Логічні ігри для молодших школярів.

Цю сторінку створено користувачем «Всеосвіти», якщо її вміст порушує ваші авторські права, надішліть скаргу у службу підтримки, ми оперативно відреагуємо.

This page was created by the website user. If its content violates your copyright, you can submit a takedown request to our support team, and we will respond promptly.

Поскаржитися / Report
Опис документу:
Логічні ігри для молодших школярів. Надзвичайно важливим у формуванні інтелекту людини та її розумових здібностей стає розвиток логічного мислення дитини, особливо молодших школярів. Л. С. Сухарева"ЛОГІЧНІ ІГРИ"1-4 класи.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Логічні ігри для молодших школярів

Гра «Геометричні картки»

Дітям пропонуються різнокольорові олівці та аркуші з однаковими зображеннями-заготівками (наприклад хатинка чи колодязь), утвореними з геометричних фігур. Молодші школярі мають доповнити це зображення на свій розсуд іншими, також утвореними з геометричних фігур www.e-ranok.com.ua 8 зображеннями. Проявивши свої творчі здібності, діти можуть створити різнобарвні колажі, картини з певними сюжетами тощо.

Гра «Я – молодець!»

Гравці стають у коло. Ведучий указує на одного з гравців і каже: «Почали!» За цією командою той, на кого вказав ведучий, починає лічбу, продовжують решта гравців за годинниковою стрілкою. Діти називають числа по порядку, але заздалегідь домовляються (або ведучий ставить умову), що замість деяких чисел говорять «Я- молодець!». Такими числами можуть бути числа, у записі яких є цифра 5, або числа, що діляться на 4, тощо. Наприклад, вибрали числа, що відповідають першій умові. Це означає, що лічба ведеться так: один, два, три, чотири, «Я – молодець!», шість, сім, вісім, дев’ять, десять, одинадцять, дванадцять, тринадцять, чотирнадцять, «Я – молодець!», шістнадцять, сімнадцять і т. п. до 20 або 30. Гравець, який помилився (а лічбу слід вести швидко), вибуває з гри, і лічбу починають спочатку, з гравця, що стоїть слідом за гравцем, який помилився. Після нової помилки вибуває ще один гравець, потім ще, доки не залишиться один — переможець.

Гра «Дорисовки»

Це — логічна гра на розвиток інтуїції. Вона цікава, захоплива і допомагає дитині в удосконаленні пам’яті, розвитку уяви та фантазії. Для проведення гри необхідні альбомний аркуш або зошит, олівець і ручка. Вчитель або батьки повинні зобразити, але неповністю, кілька нескладних геометричних фігур, наприклад незакінчений трикутник, прямокутник, квадрат, паралелограм, куб тощо. Дітям належить дорисовувати (саме дорисувати, а не домалювати, адже йдеться про геометричні фігури) частини і сторони фігур, яких не вистачає. Наймолодшим школярикам замість геометричних фігур можна запропонувати дорисувати незакінчений силует або контури будь-якого добре знайомого дітям предмета.

Гра «Числа-бешкетники»

Граючи в цю гру, учні тренують свою увагу і пам’ять, поглиблюють знання з математики. Вона, як і шахи, корисна для розвитку логічного мислення. Навіть якщо в когось із ваших підопічних зовсім не математичний склад розуму, їм так само, як і всім іншим, буде цікаво пограти з числами. У грі беруть участь всі учні класу. Ведучий роздає всім папірці із завданнями та засікає час. У всіх гравців однакові завдання: підкреслити в кожному рядку по три числа, що в сумі складають останнє число ряду. 3 4 6 5 1 2 7 10 (6 + 3 + 1; 7 + 2 + 1; 5 + 4 + 1 і т. п.) 8 4 1 3 7 6 5 17 (8 + 5 + 4; 6 + 4 + 7; 8 + 6 + 3 і т. п.) 4 8 3 9 1 6 2 13 (8 + 3 + 2; 6 + 3 + 4; 8 + 1 + 4 і т. п.) 6 2 10 7 8 5 6 23 (10 + 7 + 6; 10 + 8 + 5 і т. п.) 2 0 13 1 3 9 3 15 (13 + 0 + 2; 9 + 3 + 3 і т. п.

Гра «Математичні ребуси»

Дітям пропонується відгадати слова, що написані на картках за допомогою букв та інших знаків. Зауваження. Знак ’ означає, що слід додати (приєднати) вказану букву до слова, а знак ‘ — вилучити букву зі слова.

7’я 100вп р1а ві3на

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.