Корекційно-розвивальне заняття для дітей із синдромом дефіциту уваги з гіперактивністю старшого дошкільного віку з використанням психогімнастичних вправ.

Психологія

Для кого: Дошкільнята (5-6 років)

17.01.2022

79

8

0

Опис документу:

Врегулювання негативних проявів поведінки дитини, контроль за власним емоційним станом; сприяння створенню у групі атмосфери довіри і доброзичливості; засвоєння методів саморозслаблення, зняття м’язового напруження; формування у дітей вольової регуляції та довільності поведінки.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Корекційно-розвивальне заняття для дітей із синдромом дефіциту уваги з гіперактивністю старшого дошкільного віку з використанням психогімнастичних вправ.

Мета: , вчити дітей врегульовувати негативні прояви своєї поведінки , контролювати свій емоційний стан ; сприяти створенню у групі атмосфери довіри і доброзичливості ; засвоїти методи саморозслаблення , самозаспокоєння , зняття м’язового напруження ; формувати у дітей вольову регуляцію та довільність поведінки ; розвивати увагу , образну пам'ять , творчу уяву та мислення .

Матеріали: картонні поробки : долоньки , веселий смайлик , серце ; запис музики Кріса Гадфілда (мінусівка ) Space Oddity («Дивний випадок в космосі»); прості олівці , аркуші в клітинку, конверт з листом.

Хід заняття

Заняття проходить на ігровому коврику . Діти сидять на дитячих стільцях у колі.

1.Вправа «Шлю тобі привітик»

Мета : створення позитивного емоційного настрою , розвиток групової взаємодії , почуття єдності .

- Доброго ранку , мої любі! Давайте привітаємось , але по-особливому.

У мене є вирізані з картону долоньки , веселий смайлик і серденько.

Хто хоче привітатися зі мною долоньками – обирає долоньки , хто хоче міцних обіймів – обирає веселий смайлик , а хто хоче послати мені повітряний поцілунок – обирає серденько. (діти і психолог вітаються )

- Хотілося б вам , діти ,

У космос полетіти? (відповідь дітей)

Там є велика тайна –

Планета незвичайна.

Там дітки бешкетують ,

Усіх вони дратують

І гратися не люблять ,

І речі свої гублять.

Страшенно не уважні!

Батьки у них поважні ,

Та їх вони не чують ,

Постійно вередують!

Ми з вами усе зможемо

І діткам допоможемо!

Ну що , полетіли?

Звучить музика Кріса Гадфілда (мінусівка ) Space Oddity («Дивний випадок в космосі» ). Діти закривають очі і уявляють свій політ.

- Ось ми і долетіли до чарівної планети. Відкривайте оченятка . А де ж дітки – її жителі? Вони , напевно , не чекали тут гостей і поховалися. Але , я впевнена , що вони спостерігають за нами . То ж давайте ми сьогодні постараємось і покажемо , які ми уважні , кмітливі , чемні і розумні , а дітки незвичайної планети нехай подивляться і , можливо , захочуть погратися з нами , або залишать нам хоча б якийсь знак.

2.Гра «Чарівні слова»

Мета: розвиток уваги , мисленнєвих процесів , рухової пам’яті.

- Дітки , а чи знаєте ви «чарівні» слова? А чому вони чарівні? (відповіді дітей).

Так , «чарівні» слова показують вашу повагу до людини і вашу вихованість. Зараз я вас попрошу виконувати різні рухи , які я буду вам показувати , але з-за однієї умови : я маю сказати : «будь-ласка». Якщо ви не почуєте цього слова , то рух за мною не повторюєте . Давайте потренуємось: підніміть , будь-ласка , руки вгору. (діти піднімають руки) А тепер: підніміть руки вгору. Молодці , ручки ніхто не підняв. Отже , розпочинаємо :

  • Підніміть , будь-ласка , праву ручку вгору.

  • Підніміть ліву ручку вгору.

  • Подайте , будь-ласка , один одному руку.

  • Присядьте , будь-ласка .

  • Поверніть голівку вліво.

  • Закрийте очі.

  • Пострибайте , будь-ласка .

  • Посміхніться , будь-ласка , мені.

-Молодці , всі ви були дуже уважні. А давайте ще пограємось.

3. Вправа «Звук»

Мета : розвиток навичок вольової регуляції , здатності контролювати гучність своїх висловлювань.

  • Дітки , всі люди між собою спілкуються. Іноді вони говорять так , як ми з вами зараз , спокійно , врівноважено. Іноді говорять пошепки , щоб не заважати іншим . Але інколи люди нервують і починають говорити на підвищених тонах , кричати . А ще бувають такі моменти у житті , коли достатньо просто дивитись у вічі один одному і тоді навіть без слів зрозуміло , що людина відчуває або що хоче тобі сказати.

Зараз ми з вами встанемо і будемо переміщатися по кімнаті , промовляючи речення «Ми хороші , чемні дітки». Але домовимось : якщо я прикладаю палець до губ , то ми говоримо пошепки і пересуваємось дуже повільно і тихенько , як мишки . Якщо я піднімаю руки догори , то можна промовляти речення голосно , бігати , скакати і сміятися. А якщо я покладу руку під голову , як під час сну , то слід промовляти речення лише подумки , без слів і завмерти на місті . Ну що , готові ? Тоді розпочнемо!

