник? (Відповідь: Костя про спить всього 2 години, так як в 11 годин вечора того ж дня, тобто в 23 години будильник його розбудить).

 8. Скільки кінців у 10 палок? А у десяти з половиною?

 9. На березі сиділи дві ворони і дивилися в різні сторони: одна на південь, а друга на північ.

 1. А у тебе, - говорить перша ворона, - лапки в багні.

 2. А у тебе, - відповідає друга, - дзьоб у землі.

 3. Як же так? Дивляться в різні сторони, а одна одну бачать? (Відповідь: вони дивляться одна на одну, а це і є різні сторони).

 1. Що дорожче кілограм гривеників чи півкіло двох гривеників? (Відповідь: кілограм гривеників дорожче чим півкіло двох гривеників, так як вартість металічних монет зв'язана з вагою витраченого на них металу).

 2. Якщо в 12 год. Дня іде дощ, то чи можна ждати через 36 год. Сонячної погоди?

 3. Хто назве п'ять днів підряд, не користуючись вказівкою чисел місяця, не називати днів неділі? (Відповідь: позавчора, вчора, сьогодні, завтра, післязавтра).

 4. Яка з даних фігур (трикутник, квадрат, коло) "зайва" (відрізняється від решти)? Чим вона відрізняється? (Відповідь: третя фігура "зайва".

 5. Чим відрізняються зображені ряди? А) 1 3 5 7 9 11 13... Б)2 4 6 78 10

 6. Як розрізати фігуру на 2 частини, щоб із них можна було скласти прямокутник?

 7. В сумці у мами знаходяться яблука, лимони і апельсини, всього 10 штук. Скільки в сумці окремо яблук, лимонів і апельсинів, якщо кількість яблук на 7 більше, ніж лимонів? (Відповідь: 8 яблук, 1 лимон, 1 апельсин).

 8. На гілці сиділо 5 синиць і 7 горобців.6 пташок полетіло. Чи полетів хоча один горобець? (Відповідь: так, полетів, тому що синичок всього 5, і якщо всі вони полетіли, то тоді серед пташок, які полетіли був горобець).

 9. Що більше - 5 одиниць другого розряду чи 8 одиниць першого розряду?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
3
міс.
2
7
дн.
0
1
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!