Конспект уроку "Космічна подорож"

Опис документу:
Урок підготовки домашнього завдання учнями, які навчаються в школі-інтернаті.Правильно організований урок допоможе вихованцям самостійно, охайно, швидко виконати завдання, надані вчителем,мотивує дітей до навчання .

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Самопідготовка.

Мета : - уточнити і закріпити знання отримані на уроці ;

  • відпрацювати усні та письмові обчислювані навички множення і ділення двоцифрового та трицифрового чисел на одноцифрове і двоцифрове числа ;опрацювати розв`язування задач, які міс -тять знаходження дробу від числа ; удосконалити вміння розв`язувати задачі на рух у протилежному напрямку , уміння знаходити частку від числа ;

  • повторити поняття орбіта , доба , рік сонцестояння , рівнодення ; пам`ятки історії ,храм ,ікона , мозаїка , фреска , вівтар , ЮНЕСКО та їх значення в житті людини ;

  • ознайомити учнів із законом України « Про охорону історичних пам`яток » та ст.. 35 Конституції України ( свобода віросповідання );

  • учити спостерігати ,робити висновки , узагальнювати , працю- вати зі схемою ;

  • розвивати увагу , логічне мислення ;створювати умови для розвитку пізнавального інтересу ;

  • виховувати у дітей почуття патріотизму , взаємодопомоги ; відповідальності ,

  • Обладнання : комп`ютер, мультимедійна система , карта подорожі , , схема « Річний рух Землі навколо Сонця » , дошка , довідник , учбові та письмові приладдя…

Структура самопідготовки.

I.Організаційний момент :

1)провітрити клас ;

2)перевірити порядок у класі , наявність довідкової літератури ( пам`я -ток ), підготовку робочих місць дітей…

3) налаштувати дітей на якісне виконання завдань .

Вихователь : Діти , приготувались до уроку. У нас сьогодні на уроці гості , давайте їх привітаємо ( діти повертаються до гостей і вітають їх ). А тепер згадаємо , як треба поводити себе на уроці (папка № 1 слайд № 1)

-поводимось – тихо !

-сидимо – рівно !

- міркуємо – швидко !

- відповідаємо – правильно !

- лічимо – точно !

- пишемо – гарно !

- обіцяємо бути : уважними , старанними , активними ,

дисциплінованими…

II. Вступна частина.

Вихователь: Мені здається , ми отримали телеграму з Космосу : « Ми , мешканці Всесвіту запрошуємо вас на екскурсію до планет Наукової сис- теми. Летіти треба за маршрутом , вказаним на карті , інакше можете загубитися ,але нажаль ми можемо дати вам лише частину карти ». Ну що , діти, згодні подорожувати ? ( Діти відповідають ).

Тоді влаштовуйтесь зручніше , беріть все необхідне і вирушаємо! У нас буде три екіпажі : А, Б , В.

А-працюють самостійно

Б- консультуються з групою А

В –працюют з вихователем

Ви готові до старту ?

  • Ми сідаємо до ракети, щоб відкрити нові планети .

  • Екіпажі , на старт ! ( Є старт ! ).

  • Пристебнути ремені ! ( Є пристебнути ремені !).

  • Мотор ! ( Є мотор ). ( слайд 2 -11 ).

  • 9, 8,7,6,5,4,3,2,1- Пуск !

(Звучить космічна музика ).

Вихователь : Ось ракета зашуміла все голосніше і голосніше , похитнулась і плавно пішла в гору ( слайд № 12). Повз нас пролітають комети , миготять планети і зорі .

Все за вікном незвичайне :

Простір стелиться космічний,

Оглядаємо крізь шибки

Небо ,сонце і зірки.

Вже Земля така маленька –

Голубенька – голубенька.

Аж не віриться мені :

Ніби м`ячик вдалині! (слайд № 13 ).

Вихователь : Поки ми летимо , я пропоную розпланувати нашу подорож ,

щоб встигнути якомога більше : на огляд планети математики -20 хв.,на

планету Природознавства - 20 хв. , українська мова–15 хв., історія України -20хв.

