Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
лялька – мотанка — саморобна дитяча іграшка лялька-оберіг …З року в рік життя кладе мости: Без коріння саду не цвісти, Без стремління човен не пливе, Без коріння гине все живе… (З народної пісні)
Лялька – ляля - Леля. У слов'янській традиції – богиня закоханих молодих пар. Леля виглядає, як молода, надзвичайно красива дівчина, прикрашена квітами, вінками і травами. Вона особливо прихильна до молодих дівчат, є їх заступницею і берегинею.
Сварог ( вогонь)
Дажьбог (сонце)
Макошь (вода, земля, сімейне вогнище і рукоділля)
Перун (грім і блискавка)
Стрибог (вітер)
Одяг ляльки Шили лялькові плаття не просто так , а з сенсом. Тобто наряд мав не тільки естетичне, декоративне значення, але і глибоке духовне коріння. Саме у ляльковому платті простежуються стародавні форми українського одягу. Ввесь одяг жінка споконвіку робила сама.
Символіка У наряді будь – якої ляльки був присутній червоний колір і вишивка . Узори теж не випадкові кожен малюнок вишивки мав своє значення. Символи води зображували в формі букви S, а символи сонця – в формі квітки. Символи води і сонця здавна символізували найважливіше – життєдайну силу, необхідну для земного життя та процвітання.
пояс Обов'язковою приналежністю будь-якого костюма був пояс. Він був оберігом і мав практичне призначення. Пояс був межею, що оберігала тіло людини від злих сил. Так само пояс підв'язував фартух, за нього підтягали сорочки, під нього підтикали плахту, він підтримував шаравари, до поясу кріпилися ключі, гаманці і так далі.
З чим пов’язано виготовлення ляльок? Чому так шанували ляльку і берегли? Чому народна лялька була безликою? Чи сподобалася вам лялька, яку сьогодні ми виготовляли?
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»