- Бачу , дітки , що час нам трішки відпочити.

4.Релаксація

Мета : зняття м’язевої та емоційної напруги .

-Втома наступає , спатки всіх гукає (діти лягають на коврик).

Оченятка закриваємо , сон чарівний уявляємо.

Летимо ми на ракеті в небеса високі,

Залишаєм в далині озера глибокі.

Ось не видно вже ланів , і лісів й будинків.

Темне небо лиш дарує чарівні картинки :

Ось маленькі зірочки нам у слід махають

І комета з хвостиком поруч пролітає.

А планети , як одна , всі нам посміхаються

І бажають нам добра , в ланцюжок складаються.

Нумо , дітки , прокидатись (діти піднімаються)

І хутчіше умиватись (діти імітують вмивання личка).

Потягнулись , усміхнулись

Й на заняття повернулись.

Молодці , чудово відпочили , але не забуваємо про діток , до яких ми прилетіли в гості. Давайте дуже постараємося і їм покажемо , як ми навчились малювати. Але не просто малювати , а малювати по клітинках.

5.Графічний диктант «Будиночок».

Мета: розвиток вміння підкорятися словесним вказівкам дорослого, розвивати у дитини довільну увагу, просторову уяву, дрібну моторику пальців рук.

- Зараз ми з вами будемо малювати будиночок . Потрібно постаратися, щоб він вийшов красивим та охайним. Для цього слід уважно слухати мене, я говоритиму, на скільки клітинок і в який бік потрібно проводити лінію. Проводьте тільки ту лінію, яку я скажу. Наступну лінію потрібно починати там, де закінчилась попередня, не відриваючи олівець від аркуша.

  • Відступи 3 клітинки зліва, 6 клітинок зверху, постав крапочку і починай малювати: 1 клітинка вліво, 1 клітинка вверх, 1 клітинка вправо, 1 клітинка вверх, 1 клітинка вправо, 1 клітинка вверх, 1 клітинка вправо, 1 клітинка вверх, 1 клітинка вправо, 1 клітинка вниз, 1 клітинка вправо, 1 клітинка вниз, 1 клітинка вправо, 1 клітинка вниз, 1 клітинка вправо, 1 клітинка вниз, 6 клітинок вліво, 4 клітинки вниз, 5 клітинок вправо, 4 клітинки вверх.

  • Діти , а покажіть мені свої долоньки . Вони втомились напевно малювати і хочуть трішки відпочити . Зараз ми з ними пограємось і зробимо психогімнастичні вправи.

5.Вправа «Кулак-ребро-долоня»

Мета : розвиток міжпівкульної взаємодії , довільності , самоконтролю.

(Психолог показує дитині три положення долоньки на площині , які послідовно змінюють один одного : розпрямлена долоня , стиснута в кулак, долоня ребром на площині . Діти виконують вправу спочатку разом з психологом , а потім самостійно . Проба виконується спочатку правою рукою, потім лівою, потім двома руками разом. При цьому змінюється темп виконання, то прискорюючи , то сповільнюючи його . Психолог пропонує дитині допомагати собі командами ("кулак-ребро-долоня"), промовляючи вголос або про себе.)

6.Вправа «Олов’яний солдатик».

Мета: розвиток саморегуляції.

Коли ви сильно збуджені і не можете зупинитися, взяти себе в руки, встаньте на одну ногу, а іншу підігніть у коліні, руки опустіть по швах. Ви - стійкі солдатики на посту, чесно несете свою службу. Озирніться по сторонах , зауважте, що навколо робиться, хто чим зайнятий, кому треба допомогти. А тепер поміняйте ногу і подивіться ще пильніше. Молодці! "

- Ой , дітки , а що це тут лежить під дверима ? Якийсь конверт!Ой , та це лист! А хто це нам його підкинув? Ви не бачили?(відповіді дітей) А ну давайте його відкриємо і прочитаємо.

«Дорогі малятка з чудової планети «Земля»!

Які ви молодці! Скільки усього ви вмієте робити! Які ви спритні , уважні та розумні!

Ми , діти з цієї планети , багато чудових ігор і вправ навчились робити , дивлячись на вас . А ще – малювати , робити зарядку і навіть відпочивати .

Ми спостерігали за вами з затишного місця , бо спочатку боялись до вас вийти. А потім , чесно кажучи , нам стало дуже соромно : за свої вчинки , за свою поведінку , за свою впертість і незнання.

Просимо вас , прилітайте до нас на слідуючий раз і ми неодмінно зустрінемо

вас! Вже не будемо соромитися вийти , адже будемо брати з вас приклад і до вашого прильоту приведемо в порядок свою поведінку і думки .

До зустрічі!!!

-Ось , дітки , який зворушливий лист! Полетимо ще раз на цю планету?(відповіді дітей)

Ну а зараз час вирушати в далеку путь – на нашу рідну землю.

Готові?(звучить космічна музика)

Закриваємо оченята!

Відкриваємо оченята! Ось ми і вдома!

Любі діти , пам’ятайте : усюди добре , а вдома найкраще!






Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.