Космонавти повинні бути уважними , зосередженими , уміти добре раху- вати . В. Чкалов говорив , що пиліт – це математика . Дійсно , підкорення Космосу не обійшлось без математичних розрахунків , і сьогодні нашою першою зупинкою буде планета Математика. А поки ми летимо давайте потренуємось :

  1. Відгадайте загадки :

Загадковий сяє Марс ,

Може , хтось живе там ?

Понесе до Марсу нас ,

Мов стріла … ( ракета ).( слайд №1 4)

Всі від нього навкруги

Набираються снаги .

Тільки ранок настає ,

Виглянь у віконце !

Всім вогонь життя дає

Променисте … (сонце ).( слайд №1 5 ).

Роздивитися мікроб

Допоможе мікроскоп ,

А вивчати зорі щоб ,

Треба мати … (телескоп ).( слайд № 16 ).

В небі куля вогняна

Має довгий хвіст вона.

То не зірка , не планета,

Здогадалися … ( комета ).( слайд №1 7 ).

Ті-ті-ті… його сигнали

В морі судно наздогнали .

Капітан повинен знати

Звідкіля штормів чекати ,

Де цунамі може бути

А пильнує це - … ( супутник ).( слайд № 18 ).

Як називають явище , коли з неба падають зірки ? ( зорепад ).

Вихователь : Що роблять люди , коли бачать зірку , що падає ?( Діти відповідають ) . Давайте і ми загадаємо , щоб наша робота сьогодні була успішною . ( слайд № 19 - 27).

Девіз нашого уроку : Ми світ відкрити поспішаємо , а світ – це кожен з нас ! ( слайд № 28 ) .

Математика.

Вихователь : Ось ми і наблизились до планети Математики , але вона відкриє нам свої секрети , якщо ми виконаємо деякі завдання.

Вихователь : Віталік розповість , яке завдання нам треба виконати (ро- зібрати завдання ).

Учень : Нам треба виконати № 590 , № 591 , № 592 .

Вихователь : Зараз на уроках математики ви вивчаєте тему : « Дроби » , тож давайте повторімо , що таке дріб . ( папка 2 слайд № 1-17 ) .

Молодці ! Це правило вам знадобиться при рішенні задачі № 591 . Щоб виконати № 590 згадаємо , у якій послідовності треба виконувати дії в прикладах . ( Діти відповідають усно).

Вихователь : Що стосується № 592 , то це завдання для групи А ( тих , хто швидко , а головне правильно виконає попередні номери ) . Це задача на рух у протилежних напрямках . Схему цієї задачі ви можете побачити на дошці ( папка 2 слайд № 18). Також хочу зазначити , що завдання можна зробити двома способами .

А для того щоб не забути про нашу подорож ми , як справжні капітани будемо фіксувати всі події у бортових журналах , ваших зошитах , дуже охайно , красиво … (нагадати про осанку ).

Фізкультхвилинка « В Австралії іде дощ »,

Гімнастика для очей ( красивий космос ). (папка 3 ).

Природознавство.

Вихователь: Ну що ви готові летіти далі ? ( Діти відповідають ). Тож сідайте до ракети . Наступна зупинка – планета Природознавства ( кос- мічна музика ). Яке завдання треба виконати ?

Учень : Сторінка 119- 121 читати , відповідати на питання , вивчити поняття та вміти розкривати їх зміст .

Вихователь : Відкривайте підручники , спочатку прочитайте текст пошепки ( діти читають ).

Вихователь : Прочитали ? Добре ! А тепер я пропоную групам Б і В про -читати цей текст « ланцюжком » по два речення ( діти читають ). Гру- па А в цей час підготує питання для перевірки вивченого матеріалу

Вихователь : Всі ознайомились з текстом ? Тоді відповідаємо на питання до тексту , які підготувала група А:

1.Що називають : а) добою ; б) роком ?

2. Чому день змінює ніч ?

2. Коли на території нашої держави найдовший день ?

3. Поясніть , чому відбувається зміна пір року .

4. Чи існує відмінність у тривалості дня і ночі на території України влітку й узимку ? Що називають : а) сонцестоянням ; б) рівноденням ?

5. Поясніть нерівномірність розподілу сонячного світла і тепла на поверхні Землі протягом дня і року .

