Конспект заняття в старшій групі до Всесвітнього дня сніговика
Тема: "Веселий сніговик"
Мета: Закріпити знання дітей про зиму, її ознаки, вчити ліпити сніговика, розвивати уяву та фантазію. Розвивати дрібну моторику рук, координацію рухів, мислення, пам'ять, зв’язне мовлення. Виховувати любов до природи, почуття взаємодопомоги, естетичний смак.
Матеріали та обладнання:
Іграшки: сніговик, зайчик, білочка, картинки із зображенням зимового пейзажу, сніговиків, формочки для ліплення сніговика, відерця, морквини, гілочки, сніг (якщо заняття проводиться на вулиці), аудіозапис зимової музики, вірші та загадки про зиму, сніговика.
Хід заняття:
1. Організаційний момент.
Вихователь вносить іграшкового зайчика.
Вихователь:
- Діти, подивіться, хто до нас завітав? Це зайчик. Він дуже сумує, бо йому не з ким гратися. Давайте розвеселимо його і зробимо йому нового друга – сніговика.
Зайчик:
- Дякую вам, діти! Я дуже радий, що ви зі мною пограєте.
2. Основна частина
Бесіда про зиму.
Вихователь:
- Діти, яка зараз пора року? Які ознаки зими ви знаєте? (Відповіді дітей).
Вихователь:
- Молодці! А хто з вас любить ліпити сніговиків? (Відповіді дітей).
Вихователь:
- Сьогодні ми з вами будемо ліпити сніговиків. Але спочатку послухайте вірш про зиму.
(Вихователь читає вірш про зиму)
Летять, летять сніжинки
На поле, ліс і сад,
Веселий свій таночок
Танцює снігопад.
Надворі – лютий холод,
Тепла давно нема.
Заліз в копичку зайчик
І солодко дріма.
Мете хвостом лисичка
Сніжок біля сосни.
В барлозі спить ведмедик,
Солодкі бачить сни.
Загадки:
Кругленький, біленький, з носом морквинкою.
Хто стоїть посеред двору в теплій шубці?
З'являється взимку, а навесні тане.
Дидактична гра "Що зайве?".
Вихователь показує картинки із зображенням зимового пейзажу, сніговиків, квіток, метеликів, а діти повинні назвати зайвий предмет на картинці і пояснити свій вибір.
Фізкультхвилинка "Сніговик".
(Вихователь показує рухи, діти повторюють)
Ми скаталися з комочків,
Став сніговик високий.
Ось ніс – морквинка, очі – вуглинки,
Руки – гілочки, ротик - палички.
Ліплення сніговика.
Діти виходять на вулицю (або використовують сніг у відерцях) і ліплять сніговиків за допомогою формочок, відерець , морквин, гілочок.
Гра "Хто швидше".
Діти діляться на дві команди та змагаються, хто швидше зліпить сніговика.
Розповіді дітей про своїх сніговиків.
Діти по черзі розповідають про своїх сніговиків: який він у них великий, який ніс, які очі.
3. Підсумок заняття.
Вихователь:
- Молодці, діти! Ви сьогодні дуже старалися і зліпили чудових сніговиків. Зайчик дуже радий, що у нього тепер є стільки друзів.
Зайчик:
- Дякую вам, діти! Ви найкращі!













