Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Нейромережі в освіті: інструменти генерації, оцінювання та захисту від ШІ-плагіату
»
Взяти участь Всі події
Матеріал:

Конспект заняття з природного довкілля старша група Тема: «Здрастуй, зимонько – зима»

docx
11.03.2025
11 0
Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Опис методичного матеріалу:

Конспект заняття з природного довкілля старша група

Підготувала вихователь Іванова О.І.

Тема: «Здрастуй, зимонько – зима»

Мета: закріпити знання дітей про характерні ознаки зими,про зимуючих птахів. Навчати дітей називати та розрізняти птахів і тварин, порівнювати їх будову, розмір, виявляти схожості та відмінності між ними. Розвивати пізнавальну активність, зв’язне мовлення, мовне дихання; логічне мислення, уяву. Продовжувати формувати екологічну культуру, вміння бачити красу рідного краю. Виховувати любов і бережливе ставлення до природи. Вчити утворювати складні слова, формувати навички утворювати прикметники, виховувати вміння працювати в колективі.

Словник: Стимулювати у дітей вживання повних речень. Поповнювати словниковий запас словами - назвами зимових явищ,назвами зимових птахів ,диких тварин ;вводити в мовлення дошкільників узагальнюючі слова і слова близькі зазначенням.

Матеріали: ілюстрації до зимової пори року; Логічна гра «Сніговик», Д / Гра «Склади з частин ціле», Д/Гра «Добери слово», Д/Гра « Нагодуй пташок» (насіння гарбуза, та соняшника), паперові сніжинки, скляні баночки, целофанові помпони, музичні трикутники, гребінці, палички, мішечки з горіхами і крохмалем, конверт із геометричними фігурами, іграшка Cніговик.

Хід заняття

У гості до діток залетіла сніжинка.

Сніжинка: Добрий день дітки!

Мене Володарка Зима відправила до вас ,щоб я запросила вас до неї у гості. І передала конверт, а у ньому лист із завданням. Зараз я вам його прочитаю.

Сніжинка зачитує листа.

Добрий день дітки! Я Володарка Зима хочу запросити вас до себе в гості, але щоб ви потрапили до мене, вам потрібно скласти героя із геометричних фігур. Із цим героєм ви потрапите до мене в гості. У конверті лежать кружечки і ви повинні дати правильні відповіді на запитання вихователя.

( Проводиться Д / Гра «Сніговик»).

Вихователь: Ось у нас є кружечки різного розміру. Кожен кружечок має свою картину. А щоб правильно зібрати героя потрібно уважно слухати мої запитання і давати на них правильні відповіді. Скажіть мені, будь ласка, а зима яка? ( Холодна, морозна, весела, снігова, біла). Викладається великий кружечок на дошку.

Вихователь: А що можна робити взимку із снігу? ( Грати в сніжки, робити снігову гірку,ліпити сніговика). Викладається середній кружечок на дошку.

Вихователь: А що сковує річки, озера, ставки, калюжі льодом? (мороз) Викладається маленький кружечок.

Вихователь: А що розмальовує вікна узором? (Іній). Викладається два маленьких кружечка замість рук по боках.

Подивіться дітки якого героя ми з вами виклали із кружечків? (Сніговика)

А чого не вистачає у сніговика? ( морквинки, відеречка, вуглинок)

А що полюбляє сніговик? ( Сніг, лід морозиво). Викладаємо морквинку і вуглинки. А що таке лід і сніг? (Лід і сніг – це замерзла вода). Викладаємо відерце на голову.

Вихователь: Погляньте , який у нас вийшов гарний Сніговик. Ось ми і дізналися який герой поведе нас до Володарки Зими.(показує іграшку Сніговика)

Сніговик: Перше завдання « Снігова». Діти, а як на вашу думку,що таке снігопад? (Снігопад – це коли падає багато снігу). Діти , а який сніг коли ми до нього торкаємось? ( Холодний, мокрий, мякий,). Давайте допоможемо Снігу – розкажемо йому про зиму.

Д/Гра « Добери слово».

Сніговик: Зима яка? (Холодна,сніжна, морозна,сувора). Сніг який?(Білий, іскристий, блискучий,сріблястий, мякий, пухнастий, мокрий, сірий, брудний, холодний. Небо взимку яке? ( Сіре, похмуре, хмарне,у морозну погоду блакитне). Сонце взимку яке? (Зовсім не гріє,рідко зявляється,світить але не гріє). Вітер взимку який? (Холодний, крижаний, сильний, морозний,поривчастий). Давайте уявимо що ми з вами вітер і пограємо в гру « Подуй на сніжинку».

Біленькі сніжинки по групі літають,

Все навколо вони прикрашають,

Ви малята сніжинки беріть,

Гру із ними розпочніть.

Візьміть сніжинки і подмухайте на них, легко , сильніше, дуже сильно.

( Вправа на дихання повторюється декілька разів).

Сніговик: Гарно ми порозважались, але час вирушати далі.

Сніговик: Друге завдання « Холодна».( Діти підходять до столів, де розкладені розрізні картинки)

Сніговик: читає завдання: Холод із картками грається.

У купи їх складає.

Як група називається. Ніяк він не згадає.

Ти, дружок часу не гай,

Картинки швидко ти складай. І одним словом називай.

Д / Гра « Склади з частин ціле». Вихователь розділяє дітей на дві підгрупи. Кожній дитині першої підгрупи роздає розрізані картинки із зображенням диких тварин, а другій підгрупі птахів.