Вихователь : Щоб закріпити вивчений матеріал я пропоную подивитись, як обертається наша Земля навколо своєї осі та сонця .

Фізкультхвилинка « Я ходила до магазину »,

Гімнастика для очей «Прослідкуй за зіркою ».

Українська мова .

Вихователь :Такими словами Тарас Григорович Шевченко у своїх віршах виспівував нашу мову. Тож ми відправляємось на наступну планету , щоб

удосконалити знання з рідної мови . Вправа , яку потрібно виконати , на повторення пройденого у 4 класі матеріалу . Тому перш ніж ми почнемо її виконувати , я пропоную повторити правило. Прочитайте завдання (діти читають). Яке правило потрібно повторити?

Учень : Що таке неозначена форма дієслова .

Вихователь : Правильно. Оскільки в підручниках немає цього правила , да -вайте відкриємо довідники ( діти знаходять правило і повторюють його , потім один з учнів розказує правило в голос , наводить приклади ) . Ще одне правило, яке потрібно повторити – чергування приголосних у коренях дієс- лів. Його ви можете знайти у своїх підручниках на сторінці 175 . Хто пов- торив правило , починає виконувати вправу . Не забудьте підкреслити приголосні звуки , які чергуються .

Історія України.

Вихователь : Наступна наша зупинка – це планета історії України. Яке тут треба виконати завдання ?

Учень : Сторінка 140 – 149 читати , відповідати на питання , вивчити поняття та вміти пояснювати їх значення .

Вчитель : Я пропоную спочатку прочитати текст та виписати незнайомі слова і дати їм пояснення ( діти напівголоса читають текст та випи- сують слова ) .

Якщо ви ознайомились з тестом , то давайте перевіримо , як ви запам`ятали інформацію .

1.Що називають історичними пам`ятками ?

2.Як називають храми у різних релігіях ?

Вчитель : Ми можемо побачити відображення світогляду народу , розглянувши його релігію , вивчаючи архітектуру храмів . Зверніть увагу на зображення різних релігійних споруд на сторінці 142. Вони дуже різні ,але кожна має своє значення , кожна цеглина несе інформацію до віруючої людини … Хочу звернути вашу увагу на те , що і в нашому місті є люди , які сповідують інші релігії ,хоча більшість населення – православні християне . Ст. 35 Конституції України захищає права громадян на свободу сповідувати будь–яку релігію або не сповідувати ніякої. Тому ми з повагою повинні відноситись до людей , які відрізняються від нас своїми поглядами .

3. Що означають поняття ікона , фреска ,мозаїка ?

4.Коли були спорудженні Софійський собор та Києво-Печерська лавра ?

(11 ст. )

5. Як ви розумієте вислів : « Із храмом було пов`язано усе життя наших предків » ?

6. Як ви думаєте , чому Софійський собор і Києво – Печерську лавру вва -жають видатними пам`ятками історії не лише України , а й усього світу ?

Вчитель : Сьогодні Софійський собор та Києво – Печерську лавру внесено до переліку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО ( ЮНЕСКО –Всесвітня організація освіти , науки та культури при ООН) .

7. Дізнайтеся , які храми є у вашому місті . Кому чи чому вони присвячені та коли були збудовані ? ( презентація « Храми мого міста» ).

Вихователь : Наша подорож закінчується , нам пора повертатися додому. Сьогодні ви всі були дуже старанними . А поки ми будемо летіти , скажіть мені , чи сподобалось вам подорожува- ти . Якщо так покажіть зелену зірочку , а якщо ні – червону .

А що саме вам сподобалось ? ( діти відповідають ).

В нас сьогодні була лише частинка шляху до Наукової системи . Я обіцяю, що завтра ми продовжимо подорожувати . Ми відправимось до планет Російської мови та Світової літератури. Але ви і самі можете знайти цей шлях : бо кожного разу , коли ви будете читати книжки або виконувати якісь вправи чи завдання ви будете відкривати нові планети Знань . У старших класах це буде Хімія , Фізика , Біологія…

А зараз я пропоную вам відпочити . (космічна музика папка № 6).

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!