Консультація для батьків: «Як рольові ігри впливають на навчання дитини»

Дошкілля

10.04.2020

1004

0

81

Для кого: Дошкільнята (5-6 років)
Опис документу:
Рольові ігри – це спосіб виявити творчі здібності дитини під час гри. Батьки й учителі можуть використовувати такий вид ігрової діяльності для навчання дитини й розвитку в неї тих чи інших навичок. Під час рольових ігор діти уявляють себе мандрівниками далекими країнами, лікарями або вчителями. Вони використовують власну фантазію для створення уявних світів, розвиваючи важливі для себе навички.
Перегляд
матеріалу
Отримати код


Як рольові ігри впливають на навчання дитини

Рольові ігри – це спосіб виявити творчі здібності дитини під час гри. Батьки й учителі можуть використовувати такий вид ігрової діяльності для навчання дитини й розвитку в неї тих чи інших навичок. Під час рольових ігор діти уявляють себе мандрівниками далекими країнами, лікарями або вчителями. Вони використовують власну фантазію для створення уявних світів, розвиваючи важливі для себе навички.

Чому рольові ігри важливі для дитини? Як найкраще використовувати цей ігровий метод удома чи в школі? Які конкретні дії варто зробити для цього? Розгляньмо докладніше.

Що таке рольові ігри?

Під час рольових ігор діти приміряють на себе різні ролі (пожежник, учитель, лікар), а потім у процесі їх розігрування демонструють, що вони розуміють під тією чи іншою роллю. Хоча такі ігри можуть відбуватися де завгодно, досить часто діти використовують для них іграшки, із їх допомогою створюючи уявний світ.

Як рольові ігри допомагають дитині вчитися?

У процесі рольових ігор, застосовуючи уяву, дитина розвивається в соціальному, фізичному, розумовому й мовному напрямах. Ось навички, що формуються в дитини у процесі рольових ігор:

рольові навички. Щоб виконати ту чи іншу роль, дитині потрібно мати про неї певне уявлення. Граючи роль якоїсь людини, вона повинна імітувати її дії і поведінку, що їх вона спостерігала раніше. Рольові ігри допомагають дитині краще зрозуміти, як влаштоване суспільство;

здатність зосереджувати увагу. Рольові ігри допомагають дитині довше концентруватися на тому чи іншому явищі, дії чи особі, активніше долучатися до певної справи;

соціальні навички. Оскільки у суспільних взаєминах люди виконують різні ролі, такі ігри допомагають дітям розвивати соціальні навички, навчають спілкуватися з однолітками й дорослими;

навички спілкування. Рольові ігри розвивають навички мовлення, слухання та взаємодії з людьми навколо, оскільки для виконання тієї чи іншої ролі діти повинні почути, що говорять інші люди, а потім правильно на це відреагувати.

Таким чином, у процесі рольових ігор діти розвивають різні навички: вчаться співпрацювати з оточенням, збільшують словниковий запас тощо.

Як заохотити дитину до рольових ігор

Діти часто самі охоче грають у такі ігри. Однак, дотримуючись наших рекомендацій, ви у змозі додатково мотивувати дитину долучатися до рольових ігор:

надайте дитині достатньо часу та простору для гри. Коли дитина грається, не переривайте її гру і не відволікайте її. Не пропонуйте дитині план гри, натомість дайте їй змогу на повну силу виявити уяву;

відтворюйте історії в іграх. Імовірно, ви читаєте дитині багато книг. Спробуйте розіграти з нею за ролями одну з її улюблених казок або історій. Ви можете також запропонувати дитині придумати продовження історії;

використовуйте реквізит. Важливою частиною рольових ігор є підготовка предметів, що допоможуть дитині краще зіграти її роль. У цьому вам стануть у нагоді ляльки, іграшкові будиночки й інші предмети, які можуть ожити в уяві дитини.

У які рольові ігри можна гратися разом із дитиною?

Розгляньмо декілька ідей для створення сюжетів рольових ігор.

Літак. Уявіть, що диван – це літак. Запропонуйте дитині бути пілотом і здійснити політ понад хмарами.

Пекарня. Приготуйте тісто для печива й дозвольте дитині самостійно створювати кулінарні шедеври: печиво, кекси тощо.

Пляж. Ця гра зробить процес купання дитини веселішим. Запросіть дитину уявити, ніби вона на пляжі і ловить рибу (у цій ролі варто використовувати іграшки) у воді.

Книжковий магазин. Запропонуйте дитині зіграти роль продавця в книжковому магазині. Вона продаватиме книги за прилавком (для цього використайте письмовий стіл, а книги знайдете у своїй оселі), а ви будете покупцем.

Вокзал. Ви можете навчити дитину орієнтуватися в розкладах поїздів або автобусів і планувати подорож. Обладнайте у її кімнаті уявний вокзал і зіграйте в гру.

Похід. Можливо, у майбутньому ваша дитина ходитиме в походи. Ви можете поставити намет у кімнаті і навчити цього дитину.

Лікарня. Дозвольте дитині зіграти роль лікаря, який ходить у білому халаті, роздаючи пацієнтам льодяники.

Пожежна частина. У цю гру можна гратися у дворі. Дайте дитині шолом і шланг для поливу. Нехай вона уявляє себе пожежником, котрий рятує людей від небезпеки.

Дім. Для цієї гри доцільно використовувати ляльок або плюшеві іграшки. Вони виконуватимуть домашню роботу: пратимуть, готуватимуть вечерю тощо.

Ресторан. Дитина може зіграти роль кухаря або офіціанта: створюватиме меню, прийматиме замовлення тощо.

Якщо ви хочете, щоб ваша дитина росла, розвивалася й цей процес був радісним, заохочуйте її до участі в рольових іграх. При цьому не важливо, це 6-річна дитина чи п'ятикласник. Використовуйте наведені вище поради, аби привернути увагу дитини до таких ігор і бути відкритими для нових ідей. Діти мають добре розвинену уяву, тож скористайтеся цією перевагою, щоб навчити їх нового.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Дошкілля

10.04.2020

1004

0

81

Для кого: Дошкільнята (5-6 років)