Сніговик:Хто це? (Ведмідь, лисиця, вовк, білка, кабан, лось, олень, борсук). А як можна назвати їх одним словом? (Тварини). А увас хто? ( Горобець ,сорока, сойка, голуб, синиця, дятел, сова,снігур, ворона) (Птахи). Чим відрізняються між собою птахи і тварини? ( Птахи літають,бо у них є крила. У тварин чотири лапи, а у птахів дві ніжки. У пташок є дзьоб. Тіло тварин вкрите хутром, а у пташок пірям.

Сніговик: Третє завдання « Морозна». Діти, що потрібно робити, щоб не злякатися морозу та не замерзнути на вулиці взимку? ( Потрібно одягати зимовий одяг). Що ми одягаємо, збираючись на зимову прогулянку? ( Шубу, шапку, рукавички, шарфик, чобітки). А давайте ми з вами еж зігріємось.

Фізкультхилинка: У володарки зими

Трішечки замерзли ми,

Грудень каже « Пострибай!»

Січень просить « Присідай!»

Встали – сіли, встали – сіли,

Розігріли наше тіло.

Лютий місяць нагадав:

Час нам братися до справ.

Сніговик: Четверте завдання «Нагодуй пташок». А ось іще одне завдання нам потрібно виконати. Діти, як ви гадаєте, кому взимку холодно і скрутно?(Диким тваринам,птахам). Як можна допомогти пташкам взимку?(Повісити годівнички,насипати в них різне насіння, крихти хліба, несолоне сало).

Сніговик пропонує дітям підійти до своїх місць,де на дітей чекають годівнички і силуети зображених зимуючих пташок,тарілка з перемішаним насінням гарбуза і соняшника.

Д / Гра « Нагодуй пташок».

Діти домовляються між собою, хто буде викладати на годівничку гарбузове насіння, а хто маленьке – соняшникове. Потім діти викладають пташок до великого насіння великих пташок, а до маленького – маленьких. Закріплюються назви пташок.

Сніговик: Молодці дітки допомогли пташкам. Тепер їм буде легше пережити зиму, знаючи,що у них є такі дбайливі друзі.

Але наша подорожна цьому не закінчується,так як ми з вами сьогодні побували у Володарки Зими,ми їй приготували « Зимову казку», давайте її покажемо і розкажемо. Одні дітки будуть слухачі сідайте на килимок, а другі будуть дітки відтворювати казку.

« Зимова казка».

( Текст твору читає вихователь, а діти звуками ілюструють твір).

Прийшла зима кришталева дзвінка(Діти постукують паличками по музичному трикутнику).

Привела з собою вітерець і снігову хурделицю…(Дмухають у поржні пляшечки).

Прийшла зима до лісу…(Шурхотять целофаном).

А її у лісі зустрічають:

Зайчик побігайчик: стриб – стриб…(Постукують по скляних баночках).

Лисичка – сестричка, хвостиком шурх – шурх…(Струшують помпонами з целофану).

Вовчик - братик : по сніжку іде скрип – скрип…(Скриплять мішечками із крохмалем).

А он білочки стрибають горішки збирають…( Шурхотять горішками).

Не має тільки ведмедика. Де він подівся? Так ведмедик спить аж підхропує…( Проводять паличками по гребінчикам).

Давайте ведмедику заграємо колискову.(Діти виконують усі разом колискову на шумових інструментах).

Сніговик: Гарна вийшла казка. Молодці дітки вами Володарка Зима задоволена, ви всі завдання виконали, які приготувала для вас Володарка Зима. На цьому наша подорож закінчилась.

Підсумок.

Вміст матеріалу:

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

Доступ до плеєра. Вбудувати плеєр:

Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Рекомендуємо

Конспект заняття "Наша зимонька-зима"

docx
Конспект заняття "Наша зимонька-зима"

32

Аватар профіля Ткачук Інна Юріївна
Дошкільна освіта
4—6 років

66 грн

Конспект заняття з ознайомлення з природнім довкіллям для старшої групи на тему «Чарівниця Осінь»

docx
Конспект заняття з ознайомлення з природнім довкіллям для старшої групи на тему «Чарівниця Осінь»

90

Аватар профіля Молявіна Діана Сергіївна
Дошкільна освіта
5—6 років

66 грн

Конспект заняття «Завітала до нас в гості Зимонька-Зима»

docx
Конспект заняття «Завітала до нас в гості Зимонька-Зима»

277

Аватар профіля Коваль-Гончарова Олена Анатолліївна
Дошкілля
5—6 років

45 грн

Стильна святкова тематична розтяжка «Здрастуй, зимонько-зима!» в сучасному зимовому дизайні

pdf
Стильна святкова тематична розтяжка «Здрастуй, зимонько-зима!» в сучасному зимовому дизайні

32

Аватар профіля Бистрицький Вадим Анатолійович
Різне
3—6 років, 1—12 клас, I—VI курси, дорослі та змішані

50 грн

Заняття-презентація з розвитку мовлення "Зимонька-зима"

pdf
Заняття-презентація з розвитку мовлення "Зимонька-зима"

767

Аватар профіля Литвин Тетяна Вікторівна
Дошкільна освіта
3—6 років

50 грн

Конспекти занять для старшої групи

zip
Конспекти занять для старшої групи

116

Аватар профіля Руснак Аліна Юріївна
Дошкільна освіта
5—6 років

200 грн
