Конспект уроку на тему: Біліє парус одинокий

Опис документу:
Учні дізнаються історію виникнення перших кораблів, подано матеріал про те, як називаються картини про море, художники , що малюють море, вміти обирати пейзаж видошукачем або, спираючись на власну уяву, створювати сюжет, передаючи передній і задній план у власній марині; розвиває спостережливість, творчу уяву, передає стан природи, враження від спостережень навколишнього світу, удосконалює зорову пам'ять, образне мислення, фантазію, технічні навички роботи з матеріалом.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема: «Біліє парус одинокий»

Мета:дізнатися історію виникнення перших кораблів, знайти матеріал про те, як називаються картини про море, художники , що малюють море, вміти обирати пейзаж видошукачем або, спираючись на власну уяву, створювати сюжет, передаючи передній і задній план у власній марині; розвивати спостережливість, творчу уяву. передавати стан природи, враження від спостережень навколишнього світу, удосконалювати зорову пам'ять, образне мислення, фантазію, технічні навички роботи з матеріалом.

Обладнання.Макети кораблів, вітрильників, таблиці, зразки дитячих робіт, фарби, пензлі, альбоми, педагогічний програмний посібник

Тип уроку: засвоєння нових знань

Хід уроку

  1. Організаційна частина.

Продзвенів дзвінок

Розпочався урок .

Ми часу не гаймо

До роботи приступаймо.

  • Добрий день! З вами урок малювання проведу я, а звати мене Софія Василівна.

  1. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

—Ця пора року приваблює нас розмаїтям барв, звуків. Вона дзвінка, голосиста, духмяна і "смачна". Що це за пора —ви дізнаєтеся, відгадавши загадку.

Теплий, довгий-довгий день,

Повна миска черешень.

Достигає жовтий колос,

Демонструє коник голос,

І суничка дозріває

—Тож коли це все буває?

—Так, усе це буває лише влітку. Адже тільки літо залишає на згадку про себе чудові спогади. Уявіть собі лісі поле, луки і гай, озеро та річку і, звичайно ж, море. Синє, як небо, і тепле, як сонце. Та нехай навіть не щодня воно було таким, але все ж таки подарувало стільки приємних вражень і відчуттів тим, кому випало щастя відпочивати на морському узбережжі. Можливо, там, далеко у хвилях синього моря, вам також до

велося побачити кораблі, пароплави, вітрильники.

  1. Повідомлення теми уроку.

Адже саме таку тему ми маємо звами розкрити на уроці. І звичайно створимо морську композицію «Біліє парус одинокий».

  1. Пояснення нового матеріалу.

1.Декламування вірша Я. Сачка "Відкриття".

Вперше побачила море

щебетлива Марічка.

—Гляньте, яке неозоре!

І не таке, як річка.

А море зливається з небом,

і вдалині по ньому

пливе кораблик, як лебідь,

пливе по шляху морському...

2. Розповідь про кораблі

Перший у світі пароплав збудував 1807 р. американський винахідник Р.Фултон.

•В Україні перший пароплав збудували в 1825 р. в Черкаській області, у селі

Мошнак. Використовували його на Дніпрі як буксирний.

•3 1958 р. з'явилися теплоходи. Вони економічніші, бо обладнані двигуном

внутрішнього згоряння, як у автомобілях. Триста років тому, за наказом царя Петра І, в Петербурзі створено Морський музей, де зберігаються маленькі моделі кораблів. Такі музеї є в Швеції та Норвегії. В Україні їх два: у Миколаєві та Одесі. Миколаїв

—місто кораблів. За двісті років там побудовано багато кораблів. Деякі з кораблів "загинули" у боях; інші —давно "відплавали" свій вік, їх моделі прикрашають Миколаївський музей. Тут і вітрильні, і підводні човни. А ще в залах стоять гармати, торпеди, ракети, які знято зі списаних кораблів. В Одеському музеї є рибальські, пасажирські, вантажні трудівники моря, а також і військові кораблі.

3. Перегляд із зображенням різних кораблів.

Корабель —дуже давнє слово, прийшло воно з грецької мови: слово карабос —означало морський рак, краб.

Так греки називали вантажні судна, які мали круглу форму, неначе тіло краба. Швидкохідні ж кораблі мали видовжену форму й називалися човен, шлюпка.

—Навіть у наш час техніки, автоматики ще є кораблі, які плавають за допомогою вітрил. Ось тут ви бачите маленький вітрильник, а коли корабель рухається за допомогою пари —це пароплав. У нього немає вітрил, як у теплоходів та електроходів. Але в кожного корабля є корпус, на ньому — палуба, по якій можна ходити.

4. Словникова робота

Картина, що зображує морський краєвид, називається мариною.

Художники, які зображають море, називаються мариністи.

5. Аналіз зразка

Малюємо фарбами, ми навчимося малювати воду, щоб виглядала вона, як

"жива", справжня...

ТІЛЬКИ давайте ще трохи поміркуємо: якого ж кольору вода? Наше завдання сьогодні

—перетворити білий аркуш паперу на море. Від лівого краю аркуша до правого, від верху до низу буде вода. У глибині моря —тиша й темрява. Вода завмерла, ніби спить. Вітер грає, хвилює море десь далеко-далеко угорі, на поверхні, там, де багато світла й повітря.

  • Пояснення олівцем:

  1. Спочатку ми малюємо горизонт, відділяємо море і небо.

  2. Відділивши ми малюємо вітрильник і деталізуємо його корпус, вітрила.

  3. А тепер деталізуємо весь малюнок наносимо хвилі, хмари, сонце, чайки

  • Пояснення виконання фарбами

Чистий пензлик вмочимо спочатку в білу фарбу. Візьмемоїї трохи на дощечку

—палітру, але розмазувати по всій дощечці не треба. Тепер, помивши пензлик,

наберемо ним синьої фарби і покладемо на палітру поруч з білою.

Темну, важку воду морських глибин малюватимемо синьою фарбою.

Рівненько розфарбуємо низ білогоаркуша, повільно проводячи пензли

ком від лівого краю до правого, піднімаючись поступово з дна до поверхні моря.

Світлішає —і синій колір теж має посвітлішати, для цього до синьої фарби

на палітрі додаємо трохи білої. Старанно змішуємо. Малюємо, поступово висвітлюючи синю фарбу, просуваючись дедалі ближче до верхнього зрізу

аркуша, тобто до поверхні нашого мальованого моря. От і зовсім світлою стала вода

—біла фарба перетворила синю на яскраво-блакитну. Коли фарба висохне, промалюйте хвилі білою, сонце —жовтою і кораблик —різними фарбами і про хмари незабудемо, що білими.

  1. Закріплення нового матеріалу

Намалюю: в океані

Хвилі, скелі у тумані,

а на хвилях —корабель

із чужих пливе земель.

Добір синонімів.

Корабель —судно; посудина, лайнер.

Малювання корабля.

Зверніть увагу, що у вітрильни

ка є корпус, щогли, вітрила.

  1. Практична робота учнів.

  2. Підсумок уроку.

  1. Перегляд і оцінювання робіт.

  2. Демонстрування завершених композицій.

  • Що ми малювали на уроці?

  • Що означає слово мариністи?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розвиток особистості на всіх вікових етапах життя»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.